Wiesia z Sanatorium miłości jest zakochana?
Facebook

Wiesia z "Sanatorium Miłości" szyje maseczki ochronne. Pokazała, w jaki sposób je wykonać

Wiesia z Sanatorium miłości jest zakochana?
Facebook

Wiesława Kwiatek to uczestniczka pierwszej edycji "Sanatorium Miłości". Swoim udziałem w show zdecydowanie podbiła serca widzów. Dziś, w dobie walki z koronawirusem, pokazała jak samodzielnie w domu wykonać maseczkę ochronną. Jej sposób jest prostszy niż mogłoby się wydawać! 

Zobacz także: Tak Sylwia i Mikołaj z "Love Island" chronią się przed koronawirusem. Zrobili maseczki z... bokserek!

Wiesia z "Sanatorium Miłości" szyje maseczki 

Maseczki ochronne podobnie jak środki do dezynfekcji rąk stały się towarem deficytowym w obliczu pandemii koronawirusa. Bardzo ciężko dostać je normalnie w sklepie, ale jak to mówią "potrzeba matką wynalazków", dlatego wiele osób postanowiło wyjść na przeciw zapotrzebowaniom i stworzyć je samemu. Pomysłów jest wiele. Sylwia i Mikołaj z "Love Island" wykorzystali popularny sposób i wykorzystali bokserki.  Ciekawym pomysłem, jak w domu wykonać własną maseczkę, podzieliła się Wiesława Kwiatek z "Sanatorium Miłości". Seniorka postanowiła wykonać je z elastycznych getrów. Opisała krok po kroku, jakie czynności trzeba wykonać, aby poprawie ją wykonać. Jej sposób okazuje się prostszy niż mogłoby się wydawać. 

Nie ma maseczek,? A ja wiem,jak uszyć taką maseczkę samodzielnie. Oto przepis: Bierzemy igłę z nitką i kawałek elastycznego materiału - ja miałam getry, które zostały mi po zabiegu kosmetycznym z "Sanatorium Miłości" i obcinamy kawałek nogawki o długości około 17 cm. Do tego przyszyłam gumki, jak uszy- każda też miała 17 cm i zmarszczyłam brzegi maseczki zwykłą fastrygą. 10 minut roboty.!! Z jednej getry będę miała 6 maseczek i jeszcze zadbam o środowisko. Spróbujcie i wy, bo każdy w domu posiada coś z rozciągliwej bawełny. Tylko pamiętajcie o 2 warstwach. Wasza Wiesia Kwiatek ❤❤

Skorzystacie z jej pomysłu? 

Maseczki ochronne są szyte masowo, nie tylko na użytek własny. W obliczu pandemii wiele krawcowych oraz projektantów zdeklarowało się, że uszyje potrzebne maseczki, które następnie zostaną dostarczone do szpitali, gdzie lekarze i pielęgniarki walczą o życie zarażonych koronawirusem pacjentów. 

Zobacz także: Lekarze z Wrocławia mają skuteczną metodę walki z koronawirusem. To mieszanka 33 leków

Wiesia z "Sanatorium Miłości" szyje maseczki ochronne i instruuje jak je wykonać w domu. 

Skorzystacie z jej pomysłu na domową maseczkę ochronną? 

Wiesia z Sanatorium miłości jest zakochana?
Facebook

 

Przeładuj

Co zrobić, by przebić się na Youtubie? Radzi Danny Ferreri!

zobacz 01:05