East News

W najbliższych dniach do Polski dotrze lek bezpośrednio działający na koronawirusa!

East News

Profesor Krzysztof Simon w programie "Koronawirus. Raport" na antenie TVN24 przekazał optymistyczne informacje. Znany wirusolog poinformował, że oddział chorób zakaźnych wrocławskiego szpitala, którego jest ordynatorem, już w najbliższych dniach otrzyma lek, który "ma bezpośrednio działać na wirusa". Środek będzie stosowany u pacjentów, u których stadium chorobowe jest najbardziej zaawansowane. 

Zobacz także: Zakaz sprzedaży alkoholu w Polsce z powodu pandemii koronawirusa? Ważny komunikat WHO

W najbliższych dniach do Polski dotrze lek działający bezpośrednio na koronawirusa

Krzysztof Simon na antenie TVN24 podsumował obecną sytuację epidemiologiczną w naszym kraju. Jak podkreślił profesor, w wielu przypadkach zakażeni koronawirusem przechodzą chorobę bezobjawowo lub z lekkimi objawami. Część pacjentów dochodzi jednak do etapu, w którym występuje zapalenie płuc. 

Wtedy musi być tlenoterapia, podajemy antybiotyk, podajemy leki przeciwwirusowe. Następnie przechodzimy do dalszych etapów choroby. To dotyczy głównie ludzi ze współchorobowością lub niestety osób starszych z niedoborem odporności, które trafiają na intensywną tlenoterapię, zastępczy oddech i tam walczymy o ich życie, ile się da - powiedział profesor Krzysztof Simon na antenie TVN24.

Profesor poinformował także, że już w najbliższych dniach jego oddział zakaźny ze szpitala we Wrocławiu oraz kilka innych placówek w Polsce, otrzyma lek, "który ma bezpośrednio działać na wirusa".

Są to leki, które są w badaniach klinicznych na całym świecie. U nas będą stosowane u pacjentów z wyjątkowo zaawansowanym stanem chorobowym. Wydaje się, że troszeczkę za późno, ale nie można narzekać. Jest sponsor, zgoda ministerstwa i ten lek dostaniemy dla kilkunastu pacjentów - wyjaśnił profesor Krzysztof Simon w programie "Koronawirus. Raport". 

Miejmy nadzieję, że jest to kolejny krok, dzięki któremu będziemy mogli powoli wracać do normalności. Zapewne za kilka tygodni dowiemy się na ile skuteczny okaże się lek.

East News

W Polsce na ten moment (20 kwietnia, godz. 16:30) potwierdzono zarażenie koronawirusem u 9453 osób, 362 osoby zakażone zmarły. 

koronawirus
East News

Profesor Krzysztof Simon na antenie TVN24 poinformował, że w najbliższych dniach do kilku polskich szpitali dotrze lek "bezpośrednio działający na wirusa". 

Koronawirus w Polsce
East News

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Lewandowska, Sienkiewicz, Boruc... Te gwiazdy pokazały swoje brzuchy szybko po porodzie!

zobacz 02:18