siepomaga.pl

Wesprzyj Kajtka! Brakuje już bardzo niewiele!

siepomaga.pl

Pomóż odmienić los Kajtka - chłopca chorego na rzadką chorobę Epidermolysis Bullosa (pęcherzowe oddzielanie się naskórka). Skóra chłopca jest delikatna jak skrzydła motyla. Jego sprawa poruszyła całą Polskę! Mama chłopca potrzebuje wsparcia finansowego na leczenie małego Kajtka. Jedyną szansą na poprawę jego losu jest terapia eksperymentalna w Stanach Zjednocznych. Chodzi o przeszczep szpiku i komórek macierzystych. Na ten cel potrzeba aż 6 milionów złotych.

Wczoraj na koncie fundacji siepomaga.pl było nieco ponad 2,5 miliona złotych. Pomogły media i social media! Dzięki nagłośnieniu sprawy i wsparciu wielu Polaków, dziś na koncie chłopca jest już ponad 5 mln złotych! A cel jest naprawdę szczytny. Chłopiec na co dzień musi zmagać się z niewyobrażalnym bólem. Na stronie fundacji czytamy:

 

Kajtek jest chory na EB - (Epidermolysis Bullosa), czyli pęcherzowe oddzielanie się naskórka. Najcięższa, nieuleczalna postać, z którą polscy lekarze nie potrafią sobie poradzić. Uszkodzony gen kolagen typu VII, który jest odpowiedzialny za produkcję kolagenu w skórze, powoduje, że jest ona delikatna, jak skrzydła motyla. Pęka pod niewielkim naciskiem. „Nie trzyma” się ciała, odwarstwia, a co najgorsze, goi się bardzo ciężko… a niektóre miejsca nie goją się wcale.
 

 

By pomóc Kajtkowi można wpłacić dowolną kwotę na konto fundacji siepomaga.pl. Do akcji przyłączyły się także różne znane osobistości. Link do strony Kajtka na swoich profilach na Facebooku zamieściły m.in. projektantka Kaja Śródka oraz blogerka Jessica Mercedes.

Zobacz na Polki.pl: Szok! Krupińska będzie samotnie zajmować się dzieckiem?

 

  

 

Więcej na temat Kajetan Lipowicz
Przeładuj

Czy Marietta z "Hotelu Paradise" jest już gotowa na nową miłość? "Założyłam Tindera"

zobacz 01:10