Pytanie: Wiele kobiet narzeka na czerwone kropki i krostki po depilacji - jak im zapobiegać i je redukować?

CG: Powodem wielu z tych fizycznych (i nieeleganckich) dolegliwości jest wyślizgiwanie się maszynki z dłoni – kiedy ręce są namydlone, łatwo stracić kontrolę nad uchwytem maszynki; śliska powierzchnia wanny lub kabiny prysznicowej również może sprawić, że stracisz równowagę. Podczas golenia pamiętaj, aby przesuwać maszynkę pionowo, nie poziomo. Dla zachowania równowagi, spróbuj oprzeć stopę o półkę lub krawędź wanny, podkładając niewielki ręczniczek. Pomoże Ci to zachować stabilność w trakcie golenia. Niektóre kobiety zbyt mocno przyciskają maszynkę, co może przyczynić się do powstawania zadraśnięć i zacięć. Przesuwaj maszynkę płasko, tak aby mogła prawidłowo wykonywać swoje zadanie.
 
Pyt: Kiedy i jak często stosować kosmetyki do depilacji?

CG: Nawilżenie skóry to podstawa po depilacji, bo nasza skóra potrzebuje nawilżenia. Po W trakcie golenia powinniśmy pamiętać o użyciu żelu do golenia. Po prysznicu o zastosowaniu balsamu, w celu ukojenia świeżo wydepilowanej, wrażliwej skóry.
 
Pyt: Jakie są najczęstsze błędy, które popełniamy przy usuwaniu niechcianego owłosienia?
CG:
- Używanie tylko mydła i wody lub depilacja na sucho. Odpowiednie nawilżenie włosków ułatwi ich przycinanie, odpowiedni żel do golenia, ułatwi z kolei prowadzenie maszynki.
-  Zużyte ostrza maszynki, które mogą podrażnić skórę i nie ochronią jej przed zacięciami, w szczególności w tak wymagającej strefie jak okolica bikini
-  Zbyt mocne przyciskanie maszynki może prowadzić do podrażnienia skóry. Wystarczy jej delikatne prowadzenie.
-  Wycieranie ostrzy ręcznikiem lub chusteczką oraz używanie męskich produktów do golenia, zamiast tych specjalnie przygotowanych dla kobiet. Oba elementy są niehigieniczne.
 
Pyt: Czy należy golić całe nogi, wraz z udami?

CG: To kwestia indywidualnego wyboru. Golenie nie powoduje, że odrastające włosy są grubsze, ciemniejsze, albo odrastają szybciej. Jednak prędzej czy później odrosną, więc jeśli raz ogolimy uda, będziemy musieli kontynuować ten zabieg. Zawsze polecam aby przejrzeć się w lustrze, zwracając uwagę na trudno dostępne miejsca takie jak tył kolan i ud, aby upewnić się, że nie ma tam niepożądanych włosów, które mogłyby zakłócić naszą pewność siebie.
 
Pyt: Czy golenie bez użycia specjalnego żelu czy mydła jest dobre?

CG: Zdecydowanie odradzam golenie bez żelu. Żele do golenia nie wysuszają skóry tak jak zwykłe mydło i nawilżają skórę pomagając jej zapewnić ochronę przed podrażnieniami i zacięciami. Żele do golenia ponadto nie blokują ostrzy maszynki, tak jak ma to miejsce w przypadku osadu z mydła.

Pyt: Jak ułatwiać sobie golenie?

CG: Istotne jest, aby dobrze przygotować skórę przed goleniem, nawilżając ją ciepłą wodą przez 2-3 minuty, co ułatwi usuwanie włosków. Należy zastosować żel do golenia do wrażliwej skóry wzbogacony wyciągiem z aloesu i składnikami nawilżającymi, które zapewniają łatwy poslizg maszynki i chronią skórę przed zacięciami. Po goleniu należy dokładnie wypłukać maszynkę i pozostawić ją do wyschnięcia. Ważne jest aby ostrza maszynki był przechowywane w suchym i odpowiednim do tego miejscu. Utrzymanie miękkiej, gładkiej skóry oznacza również odpowiednią o nią dbałość, także po goleniu. Skóra na nogach kobiety jest stosunkowo sucha z uwagi na niewielką ilość znajdujących się tam gruczołów. Jest więc niezwykle ważne, aby stosować dobrej jakości nawilżający balsam po goleniu.
Pyt: Która metoda depilacji jest najbezpieczniejsza?

CG: Kiedy porównamy alternatywne metody depilacji, dojdziemy do wniosku, że każda z nich ma swoje plusy i minusy. Depilacja na mokro jest metodą szybką i skuteczną, i może być stosowana na co dzień. Ponadto, jest to metoda bezbolesna, bezpieczna i niedroga. Dla uzyskania efektu idealnej depilacji polecam stosowanie zaawansowanej technologicznie maszynki z wieloma ostrzami, np. Gillette Venus Embrace.
 
jm

Więcej na temat pielęgnacja