siepomaga.pl
Newsy

Udało się! Internauci zebrali 7 mln złotych dla chorego Kajtka. W 6 dni!

Chłopiec pojedzie na leczenie do USA.

Sprawa małego Kajtka poruszyła całą Polskę! Chłopiec cierpi na rzadką, nieuleczalną chorobę genetyczną skóry - epidermolysis bullosa (EB), czyli pęcherzowe oddzielanie się naskórka. Jego skóra jest delikatna i permanentnie pokryta ranami. Niektóre z nich nie goją się wcale. Kajtek żyje w ciągłym bólu. Jedyną nadzieją na poprawę jego losu jest eksperymentalna terapia - przeszczep szpiku komórek macierzystych przeprowadzany w klinice w Stanach Zjednoczonych. Kosz takiego leczenia? 6 milionów złotych. Zobacz też: Wesprzyj Kajtka! Brakuje już bardzo niewiele!

Na szczęście dzięki mobilizacji mediów i internautów tę kwotę udało się zebrać w zaledwie kilka dni! A nawet więcej! Na koncie chłopca jest już prawie 7 mln złotych! Ze względu na wysoką kwotę zbiórka była zaplanowana na rok, lecz dzięki wsparciu wielu dobrych ludzi, cała suma została uzbierana w niecały tydzień. Jego mama nie kryje wzruszenia:
 

To jest nowe życie dla mojego dziecka, a on najważniejszy w moim życiu, więc to jest nowe życie także dla mnie - powiedziała na antenie TVN24.
 

Trzymamy kciuki za Kajtka i za jego mamę!

Zobacz na Polki.pl: Anja Rubik jest w ciąży? Mamy komentarz modelki

 
siepomaga.pl
Newsy
Wesprzyj Kajtka! Brakuje już bardzo niewiele!
Jeszcze wczoraj 2,5 mln, a dziś już...

Pomóż odmienić los Kajtka - chłopca chorego na rzadką chorobę Epidermolysis Bullosa (pęcherzowe oddzielanie się naskórka). Skóra chłopca jest delikatna jak skrzydła motyla. Jego sprawa poruszyła całą Polskę! Mama chłopca potrzebuje wsparcia finansowego na leczenie małego Kajtka. Jedyną szansą na poprawę jego losu jest terapia eksperymentalna w Stanach Zjednocznych. Chodzi o przeszczep szpiku i komórek macierzystych. Na ten cel potrzeba aż 6 milionów złotych. Wczoraj na koncie fundacji siepomaga.pl było nieco ponad 2,5 miliona złotych. Pomogły media i social media! Dzięki nagłośnieniu sprawy i wsparciu wielu Polaków, dziś na koncie chłopca jest już ponad 5 mln złotych! A cel jest naprawdę szczytny. Chłopiec na co dzień musi zmagać się z niewyobrażalnym bólem. Na stronie fundacji czytamy:   Kajtek jest chory na EB - (Epidermolysis Bullosa), czyli pęcherzowe oddzielanie się naskórka. Najcięższa, nieuleczalna postać, z którą polscy lekarze nie potrafią sobie poradzić. Uszkodzony gen kolagen typu VII, który jest odpowiedzialny za produkcję kolagenu w skórze, powoduje, że jest ona delikatna, jak skrzydła motyla. Pęka pod niewielkim naciskiem. „Nie trzyma” się ciała, odwarstwia, a co najgorsze, goi się bardzo ciężko… a niektóre miejsca nie goją się wcale.     By pomóc Kajtkowi można wpłacić dowolną kwotę na konto fundacji siepomaga.pl. Do akcji przyłączyły się także różne znane osobistości. Link do strony Kajtka na swoich profilach na Facebooku zamieściły m.in. projektantka Kaja Śródka oraz blogerka Jessica Mercedes. Zobacz na Polki.pl: Szok! Krupińska będzie samotnie zajmować się dzieckiem?        

Tomasz Komenda w szarej marynarce
East News
Newsy
Tomasz Komenda walczy o odszkodowanie. Dziś miał usłyszeć wyrok. Jest decyzja sądu! 
Odszkodowanie dla Tomasza Komendy - ile dostanie i kiedy?

Tomasz Komenda wyszedł na wolność dwa lata temu, w marcu 2018 roku. 44-latek po spędzeniu 18 lat w więzieniu, gdzie odbywał karę za gwałt i morderstwo na 15-latce , został uniewinniony. Jego historia znalazła się nawet na wielkim ekranie. Dramat mężczyzny i jego walka o wolność zostały pokazane w filmie  "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Dziś Tomasz Komenda ma już nowe życie, pracę, partnerkę, a niedawno urodził się jego syn Filip. Do ostatecznego zamknięcia przeszłości brakuje jeszcze zakończenia procesu o zadośćuczynienie za lata spędzone za kratami. Dobiega właśnie proces o odszkodowanie, w którym mężczyzna walczy o rekordową kwotę od państwa - 19 mln zł! Już dziś może zapaść decyzja o wypłacie zadośćuczynienia. Będzie korzystna dla Tomasza Komendy? Dziś Tomasz Komenda usłyszy wyrok w spawie odszkodowania? Tomasz Komenda po zakończeniu procesu o uniewinnienie zdecydował się na walkę o odszkodowanie.  Rekordowa kwota 19 mln złotych to milion złotych odszkodowania i 18 milionów złotych zadośćuczynienia  za każdy rok spędzony w więzieniu: Jeśli ktoś uważa, że to jest dużo to bardzo proszę przebywać przez parę dni dokładnie w tych samych warunkach, w jakich przebywał pan Tomasz - powiedział Zbigniew Ćwiąkalski, pełnomocnik Tomasza Komendy na konferencji prasowej. Właśnie dobiega proces o zadośćuczynienie, który rozpoczął się 29 lipca 2019 roku i bardzo prawdopodobne, że już dziś Tomasz Komenda pozna decyzję w sprawie przyznanego odszkodowania. Proces to dla mężczyzny powrót do przeszłości, który z całą pewnością chce jak najszybciej zamknąć. Dramatyczne przesłuchania, sprawa ciągnąca się przez epidemię i dziś jeśli nie pojawią się nowe okoliczności jest szansa, że proces zakończy się. ...

Serce dla Jasia
Instagram
Newsy
Sara Boruc, Kinga Rusin, Ewa Chodakowska i wiele innych gwiazd publikują serce dla Jasia. Jak można pomóc?
Sara Boruc, Kinga Rusin, Ewa Chodakowska i wiele innych gwiazd publikują serce dla Jasia. Jak można pomóc?

Gwiazdy mają wielkie serca Pamiętacie, jak wszyscy wspierali na swoich Instagramach i Facebookach „Misie dla Misi”, akcję Misi Krawczyńskiej, która walczy z białaczką?  Niedawno w rekordowym czasie uzbierano 7 mln dla małego Kajtka, który walczy z okropną chorobą skóry i każde dotknięcie sprawia mu ból. (Czytaj także: Udało się! Internauci zebrali 7 mln złotych dla chorego Kajtka. W 6 dni! ).   Od kilku dni gwiazdy solidarnie wspierają akcję „Serce dla Jasia” . Kinga Rusin , Ewa Chodakowska , Paulina Krupińska , Michał Piróg , Kaja Śródka , Agnieszka Kaczorowska , Katarzyna Sokołowska , Maffashion , Pola Lis  i wiele, wiele innych gwiazd publikuje zdjęcia z sercem w tle . Jedni rysują serce na plaży, inni robią kolaże z sercem... Wszystko po to, by szybko zebrać pieniądze dla małego Jasia, który ma się urodzić pod koniec sierpnia.   Potrzebne są pieniądze, by Jasio mógł żyć! Jak się okazało, jeszcze w łonie mamy Jasio ma poważną wadę serca . Rodzice walczą, żeby tuż po narodzinach szybko przeprowadzić w Niemczech pierwszą z serii operacji małego serduszka. Ta operacja pozwoli Jasiowi przez pierwsze pół roku żyć! A potem będzie potrzebna kolejna operacja. Ile jeszcze potrzeba? W sumie około 250 tys. złotych! Brakuje jeszcze: 8 160,32 zł.   Jak możesz pomóc? Jeśli chcesz pomóc tak jak gwiazdy, wstaw serce na swoje konto społecznościowe oraz możesz przekazać dla Jasia każdą, nawet najdrobniejszą kwotę. Szczegóły na stronie siepomaga.pl     This baby needs a heart surgery just after its born.. Help! Pomóżmy Jasiowi www.siepomaga.pl/serce-Jasia #jandabrowskiwaleczneserce #sercejasia Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Sara Boruc (Mannei) (@sinbymannei_com) 22 Lip, 2015 o 12:47 PDT       (function(d, s, id) { var js, fjs =...

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner