Party Stories
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
East News
Newsy

W najbliższych dniach do Polski dotrze lek bezpośrednio działający na koronawirusa!

W najbliższych dniach do Polski dotrze lek bezpośrednio działający na koronawirusa!

Profesor Krzysztof Simon w programie "Koronawirus. Raport" na antenie TVN24 przekazał optymistyczne informacje. Znany wirusolog poinformował, że oddział chorób zakaźnych wrocławskiego szpitala, którego jest ordynatorem, już w najbliższych dniach otrzyma lek, który "ma bezpośrednio działać na wirusa". Środek będzie stosowany u pacjentów, u których stadium chorobowe jest najbardziej zaawansowane. 

Zobacz także: Zakaz sprzedaży alkoholu w Polsce z powodu pandemii koronawirusa? Ważny komunikat WHO

Mycie rąk to nie wszystko. Jak skutecznie chronić się przed koronawirusem?

W najbliższych dniach do Polski dotrze lek działający bezpośrednio na koronawirusa

Krzysztof Simon na antenie TVN24 podsumował obecną sytuację epidemiologiczną w naszym kraju. Jak podkreślił profesor, w wielu przypadkach zakażeni koronawirusem przechodzą chorobę bezobjawowo lub z lekkimi objawami. Część pacjentów dochodzi jednak do etapu, w którym występuje zapalenie płuc. 

Wtedy musi być tlenoterapia, podajemy antybiotyk, podajemy leki przeciwwirusowe. Następnie przechodzimy do dalszych etapów choroby. To dotyczy głównie ludzi ze współchorobowością lub niestety osób starszych z niedoborem odporności, które trafiają na intensywną tlenoterapię, zastępczy oddech i tam walczymy o ich życie, ile się da - powiedział profesor Krzysztof Simon na antenie TVN24.

Profesor poinformował także, że już w najbliższych dniach jego oddział zakaźny ze szpitala we Wrocławiu oraz kilka innych placówek w Polsce, otrzyma lek, "który ma bezpośrednio działać na wirusa".

Są to leki, które są w badaniach klinicznych na całym świecie. U nas będą stosowane u pacjentów z wyjątkowo zaawansowanym stanem chorobowym. Wydaje się, że troszeczkę za późno, ale nie można narzekać. Jest sponsor, zgoda ministerstwa i ten lek dostaniemy dla kilkunastu pacjentów - wyjaśnił profesor Krzysztof Simon w programie "Koronawirus. Raport". 

Miejmy nadzieję, że jest to kolejny krok, dzięki któremu będziemy mogli powoli wracać do normalności. Zapewne za kilka tygodni dowiemy się na ile skuteczny okaże się lek.

East News

W Polsce na ten moment (20 kwietnia, godz. 16:30) potwierdzono zarażenie koronawirusem u 9453 osób, 362 osoby zakażone zmarły. 

koronawirus
East News

Profesor Krzysztof Simon na antenie TVN24 poinformował, że w najbliższych dniach do kilku polskich szpitali dotrze lek "bezpośrednio działający na wirusa". 

Koronawirus w Polsce
East News

 

Prof. Simon o skutecznej metodzie walki z koronawirusem. To mieszanka 33 leków
East News
Newsy
Lekarze z Wrocławia mają skuteczną metodę walki z koronawirusem. To mieszanka 33 leków
Ordynator oddziału chorób zakaźnych w szpitalu we Wrocławiu prof. Krzysztof Simon poinformował, że eksperymentalna terapia stosowana przez jego placówkę przy leczeniu osób z koronawirusem, jest skuteczna. Jest to mieszanka 33 leków, m. in. na HIV oraz malarię. 

Ordynator oddziału chorób zakaźnych w szpitalu we Wrocławiu prof. Krzysztof Simon poinformował podczas dzisiejszej konferencji prasowej, że eksperymentalna terapia stosowana, przez jego placówkę przy leczeniu osób z koronawirusem, jest skuteczna. Jest to mieszanka 33 leków, m. in. na HIV oraz malarię.  Zobacz także:  Koronawirus w Polsce, 23.03: kolejne przypadki zachorowań! Lekarze z Wrocławia o skutecznej terapii przeciwko koronawirusowi  W poniedziałek prof. Krzysztof Simon, ordynator oddziału chorób zakaźnych w szpitalu przy ul. Koszarowej opowiedział o nowatorskiej metodzie walki z koronawirusem, którą stosuje jego załoga.  Terapia, której używamy, to 33 leki mieszane w różnych sytuacjach. Na dzisiaj mogę powiedzieć, że działa: nikt z pacjentów, którzy je dostają, nie umarł ani nie wykazuje pogorszenia. (...)To droga terapia, nie wiem czy jest idealna, ale jest jakaś. Nawet gorsza decyzja jest lepsza niż nie podawanie niczego i czekanie "jak to będzie" - powiedział, co cytuje "Gazeta Wyborcza"  Poinformował również, że poprawił się stan 74-letniej pacjentki z koronawirusem. To dzięki lekom na HIV i malarię.  Dodał również, że szpitale korzystają z różnych kombinacji lekowych: Opieramy się na doświadczeniach chińskich, zdania są podzielone - od entuzjazmu do zupełnej negacji. Nie są to leki ściśle powstrzymujące wirusa, ale wbijające się w metabolizm wirusa w pewnym fragmentach. Czy szykuje się przełom w zwalczaniu koronawirusa? Na takie deklaracje jeszcze jest za wcześnie.  Zobacz także:  Koronawirus w Polsce. Dramatyczny wpis ratowników medycznych z Warszawy! "Przyjęli zgłoszenie, z którego nie wynikało..." Ordynator oddziału...

Koronawirus w Polsce. Nowe przypadki
Newsy
Pielęgniarka zarażona koronawirusem! Opiekowała się zmarłą 57-latką chorą na COVID-19
Pielęgniarka, która miała kontakt ze zmarłą 56-latką z Poznania jest zarażona koronawirusem!

Pierwszą śmiertelną ofiarą koronawirusa w Polsce była 57-latka, która zmarła w szpitalu w Poznaniu. Jednak zanim do niego trafiła przebywała w szpitalu w Puszczykowie, a wcześniej zgłosiła się do lekarza rodzinnego z przeziębieniem, gdzie poinformowała o kontakcie z osobą wracającą z Włoch. Teraz okazało się, że jedna z pielęgniarek, która opiekowała się zmarłą kobietą, zarażoną wirusem SARS-Cov-2 sama ma koronawirusa . Test wyszedł pozytywnie. Co z innymi pracownikami szpitala w Puszczykowie? Czy zostanie przeprowadzona kwarantanna? Pielęgniarka zarażona koronawirusem! Szpital w Puszczykowie poinformował, że jedną z osób zarażonych koronawirusem jest pielęgniarka, która miała kontakt z 57-letnią śmiertelną ofiarą wirusa. Stan zmarłej kobiety od początku był ciężki również za sprawą chorób towarzyszących, jednak zanim 8 marca trafiła na oddział zakaźny Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu najpierw zgłosiła się do przychodni z przeziębieniem, gdzie zgłosiła, że miała kontakt z osobą, która wróciła z Włoch. Została skierowana do szpitala zakaźnego, ale tam nie została przyjęta i trafiła do szpitala w Puszczykowie, gdzie znalazła się na oddziale internistycznym, skąd przeniesiono ją do izolatki. To oznacza, że zanim została odizolowana miała kontakt z wieloma ludźmi! Na skierowaniu umieszczona została adnotacja o konsultacji z lekarzem oddziału zakaźnego, który nie ustalił wskazań do przesłania na ten oddział. Pacjentka przebywała w oddziale SOR na sali obserwacyjnej, skąd została przewieziona na oddział internistyczny i położona na sali intensywnej opieki medycznej (...) następnie przeniesiona do izolatki, w której przebywała do 8 marca" – poinformował szpital w Puszczykowie. Pielęgniarka z oddziału...

Prof. Krzysztof Simon na konferencji prasowej
East News
Newsy
Koronawirus w Polsce. "To jest tragedia! Epidemia wymknęła się spod kontroli" Lekarze są przerażeni
Pandemia koronawirusa wymknęła się spod kontroli? Jak wygląda dziś rzeczywistość w szpitalach? Czy wszyscy, którzy potrzebują opieki lekarskiej naprawdę mogą na nią liczyć?

Pandemia koronawirusa wymknęła się spod kontroli? Jak wygląda dziś rzeczywistość w szpitalach? Czy wszyscy, którzy potrzebują opieki lekarskiej naprawdę mogą na nią liczyć? Profesor Krzysztof Simon w rozmowie z mediami powiedział, jak dziś wygląda praca lekarzy w szpitalach. Wojewódzki konsultant ds. chorób zakaźnych i ordynator oddziału zakaźnego w szpitalu we Wrocławiu nie ukrywa, że sytuacja jest dramatyczna!  Jak wygląda rzeczywistość w szpitalach? W związku z coraz większą liczbą osób zakażonych koronawirusem w szpitalach zaczyna brakować miejsc dla pacjentów? Niestety, takie niepokojące informacje już od kilku dni przekazują lekarze z całej Polski. W związku z tymi doniesieniami władze podjęły decyzję o budowie szpitala polowego na Stadionie Narodowym w Warszawie. W szpitalu polowym, według doniesień TVN24.pl, początkowo ma być przygotowanych 500 łóżek dla chorych na Covid-19, z czasem ta liczba ma wzrosnąć do 2 tysięcy - według portalu, przy stadionie mają powstać też chłodnie na ciała zmarłych. A jak sytuację w szpitalach opisuje prof. Krzysztof Simon? Konsultant ds. chorób zakaźnych i ordynator oddziału zakaźnego w szpitalu we Wrocławiu w rozmowie z z portalem GazetaWroclawska.pl przyznał, że jest bardzo źle! Żeby przyjąć chorych z koronawirusem, musimy wypisywać do domu część ludzi chorych na inne choroby. A miejsc i tak zaczyna brakować. To jest tragedia! Epidemia wymknęła się spod kontroli- w rozmowie z portalem przyznał prof. Krzysztof Simon.  Specjalista nie ukrywa, że dla chorych już brakuje łóżek w szpitalach. Urzędnicy wyliczają ile mamy wolnych łóżek. Nie rozumieją, że wolne łóżko w ich rejestrach nie oznacza wcale, że może nim zostać położony pacjent. Czasem w trzyosobowej sali muszę położyć jednego pacjenta,...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner