Koledzy wspominają Jana Kulczyka
ONS
Newsy

Kolega z liceum wspomina Jana Kulczyka: „Zabrał nas na rejs dookoła Sardynii”

„To był wyjątkowy człowiek”

Śmierć Jana Kulczyka wstrząsnęła nie tylko jego rodziną, współpracownikami, osobami ze świata show-biznesu. Ale także przyjaciółmi  Kulczyka z dawnych lat i ze szkolnej ławy. Jeden z nich, wiceadmirał Maciej Węglewski, który chodził z Janem Kulczykiem do jednej klasy w szkole średniej, w rozmowie z „Super Expressem” opowiada, jak wyglądały ich relacje. Oraz wspomina niedawną wspólną podróż dookoła Sardynii, w którą zabrał go Kulczyk.

Janusz, bo takim imieniem nazywano go w szkole, mówił do mnie, że jesteśmy przyjaciółmi. Ja mówiłem do niego, że kolegami. Byliśmy z dwóch światów. Ja w latach osiemdziesiątych byłem dowódcą kutra i żyłem tak jak większość ludzi w naszym kraju. Zastanawiałem się, czy w sklepie będzie ocet, czy może ocet i cukier. I czy starczy mi do pierwszego - wspomina szkolny przyjaciel najbogatszego Polaka. Janusz był świadkiem na moim ślubie. A niedawno mnie i kilka koleżanek ze szkoły Janusz zabrał na rejs dookoła Sardynii. Dlatego mówię, że byliśmy z dwóch różnych światów. Ale w rewanżu razem z koleżankami zaprosiliśmy go na obiad.

Maciej Węglewski przyznaje, że śmierć kolegi ze szkolnych lat bardzo nim wstrząsnęła.

Dwa lata temu byłem na pogrzebie jego taty, teraz będę na jego pogrzebie. Jestem w kontakcie z Grażyną. To był wyjątkowy i dobry człowiek.

Jan Kulczyk zmarł w szpitalu w Wiedniu w wyniku zatoru żylno-płucnego po przebytej operacji. Pogrzeb biznesmena odbędzie się w najbliższą środę na cmentarzu na poznańskiej Nowinie w grobie, gdzie spoczywa jego ojciec - Henryk Kulczyk.

Kościół na czas mszy żałobnej będzie zamknięty na życzenie rodziny biznesmena.
 

Zobacz także: Joanna Przetakiewicz  wspomina Jana Kulczyka: "To był mój najlepszy przyjaciel".


Jan Kulczyk na Gali Ludzie Wolności


Jan Kulczyk na premierze Don Kichota


Jan Kulczyk na premierze Król Lear

ONS
Newsy
Bliscy i przyjaciele żegnają Jana Kulczyka. Wzruszające słowa podczas mszy żałobnej
Nie sposób było nie uronić łzy...

Dziś żegnamy Jana Kulczyka , najbogatszego Polaka, biznesmena, filantropa, który zmarł tydzień temu w wyniku komplikacji po zabiegu chirurgicznym. Na pogrzeb przyszło wiele osób. Znani politycy, artyści, rodzina i przyjaciele . Znajomi i rodzina podczas mszy żegnali Jana Kulczyka wzruszającymi słowami. Jasiu co to za beznadziejny pomysł odchodzić z tego świata w Twoim wieku? - pytał odprawiający mszę ojciec Ryszard, przyjaciel rodziny Kulczyków . Ty nie umarłeś. Odszedłeś dyskretnie, jak dojrzały kłos zboża po żniwach. Jesteś tym kłosem - teraz w rękach Boga. Żyjący, niezniszczalny, nieśmiertelny - mówił kapłan w homilii. Lech Wałęsa:​ Panie Janie, jak wielkim jest pan człowiekiem, jak wiele pan dobra zrobił ty najlepiej Pan Bóg wie. Pan z nikim nie rywalizował. Pan po prostu chciał, by panu nie przeszkadzano. Panie Janie, spoczywaj w pokoju. Waldemar Dąbrowski, były minister kultury, wzruszył się podczas wygłaszania pożegnalnej mowy: Piękny ślad zostawiłeś Jasiu na tej ziemi. Dla mnie największym darem była twoja przyjaźń. Śpij kochany, Bóg z Tobą . Prof. Waldemar Frąckowiak z Kulczyk Investments: Kochał życie, kochał ludzi, żył z ludźmi i dla ludzi. Dodawał skrzydeł do wzlotu, innym ujmował strach przed biedą. Wierzył, że bez przyjaźni nie ma życia. Smakował życie we wszystkich wymiarach. I chociaż odszedł, żyje. Janku, żegnamy Cię i dziękujemy Ci za to, że moglibyśmy być Twoimi przyjaciołmi. Dominice Kulczyk, córce biznesmena, łamał się głos podczas wystapienia: Tatko, gdzie jesteś? Bo płaczemy - pytała retorycznie i w poruszający sposób opowiadała, kim był dla niej ojciec.  Miłość jest potężniejsza niż śmierć - zakończyła przemowę tymi słowami. Zobacz: Wzruszające słowa córki, która...

