Zebrano pieniądze dla Adasia

Udało się! Dzięki Wam zebraliśmy pieniądze dla chorego Adasia! Dziękujemy

Zebrano pieniądze dla Adasia

Udało się! Fundacja "Przyjaciółka" zebrała pieniądze na operację dla rocznego Adasia Odolińskiego! A to wszystko dzięki Wam - czytelnikom Party.pl i magazynów Party oraz Viva!. Udało się zebrać aż 26 500 złotych! 

 

Zebrano pieniądze dla Adasia!

Adaś urodził się w 29. tygodniu ciąży i ważył tylko 680 gram. Powodem przedwczesnego porodu było nadciśnienie tętnicze i niedoczynność tarczycy jego mamy. Lekarze nie dawali mu większych szans na przeżycie. Trudno wymienić wszystkie przypadłości, z którymi musiał się borykać: retinopatia II stopnia, niedokrwistość, cholestaza wewnątrzwątrobowa, przepukliny pachwinowe, pointubacyjne uszkodzenie krtani, nadciśnienie płucne. 

Adaś przeszedł już 3 operacje, ale to nie koniec:

Z powodu więznących przepuklin pachwinowych synek był dwukrotnie operowany. Kolejnym powodem do interwencji chirurgicznej był silny refluks żołądkowo-przełykowy, który był poważnym zagrożeniem dla płuc. Adaś ma rok, a w szpitalu spędził w sumie ok. 10 miesięcy. Ciężkie przeżycia szpitalne odbiły się na jego rozwoju fizycznym i psychicznym. Obecnie Adaś ma 12 miesięcy i nie potrafi samodzielnie siedzieć, nie raczkuje. Próbujemy nauczyć go jeść buzią (do tej pory był głównie karmiony przez sondę). Niestety, przez dokuczający mu refluks synek kojarzy jedzenie z czymś bardzo nieprzyjemnym. Nie zna smaków, nie wie, że jedzenie może być przyjemne. Abyśmy mogli zacząć rehabilitację Adasia, abyśmy mogli pokazać mu piękny świat, bogactwo smaków, zapachów i zabaw, syn musi być na tyle silny, aby nie przebywać ciągle w szpitalach. Każdy pobyt w szpitalu sprawia,  że Adaś traci dotychczasowe „osiągnięcia” rehabilitacyjne. Po powrocie do domu na nowo musi przyzwyczajać się do ćwiczeń i wymagań - mówi mama Adama. 

Fundacja Przyjaciółka potrzebowała około 20 tysięcy złotych na sfinansowanie szczepionki Synagis ratującej płuca chłopczyka przed bakteriami, które go atakują. Dzięki Waszej pomocy udało się zebrać całą kwotę, a nawet nieco więcej. Adaś ciągle potrzebuje rehabilitacji, a więc dodatkowe pieniądze na pewno się przydadzą!

 

Jeżeli wciąż chcecie pomóc Adasiowi, możecie wpłacać pieniądze (każdą kwotę!) na podany niżej numer konta:
 
Numer Konta:
mBank, PL72 1140 1010 0000 5494 1000 1001
We wpłatach koniecznie dopiszcie: Dla Adasia

 

Jeszcze raz Wam dziękujemy - jesteście wielcy!

 

 

Udało się! Zebraliśmy pieniądze dla Adasia

Więcej na temat Przyjaciółka
Przeładuj

Życie serialowej babci z "rodzinki.pl" Haliny Skoczyńskiej było pełne dramatów: "W wieku 30 lat uciekłam grabarzowi spod łopaty"

zobacz 02:05