cera naczynkowa, pielęgnacja

Cera naczynkowa nie jest łatwa w pielęgnacji. Wszystko może ją podrażniać, nawet demakijaż... Oprócz dobrego kremu, który powinien być delikatny i mieć działanie łagodzące, konieczne jest dobranie idealnych kosmetyków do demakijażu, a także odpowiednich maseczek i peelingów.

Jakie wybrać? Jeśli chodzi o peeling koniecznie wybierz enzymatyczny, który nie spowoduje podrażnienia naczynek. Przetestowałyśmy kilka tego typu kosmetyków i nasz typ to peeling Pharmaceris N. Jednocześnie koi skórę, ale jego działanie widocznie ją wygładza, co wcale nie jest oczywiste w działaniu kosmetyków enzymatycznych.

Zobacz więcej kosmetyków, które polecamy

A co z maseczkami? Nie muszą być dostosowane do skóry naczynkowej. Warto wybierać jednak te rozjaśniające skórę np. z witaminą C. My przetestowałyśmy Lumene Bright Now, która okazała się świetna.

A kremy i kosmetyki do demakijażu? Dla skóry nieco starszej idealny będzie krem Dr Ireny Eris Fotressimo Maxima. A dla wielbicielek naturalnych kosmetyków polecamy łagodzący krem rokitnikowy od Sylveco. Co jeszcze?

Zobaczcie resztę nowości do cery naczynkowej, które polecamy:

Więcej na temat kosmetyki cera naczynkowa