Ceremonię pogrzebową Jana Kulczyka przygotował scenograf Teatru Wielkiego-Opery Narodowej
East News
Newsy
Chór, orkiestra, utwory Chopina grane na pianinie. Pogrzeb Jana Kulczyka będzie wyjątkowy
Najbliżsi biznesmena zadbali o szczegóły uroczystości

Na dzisiejszym pogrzebie Jana Kulczyka nie zabraknie osobistości ze świata polityki, mediów i biznesu. W uroczystościach weźmie udział nie mniej niż pięć tysięcy osób . Pogrzeb najbogatszego Polaka, który zmarł tydzień temu w Wiedniu, odbędzie się w Poznaniu, msza żałobna w klasztorze Karmelitów Bosych na Wzgórzu św. Wojciecha. Pożegnanie biznesmena będzie relacjonować stacja Polsat . Zobacz:  Niektórzy dziennikarze jednak zostaną wpuszczeni na pogrzeb Jana Kulczyka. Relacja z uroczystości będzie w telewizji Uroczystość pogrzebowa będzie wyjątkowa - zadbał o to scenograf Teatru Wielkiego - Opery Narodowej. Jak donosi „Super Express” jeszcze wczoraj Boris Kudlička spotkał się z Grażyną Kulczyk oraz z Sebastianem Kulczykiem w Poznaniu, aby ustalić szczegóły.  Boris Kudlička był m.in. autorem koncepcji plastycznej polskiego pawilonu na światowej wystawie EXPO w 2010 roku w Szanghaju. Podczas ceremonii wystąpi orkiestra oraz chór Jerzego Maksymiuka i Janusz Olejniczak - pianista wykona kilka utworów Fryderyka Chopina. Zobacz: Jan Kulczyk był jej mężem przez 33 lata. Kim jest Grażyna Kulczyk?

ONS
Newsy
Wzruszające słowa Joanny Przetakiewicz rok po śmierci Jana Kulczyka "Nie wierzę, że to już rok..."
Wzruszające słowa Joanny Przetakiewicz rok po śmierci Jana Kulczyka "Nie wierzę, że to już rok..."

Trudno w to uwierzyć, ale od śmierci Jana Kulczyka minął już rok! Jan Kulczyk zmarł 29 lipca 2015 roku w klinice w Wiedniu. Dla wszystkich był to ogromny szok. I chociaż już tyle czasu minęło od jego śmierci, nadal nie milkną echa teorii spiskowych - niektórzy twierdzą,  że Kulczyk tak naprawdę żyje ...   Joanna Przetakiewicz, partnerka Jana Kulczyka, bardzo przeżyła śmierć swojego partnera, z którym związana była od 2005 roku. Para nigdy nie zdecydowała się na ślub, bo jak mówiła sama Przetakiewicz , "żadna umowa nie jest gwarancją szczęścia". Przetakiewicz rok po śmierci Jana Kulczyka wspomina go na swoim profilu na Instagramie. Nie mogę uwierzyć, że minął już rok. Niech aniołowie trzymają cię pod swoimi skrzydłami - napisała pod fotografią na Instagramie Joanna Przetakiewicz. Fani Joanny Przetakiewicz również nie mogą ukryć wzruszenia i wspierają Przetakiewicz po wielkiej stracie. Pod zdjęciem na jej profilu pojawiło się wiele komentarzy. Czasem mówią , że nie ma ludzi niezastąpionych akurat w tym przypadku uważam , że nikt nie jest w stanie zastąpić takiego człowieka/mentora.   Kochał Panią całym sercem...o takiej miłości pamięta sie całe zycie ale żyć trzeba i iść do przodu   Podziwiam Panią. Jak żyć po stracie kogoś bliskiego i wyjątkowego . Rok temu na pogrzebie Jana Kulczyka żegnały go tłumy . Pamięć o nim z pewnością zostanie w ich sercach.   Zobacz: Jan Kulczyk był jej mężem przez 33 lata. Kim jest Grażyna Kulczyk?   Joanna Przetakiewicz wspomina Jana Kulczyka.   Joanna Przetakiewicz i Jan Kulczyk często pojawiali się razem na imprezach.   Poznali się w 2005 roku.

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner