wkladki-bella-organic-cotton
Adobe Stock

Higiena intymna – czy na pewno wiesz, jak dbać o swoje zdrowie (oraz o planetę?)

wkladki-bella-organic-cotton
Adobe Stock

Jak dbać o zdrowie intymne, by niechcący sobie nie zaszkodzić? Co robić, by troszczenie się o siebie i swój komfort nie wiązało się z niszczeniem planety? Odpowiedz na oba pytania brzmi tak samo: postaw na bawełnę organiczną. Sprawdź, dlaczego warto to zrobić.

Czy wkładki higieniczne są zdrowe?

Nie wyobrażamy sobie dziś życia bez wkładek higienicznych, które pochłaniają nadmiar wydzieliny z pochwy, są dodatkowym zabezpieczeniem podczas miesiączki, pomagają zachować higienę i zdrowie intymne, a także sprawiają, że czujemy się świeżo i komfortowo.

wkladki-bella-organic-cotton
Adobe Stock

Ale czy na pewno takie wkładki dobrze nam służą? I czy stosowanie ich jest fair wobec planety, na której i bez nich jest stanowczo zbyt wiele śmieci oraz chemikaliów używanych przez olbrzymie plantacje i fabryki? Wszystko zależy od tego, z czego twoje wkładki są zrobione. To, że są wyprodukowane z bawełny, nie wystarczy. Powinny być zrobione z bawełny organicznej – i to w 100%! – bo przecież mają stały kontakt z jedną z najdelikatniejszych części twojego ciała!

Czym się różni bawełna organiczna od zwyczajnej?

Bawełnę można uprawiać i przetwarzać na różne, niekoniecznie przyjazne środowisku sposoby. Ta zwyczajna jest uprawiana na olbrzymich, nastawionych na zysk plantacjach, gdzie korzysta się z najróżniejszych, czasem bardzo niebezpiecznych chemikaliów (przede wszystkim sztucznych nawozów i agresywnych środków ochrony roślin, np. pestycydów i herbicydów). Zbiera się ją maszynowo, a następnie przetwarza przy życiu kolejnych chemikaliów (np. z formaldehydu czy metali ciężkich).

wkladki-bella-organic-cotton
Adobe Stock

Z bawełną organiczną jest inaczej. By zasługiwała na takie miano i mogła uzyskać stosowny certyfikat, uprawia się ją, stosując wyłącznie naturalne, biodegradowalne środki ochrony roślin oraz nawozy. Jest zbierana ręcznie i przetwarzana w sposób przyjazny środowisku, bez użycia niebezpiecznych chemikaliów.

Bawełna organiczna jest dobra dla ciebie…

Władki i inne produkty zrobione z bawełny organicznej są wolne od resztek szkodliwych chemikaliów, metali ciężkich, substancji ropopochodnych i formaldehydu. To ważne, bo każda z tych substancji może szkodzić naszemu zdrowiu, np. drażnić skórę czy wywoływać alergię.

… i dla świata

Ani uprawa, ani przetwarzanie, ani recykling bawełny organicznej nie zagrażają środowisku naturalnemu.

100% organic cotton

Jeśli szukasz wkładek wykonanych z bawełny organicznej, szukaj opakowań z piktogramem „100% organic cotton”, oznaczającym, że surowiec, z którego je wykonano, pochodzi z upraw ekologicznych i spełnia wszelkie wymagane normy.

Taki piktogram znajdziesz na opakowaniach wkładek higienicznych Bella Intima.  

bella-panty-intima
Mat.prasowe

Co warto o nich wiedzieć?

  • Ich wyjątkowo delikatne pokrycie jest zrobione z w 100% naturalnej bawełny organicznej. Dzięki temu wkładki nie drażnią nawet najbardziej wrażliwej skóry i nie powodują alergii ani odparzeń.
  • Celuloza zastosowana wewnątrz wkładki jest bielona bez użycia chloru, za pomocą metod, które nie wiążą się z wydzielaniem substancji szkodliwych dla środowiska.
  • Nie ma w nich barwników ani naturalnego lateksu, który może wywołać podrażnienie lub reakcję alergiczną.
  • Są testowane dermatologicznie.  
  • Pozwalają skórze oddychać.
  • Są przyjazne i dla ciebie, i dla środowiska.

W trosce o środowisko, Bella Intima zapakowane są w kartonik wykonany z surowca pochodzącego z kontrolowanych źródeł. Kupując wkładki, wspiera się więc odpowiedzialną gospodarkę leśną na świecie.

Pamiętaj, że każdego dnia dokonujesz wyborów. Warto wybierać mądrze i dobrze, zarówno dla siebie, jak i innych :).

bella
Mat.prasowe

Materiał powstał we współpracy z marką Bella

 

Więcej na temat ekologia
Przeładuj

Widzimy się wieczorem! Antek Królikowski zorganizował dla swoich gości prawdziwą włoską ucztę

zobacz 01:01