Newsy

Wspominamy Pawła Adamowicza. Niedługo minie rok od tragicznej śmierci...

Wspominamy Pawła Adamowicza. Niedługo minie rok od tragicznej śmierci...

Aż trudno uwierzyć, że niedługo minie rok od tej tragicznej śmierci. 13 stycznia 2019 roku nożownik wszedł na scenę podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i trzykrotnie ugodził prezydenta Gdańska. Pomimo reanimacji i skomplikowanej pięciogodzinnej operacji Paweł Adamowicz zmarł, pozostawiając na świecie kochającą rodzinę. Śmierć polityka wstrząsnęła Polakami, do dziś nie wszyscy mogą uwierzyć w to, co stało się na chwilę przed "Światełkiem do nieba". 

Kilka dni temu ojciec Pawła Adamowicza, Ryszard udzielił wywiadu dla TVN24. Wyznał, że wybaczył zabójcy. 

Nigdy nie przepuszczaliśmy, że ta nienawiść znajdzie wyraz w takim akcie jak 13 stycznia nastąpił. Niech Bóg wszystkim błogosławi. Tym, którzy oczerniali, i tym którzy dobrze życzyli - powiedział ojciec Adamowicza.

Zobaczcie wideo o Pawle Adamowiczu. Nie tylko 1 listopada powinniśmy pamiętać o wspaniałym prezydencie Gdańska. :( 

Paweł Adamowicz
East News

Zobacz także: Nieprawdopodobne! Zobaczcie wynik 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Ile zebrano w tym roku?

Paweł Adamowicz
East News
Newsy
Zabójca Pawła Adamowicza dostał status pokrzywdzonego. Trwa śledztwo ws. upublicznienia jego wizerunku
Zabójca Pawła Adamowicza dostał status pokrzywdzonego. Trwa śledztwo ws. upublicznienia jego wizerunku

W niedzielę, 13 stycznia, podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku doszło do wstrząsających wydarzeń. To właśnie wtedy prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem na scenie przez 27-letniego Stefana W. Paweł Adamowicz zmarł następnego dnia, a w mediach pojawiły się zarówno szokujące nagrania z ataku na prezydenta, jak i wizerunek nożownika. Teraz trwa śledztwo w tej sprawie. Zabójca Pawła Adamowicz ze statusem pokrzywdzonego Jak informuje "Dziennik Bałtycki", prokuratura w Gdyni prowadzi obecnie postępowanie w sprawie zarówno upublicznienia zdjęcia Stefana W., jak i rozpowszechnienia nagrań z ataku na prezydenta. Obecnie śledczy chcą ustalić, kto opublikował zdjęcie zabójcy. Autorowi może grozić do 2 lata więzienia, ponieważ złamał ustawę o ochronie danych osobowych, a także naruszył tajemnicę śledztwa. Z kolei drugi wątek, rozpowszechnienie nagrań z ataku na prezydenta, dotyczy dwóch policjantów z Gdyni. Według "Dziennika Bałtyckiego", jeden z policjantów nagrał telefonem materiał wideo z ataku na Pawła Adamowicza, który był odtwarzany na monitorze służbowym i przekazał go koledze z wydziału. Ten z kolei udostępnił go innym policjantom na aplikacji WhatsApp. Obaj policjanci są teraz zawieszeni w czynnościach służbowych i nie przyznają się do winy. Zobacz także:   "Urodziłam syna, który zabił człowieka. Proszę o wybaczenie" Poruszający wywiad z matką Stefana W.   Paweł Adamowicz zostawił żonę i dwie córki Paweł Adamowicz zmarł 14 stycznia 2019 roku  

Magdalena Adamowicz wystartuje w wyborach?!
Newsy
Magdalena Adamowicz wystartuje w wyborach?! Wiemy, którą partię chce reprezentować!
Magdalena Adamowicz wystartuje w wyborach?! Wiemy, którą partię chce reprezentować!

Zaskakujące doniesienia w świecie polityki. Dziennikarz Konrad Piasecki w TVN 24 w programie „Kawa na ławę” zdradził, że Magdalena Adamowicz ma wziąć udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wdowa po prezydencie Gdańska, Pawle Adamowiczu, ma zająć drugie miejsce na pomorskiej liście Koalicji Europejskiej. Są to nieoficjalne informacje, choć w studiu TVN 24 był obecny szef klubu PO, Sławomir Neumann, który nie zaprzeczył tym informacjom. Adamowicz wystartuje w wyborach? Magdalena Adamowicz, tuż po tragicznej śmierci swojego męża, w jednym z wywiadów podkreślała, że wiele osób namawiało ją do kandydowania w wyborach, żeby kontynuowała dzieło Pawła Adamowicza. Nie była jednak do tego przekonana: Paweł dbał o Gdańsk jako wspólnotę obywateli. To było dla niego ważne, żeby religia, światopogląd czy sympatie polityczne nie dzieliły. Ludzie czuli jego miłość do Gdańska. Wielu mnie namawia, żebym kontynuowała jego dzieło i zaangażowała się w politykę, żebym kandydowała do Parlamentu Europejskiego. Nie wiem, ale dziś nie czuję takiej siły. Polityka jest taka brutalna - mówiła jakiś czas temu w Onet.pl. Janusz Lewandowski, europoseł z PO, nie chce komentować tych doniesień: Na razie tego nie komentujemy, listy nie są do końca poukładane. Będą dopiero wtedy, gdy będzie ostateczna decyzja co do Koalicji Europejskiej - mówi w rozmowie z Gazetą Wyborczą. Jak myślicie, czy Magdalena Adamowicz rzeczywiście wystartuje w wyborach do PE?   Paweł Adamowicz zmarł w wyniku ataku nożownika na scenie WOŚP. Był prezydentem Gdańska ponad 20 lat. Osierocił dwie córki.    Magdalena Adamowicz z córką podczas pogrzebu Pawła Adamowicz w Gdańsku. Zobacz także:  Wstrząsające wyznanie Magdaleny Adamowicz: „Paweł był w białym worku, otworzyłam go. I przytulałam się"

Ryszard i Piotr Adamowicz
East News
Newsy
Poruszające wyznanie ojca zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza! „Wybaczyliśmy temu zabójcy”
Poruszające wyznanie ojca zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza! „Wybaczyliśmy temu zabójcy”

Ryszard Adamowicz, ojciec zamordowanego w styczniu tego roku prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza , udzielił wywiadu stacji TVN24. Ponieważ jesteśmy wierzącymi, chrześcijanami… Przebaczyliśmy temu zabójcy - mówił w programie  „Czarno na Białym” Ryszard Adamowicz, 91-letni ojciec zamordowanego prezydenta. Wywiad w przeddzień Wszystkich Świętych wyemitował TVN24 w programie „Czarno na białym”. Zobacz także:   Wstrząsające słowa Magdaleny Adamowicz o Pawle: "W dniu śmierci zadzwonił do mnie..." Ojciec Pawła Adamowicza wybacza zabójcy Przebaczyliśmy temu zabójcy. Ja mówię Bóg dał i Bóg wziął - mówi pan Ryszard Niezwykłe wyznanie padło podczas długiej rozmowy z TVN24. Ryszard Adamowicz opowiadał o swoim dzieciństwie w Wilnie, przeprowadzce do Gdańska. Wreszcie synach - Piotrze i Pawle.  Nigdy nie przepuszczliśmy, że ta nienawiść znajdzie wyraz w takim akcie jak 13 stycznia nastąpił. Niech Bóg wszytkim błogosławi. Tym, którzy oczerniali, i tym którzy dobrze życzyli - mówi ojciec Adamowicza. Piotr Adamowicz o bracie W "Czarno na Białym" wystąpił też brat zamordowanego prezydenta, Piotr Adamowicz. Takiej agresji, takiego konfliktu 10 lat temu, 15 lat temu, 20 lat temu nie było - mówi brat zamordowanego prezydenta. Piotr Adamowicz, wybrany ostatnio posłem. Uważa, że gdyby nie wydarzenia 13 stycznia nie byłby dziś w parlamencie. Nie chciał jednak ustawić kampanii wokół tragedii. Nie pytany, nie odwoływał się do niej. Czy on przebaczył? Nie myślę nad tym jeszcze. To musi być świadoma decyzja, nie emocjonalna. Poza tym sprawa nie jest zamknięta. To jeszcze trochę za wcześnie. Chce za to walczyć z hejtem. Bo to jego brat jest symbolem...

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner