Tymański o romansie z 15-latką
ONS

Nie od dziś wiadomo, że muzycy rockowi uwielbiają życie na krawędzi. Imprezy po koncertach, używki i dziewczyny, które są w stanie zrobić wszystko, aby być jak najbliżej swoich idoli. Właśnie na rynku ukazała się autobiografia Tymona Tymańskiego, jednej z najbardziej charyzmatycznych postaci polskiej muzyki alternatywnej. Muzyk w książce opisał wiele swoich miłosnych podboi, w tym romans z 13-latką.

Tymański w rozmowie z "Dzień Dobry TVN" wyznał, że takie relacje w show-biznesie nie są niczym dziwnym, a jego koledzy nie mają oporów, żeby umawiać się z nastolatkami i nie jest to spowodowane kryzysem wieku średniego.

- Mam takich kolegów w branży, którzy zajmują się po koncertach spotkaniami z młodymi dziewczynami. Ukrywają to przed rodzinami. Ja z kolei do takich osób nie należę, opisuję to uczciwie jak jest. Jeżeli chodzi o Sarę, to cieszy się z tego fragmentu w książce, ponieważ napisała mi, że bardzo pięknie i romantycznie opisałem naszą historię.


Fragment książki Tymańskiego, który wzbudza tyle emocji dotyczy jego relacji z Sarą Brylewską, córką jego przyjaciela Roberta Brylewskiego. Mężczyzna poznał ją gdy miała 13 lat, jednak parą zostali w 2001 roku, gdy on miał 33 lata, a ona 15. W telewizyjnym studiu Tymon wyznał, że ten związek był dla niego czymś normalnym i nie bał się reakcji otoczenia.  

- Nie bałem się. Byłem trochę zakłopotany. Opisałem tę historię, bo uważałem, że jest na tyle romantyczna, że nadaje się na scenariusz filmu. Związek skończył się dość dramatycznie i uważałem, że warto oddać temu związkowi szacunek, ponieważ byliśmy ze sobą 8 lat. Wyglądało to jak wyglądało, ale przeżyliśmy z sobą wiele lat w przyjaźni i wsparciu. Moi koledzy są z piętnastolatkami na chwilę po koncercie. Ja byłem 8 lat z moją kobietą, w której się zakochałem.


45-letni Tymański nadal ma słabość do dużo młodszych kobiet. Dziś spotyka się z 26-letnią Marysią, z którą ma syna. Kobieta jest bliską przyjaciółką jednej z dawnych miłości muzyka. Czyżby tak odważne wyznania artysty rozpoczęły kolejną dyskusję społeczną?

W końcu ostatnio w mediach poruszanych jest wiele wątków dotyczących pedofilii i uwodzenia nastolatków przez dużo starsze osoby.Tymon Tymański z obecną partnerką: