East News

Znacie już datę 27. finału WOŚP 2019? Zobaczcie, na co tym razem będą zbierane pieniądze

East News

 

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy zagra już po raz 27. Jak zawsze pieczę nad tym projektem sprawować będzie niestrudzony Jerzy Owsiak. I jak co roku możemy liczyć na moc atrakcji. Koncerty znanych gwiazd, aukcje internetowe i przede wszystkim uliczne kwesty, w które włączają się coraz młodsi ochotnicy, którzy chcą nieść pomoc potrzebującym. W tym roku finał WOŚP odbędzie się 13 stycznia. Na co przeznaczone zostaną pieniądze ze zbiórki? Wiemy!

Zobacz także: Hejterzy chcieli uderzyć w WOŚP i Biedronia, ale Robert ich ośmieszył. Genialna akcja prezydenta Słupska

 

27. finał WOŚP: na co zbierane są pieniądze?

13 stycznia jak zawsze cała Polska włączy się w zbiórkę pieniędzy w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już teraz wiadomo, na co przeznaczona zostanie uzbierana kwota. Podczas 27. finału WOŚP pieniądze będą zbierane na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. 

Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków - czytamy na stronie internetowej WOŚP. 

 

26. finał WOŚP 2018: ile uzbierano pieniędzy?

Przypomnijmy, że w 2018 roku WOŚP uzbierała aż 126 373 804, 33 zł i tym samym pobiła rekord! Cała kwota została przeznaczona na "wyrównanie szans w leczeniu noworodków". Mamy nadzieję, że w tym roku padnie kolejny rekord! Trzymamy za to kciuki!

POLECAMY: "Cztery miesiące bólu" Jurek Owsiak w szpitalu! Pokazał zdjęcie. Co się stało?

 

27. finał WOŚP odbędzie się 13 stycznia

Jurek Owsiak
East News

 

W tamtym roku padł rekord

Jurek Owsiak
East News

Więcej na temat WOŚP Jurek Owsiak
Przeładuj

"Rolnik szuka żony": Czy Ania i Grzegorz korzystają z pomocy niani?

zobacz 01:37