Party Stories
Dawid Kwiatkowski w redakcji Party.pl
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Zebrano pieniądze dla Adasia
Newsy

Udało się! Dzięki Wam zebraliśmy pieniądze dla chorego Adasia! Dziękujemy

Udało się! Dzięki Wam zebraliśmy pieniądze dla chorego Adasia! Dziękujemy

Udało się! Fundacja "Przyjaciółka" zebrała pieniądze na operację dla rocznego Adasia Odolińskiego! A to wszystko dzięki Wam - czytelnikom Party.pl i magazynów Party oraz Viva!. Udało się zebrać aż 26 500 złotych! 

 

TYLKO U NAS! Dawid Kwiatkowski zaśpiewał hity "Proste" i "Bez Ciebie" w naszej redakcji

Zebrano pieniądze dla Adasia!

Adaś urodził się w 29. tygodniu ciąży i ważył tylko 680 gram. Powodem przedwczesnego porodu było nadciśnienie tętnicze i niedoczynność tarczycy jego mamy. Lekarze nie dawali mu większych szans na przeżycie. Trudno wymienić wszystkie przypadłości, z którymi musiał się borykać: retinopatia II stopnia, niedokrwistość, cholestaza wewnątrzwątrobowa, przepukliny pachwinowe, pointubacyjne uszkodzenie krtani, nadciśnienie płucne. 

Adaś przeszedł już 3 operacje, ale to nie koniec:

Z powodu więznących przepuklin pachwinowych synek był dwukrotnie operowany. Kolejnym powodem do interwencji chirurgicznej był silny refluks żołądkowo-przełykowy, który był poważnym zagrożeniem dla płuc. Adaś ma rok, a w szpitalu spędził w sumie ok. 10 miesięcy. Ciężkie przeżycia szpitalne odbiły się na jego rozwoju fizycznym i psychicznym. Obecnie Adaś ma 12 miesięcy i nie potrafi samodzielnie siedzieć, nie raczkuje. Próbujemy nauczyć go jeść buzią (do tej pory był głównie karmiony przez sondę). Niestety, przez dokuczający mu refluks synek kojarzy jedzenie z czymś bardzo nieprzyjemnym. Nie zna smaków, nie wie, że jedzenie może być przyjemne. Abyśmy mogli zacząć rehabilitację Adasia, abyśmy mogli pokazać mu piękny świat, bogactwo smaków, zapachów i zabaw, syn musi być na tyle silny, aby nie przebywać ciągle w szpitalach. Każdy pobyt w szpitalu sprawia,  że Adaś traci dotychczasowe „osiągnięcia” rehabilitacyjne. Po powrocie do domu na nowo musi przyzwyczajać się do ćwiczeń i wymagań - mówi mama Adama. 

Fundacja Przyjaciółka potrzebowała około 20 tysięcy złotych na sfinansowanie szczepionki Synagis ratującej płuca chłopczyka przed bakteriami, które go atakują. Dzięki Waszej pomocy udało się zebrać całą kwotę, a nawet nieco więcej. Adaś ciągle potrzebuje rehabilitacji, a więc dodatkowe pieniądze na pewno się przydadzą!

 

Jeżeli wciąż chcecie pomóc Adasiowi, możecie wpłacać pieniądze (każdą kwotę!) na podany niżej numer konta:
 
Numer Konta:
mBank, PL72 1140 1010 0000 5494 1000 1001
We wpłatach koniecznie dopiszcie: Dla Adasia

 

Jeszcze raz Wam dziękujemy - jesteście wielcy!

 

 

Udało się! Zebraliśmy pieniądze dla Adasia

Adaś - pomóż Adasiowi!
Newsy
Pomóżcie rocznemu Adasiowi! Wystarczy 20 tys. zł, by ratować jego życie!
Pomóżcie rocznemu Adasiowi! Wystarczy 20 tys. zł, by ratować jego życie!

Razem z Fundacją Przyjaciółka ratujemy rocznego Adasia Odolińskiego. Poznajcie historię chłopca, któremu lekarze nie dawali  szans na przeżycie. A on ciągle walczy! Teraz ten mały bohater potrzebuje w swojej walce naszego wsparcia finansowego.   Chłopczyk jest wcześniakiem, karmionym przez sondę, ciągle choruje na zapalenie płuc i oskrzeli. Fundacja Przyjaciółka, z którą współpracuje Party.pl, opłaci chłopcu jedną dawkę szczepionki Synagis, która ochroni jego płuca przed bakteriami, które je ciągle atakują. Przez liczne pobyty w szpitalu Adaś nie otrzymał pełnej dawki szczepionek w ubiegłym roku, a teraz NFZ już mu ich nie sfinansuje. W wakacje jedno z zapaleń płuc o mało go nie zabiło, więc szczepionka ratuje mu życie!   Historia Adasia Odolińskiego Adaś urodził się w 29. tygodniu ciąży i ważył zaledwie 680 gram (to mniej niż torebka cukru!). Powodem przedwczesnego porodu było nadciśnienie tętnicze i niedoczynność tarczycy jego mamy. Lekarze nie dawali mu większych szans na przeżycie. Trudno wymienić wszystkie przypadłości, z którymi musiał się borykać: retinopatia II stopnia, niedokrwistość, cholestaza wewnątrzwątrobowa, przepukliny pachwinowe, pointubacyjne uszkodzenie krtani, nadciśnienie płucne. I to nie koniec tej listy... Adaś cierpi m.in. na ciężką postać dysplazji płucno-oskrzelowej i z tego powodu jest częstym gościem na oddziale intensywnej terapii. Podczas jednego z pobytów w szpitalu jego stan był tak zły, że wymagał zaintubowania i podłączenia do respiratora. Lekarze przez prawie trzy tygodnie utrzymywali chłopca w śpiączce farmakologicznej. Niestety, doszło do zatrzymania krążenia i lekarze musieli go reanimować. Rokowania były bardzo złe, po raz kolejny lekarze nie wierzyli, że Adaś przeżyje. Ale on znów udowodnił, że potrafi walczyć!   Zbieramy na pomoc dla Adasia Odolińskiego   Mama...

Zbigniew Wodecki nie żyje
Eastnews
Newsy
Po pogrzebie Zbigniewa Wodeckiego zebrano gigantyczną sumę na hospicjum! Ile?
Po pogrzebie Zbigniewa Wodeckiego zebrano gigantyczną sumę na hospicjum! Ile?

Na konto Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci wpłynęło ponad 18 tysięcy złotych ! Na oficjalnej stronie Zbigniewa Wodeckiego pojawiła się informacja z dokładną sumą, jaką udało się zebrać po pogrzebie artysty. 30 maja odbyło się ostatnie pożegnanie Zbigniewa Wodeckiego. Rodzina uwielbianego przez Polaków muzyka jeszcze przed pogrzebem apelowała do jego bliskich, przyjaciół i fanów, aby nie przynosili kwiatów na uroczystość. Zamiast tego prosili o datki na rzecz hospicjum dla dzieci.    Ile pieniędzy udało się zebrać? Od pogrzebu Zbigniewa Wodeckiego minął już miesiąc. Teraz na oficjalnej stronie internetowej artysty pojawiła się informacja, ile pieniędzy wpłynęło na konto hospicjum.  W imieniu rodziny Zbigniewa Wodeckiego dziękujemy ogromnie za wszelkie datki na rzecz Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci. Dostaliśmy informację od Hospicjum, że udało się zebrać 18.105,67 zł, kwotę pozwalającą na zakup wyposażenia do Centrum Opieki Wyręczającej. Serdecznie dziękujemy. Na stronie pojawił się również numer konta hospicjum, na które wciąż można przekazywać datki.   Małopolskie Hospicjum dla Dzieci Organizacja Pożytku Publicznego PKO BP: 40 1020 2892 0000 5702 0179 5541   Zobacz także:  „Kraków był miejscem jego dumy’’. Wzruszająca przemowa rodziny Zbigniewa Wodeckiego   Po pogrzebie Zbigniewa Wodeckiego zebrano ponad 18 tysięcy złotych. Pieniądze trafiły na konto hospicjum dla dzieci.

ONS
Newsy
Synek Kasi Cichopek bawi się masłem!
I nie tylko masłem

Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel już trzech lat są szczęśliwymi rodzicami małego Adasia. Chłopiec wywrócił do góry nogami życie najsłynniejszej "Sexy Mamy", która na łamach magazynu "Mamo to ja" zdradziła jak udaje jej się pogodzić życie celebrytki z opieką nad dzieckiem. Okazuje się, że synek serialowej aktorki, którą widzowie pokochali za rolę Kingi w "M jak miłość", lubi bawić się dość oryginalnymi rzeczami... Pociecha celebrytki nie wymaga od swoich rodziców drogich zabawek, a jedynie... masła! - Po prostu Adaś zamiast zabawek ukochał sobie masło :) Był taki okres, że całymi dniami chodził przytulony do kostki masła : łapki tłuste, ubranie całe w plamach. Ja na to nie pozwalałam, ale Marcin mówił: "No weź, niech nie płacze" - wyznała Kasia Cichopek. Oprócz masła mały Adaś ma również inną ulubioną zabawkę - przytulankę. Jak sama Cichopek przyznaje, jej synek uwielbiał spać z mydłem! - Z kolei wieczorem Adaś chciał spać z mydłem: bawił się z nim w kąpieli, a potem już nie chciał wyjść bez niego z wanny. No i wtedy kochani rodzice pakowali mu mydło do foliowego woreczka i dawali do spania - przyznaje serialowa aktorka. Wygląda więc na to, że Katarzyna Cichopek nie musi wydawać fortuny na zabawki dla synka. kb  

Nasze akcje
wyniki konkursu duplo 2021
Fleszstyle

KONKURS! Wygraj zaproszenie na największą imprezę modową w Polsce i inne supernagrody!

Partner
hada-labo-3d-lifting-mask
Fleszstyle

Sposób Japonek na zatrzymanie upływu czasu tkwi w prostocie kosmetyków

Partner
kosmetyki-neutrogena-bright-boost
Fleszstyle

TEST REDAKCJI: Sprawdziłyśmy kosmetyki Neutrogena® Hydro Boost® i Bright Boost!

Partner