Newsy

TYLKO U NAS: Wywiad z Dr Claire Girdler, specjalistką która obala mity na temat depilacji

Claire na co dzień zajmuje się usprawnianiem działania maszynek do golenia dla kobiet i mężczyzn

Pytanie: Wiele kobiet narzeka na czerwone kropki i krostki po depilacji - jak im zapobiegać i je redukować?

CG: Powodem wielu z tych fizycznych (i nieeleganckich) dolegliwości jest wyślizgiwanie się maszynki z dłoni – kiedy ręce są namydlone, łatwo stracić kontrolę nad uchwytem maszynki; śliska powierzchnia wanny lub kabiny prysznicowej również może sprawić, że stracisz równowagę. Podczas golenia pamiętaj, aby przesuwać maszynkę pionowo, nie poziomo. Dla zachowania równowagi, spróbuj oprzeć stopę o półkę lub krawędź wanny, podkładając niewielki ręczniczek. Pomoże Ci to zachować stabilność w trakcie golenia. Niektóre kobiety zbyt mocno przyciskają maszynkę, co może przyczynić się do powstawania zadraśnięć i zacięć. Przesuwaj maszynkę płasko, tak aby mogła prawidłowo wykonywać swoje zadanie.
 
Pyt: Kiedy i jak często stosować kosmetyki do depilacji?

CG: Nawilżenie skóry to podstawa po depilacji, bo nasza skóra potrzebuje nawilżenia. Po W trakcie golenia powinniśmy pamiętać o użyciu żelu do golenia. Po prysznicu o zastosowaniu balsamu, w celu ukojenia świeżo wydepilowanej, wrażliwej skóry.
 
Pyt: Jakie są najczęstsze błędy, które popełniamy przy usuwaniu niechcianego owłosienia?
CG:
- Używanie tylko mydła i wody lub depilacja na sucho. Odpowiednie nawilżenie włosków ułatwi ich przycinanie, odpowiedni żel do golenia, ułatwi z kolei prowadzenie maszynki.
-  Zużyte ostrza maszynki, które mogą podrażnić skórę i nie ochronią jej przed zacięciami, w szczególności w tak wymagającej strefie jak okolica bikini
-  Zbyt mocne przyciskanie maszynki może prowadzić do podrażnienia skóry. Wystarczy jej delikatne prowadzenie.
-  Wycieranie ostrzy ręcznikiem lub chusteczką oraz używanie męskich produktów do golenia, zamiast tych specjalnie przygotowanych dla kobiet. Oba elementy są niehigieniczne.
 
Pyt: Czy należy golić całe nogi, wraz z udami?

CG: To kwestia indywidualnego wyboru. Golenie nie powoduje, że odrastające włosy są grubsze, ciemniejsze, albo odrastają szybciej. Jednak prędzej czy później odrosną, więc jeśli raz ogolimy uda, będziemy musieli kontynuować ten zabieg. Zawsze polecam aby przejrzeć się w lustrze, zwracając uwagę na trudno dostępne miejsca takie jak tył kolan i ud, aby upewnić się, że nie ma tam niepożądanych włosów, które mogłyby zakłócić naszą pewność siebie.
 
Pyt: Czy golenie bez użycia specjalnego żelu czy mydła jest dobre?

CG: Zdecydowanie odradzam golenie bez żelu. Żele do golenia nie wysuszają skóry tak jak zwykłe mydło i nawilżają skórę pomagając jej zapewnić ochronę przed podrażnieniami i zacięciami. Żele do golenia ponadto nie blokują ostrzy maszynki, tak jak ma to miejsce w przypadku osadu z mydła.

Pyt: Jak ułatwiać sobie golenie?

CG: Istotne jest, aby dobrze przygotować skórę przed goleniem, nawilżając ją ciepłą wodą przez 2-3 minuty, co ułatwi usuwanie włosków. Należy zastosować żel do golenia do wrażliwej skóry wzbogacony wyciągiem z aloesu i składnikami nawilżającymi, które zapewniają łatwy poslizg maszynki i chronią skórę przed zacięciami. Po goleniu należy dokładnie wypłukać maszynkę i pozostawić ją do wyschnięcia. Ważne jest aby ostrza maszynki był przechowywane w suchym i odpowiednim do tego miejscu. Utrzymanie miękkiej, gładkiej skóry oznacza również odpowiednią o nią dbałość, także po goleniu. Skóra na nogach kobiety jest stosunkowo sucha z uwagi na niewielką ilość znajdujących się tam gruczołów. Jest więc niezwykle ważne, aby stosować dobrej jakości nawilżający balsam po goleniu.
Pyt: Która metoda depilacji jest najbezpieczniejsza?

CG: Kiedy porównamy alternatywne metody depilacji, dojdziemy do wniosku, że każda z nich ma swoje plusy i minusy. Depilacja na mokro jest metodą szybką i skuteczną, i może być stosowana na co dzień. Ponadto, jest to metoda bezbolesna, bezpieczna i niedroga. Dla uzyskania efektu idealnej depilacji polecam stosowanie zaawansowanej technologicznie maszynki z wieloma ostrzami, np. Gillette Venus Embrace.
 
jm
Mężczyzna stojący pod prysznicem
©zinkevych/Fotolia
Fleszstyle
Jak depilować miejsca intymne u mężczyzn? Najlepsze metody męskiej depilacji
Jak depilować miejsca intymne u mężczyzn? Najlepsze metody męskiej depilacji

Golenie miejsc intymnych u mężczyzn jest coraz popularniejsze. Włoski można przycinać prawie do skóry maszynką elektryczną z wymiennymi końcówkami i wykonać poprawki nożyczkami. Jednak depilacja męska laserem bądź gorącym woskiem w gabinecie kosmetycznym to najskuteczniejsze metodą usuwania zbędnego owłosienia. Depilacja intymna mężczyzn nie kojarzy się już ze środowiskiem homoseksualistów, zawodem striptizera czy modela prezentującego bieliznę. Sfera seksu schodzi na drugi plan, najważniejsze stają się względy higieniczne. Gładka skóra jest także wygodna i bardziej estetyczna. Depilacja miejsc intymnych u mężczyzn – która metoda jest najlepsza? Skóra przyzwyczaja się do danej metody depilacji. Nie warto więc ciągle zmieniać sposobów pozbywania się zbędnych włosów ani stosowanych do tego kosmetyków, bo efektem będą ciągłe podrażnienia i zaczerwienienia. Oto przegląd najpopularniejszych metod męskiej depilacji Depilacja intymna mężczyzn jednorazową maszynka do golenia Przed pierwszym goleniem miejsc intymnych maszynką warto zwilżyć włoski i przyciąć je nożyczkami. Należy zawsze używać żelu do golenia (rozprowadza się łatwiej niż pianka i nie zakłóca widoczności) i golić się z włosem. Maszynka goli precyzyjnie, tuż przy skórze. Na początku łatwo o zacięcia, zwłaszcza w trudno dostępnych miejscach – na jądrach czy między pośladkami. Włoski odrastają dość szybko, są sztywne i kłują. Golenie miejsc intymnych maszynką elektryczną Elektryczna maszynka z wymiennymi nakładkami do skracania włosków lub nożyczki. Maszynka to wydatek nawet na kilka lat i idealny zakup dla osób z wrażliwą skórą, skłonną do podrażnień . Włoski można przycinać bardzo krótko, a ewentualne poprawki zrobić nożyczkami lub...

Młoda kobieta leży nad brzegiem basenu.
©Natalia/Fotolia.com
Fleszstyle
Depilacja laserem lub domowa (maszynka do golenia, wosk, depilator).
Depilacja laserowa polega na usuwaniu włosków za pomocą wiązki światła. Dzięki zabiegowi można usunąć włosy z każdego miejsca na ciele, jednak trzeba go powtórzyć kilkakrotnie. Depilację w domowych warunkach wykonuje się za pomocą maszynki, wosku lub depilatora. Zabieg może wywoływać pieczenie i swędzenie.

Depilacja laserowa polega na usuwaniu włosków za pomocą wiązki światła. Dzięki zabiegowi można usunąć włosy z każdego miejsca na ciele, jednak trzeba go powtórzyć kilkakrotnie. Depilację w domowych warunkach wykonuje się za pomocą maszynki, wosku lub depilatora. Zabieg może wywoływać pieczenie i swędzenie.   Depilacja laserowa jest skierowana do osób, które cierpią na podrażnienia po klasycznych metodach depilacji, takie jak zapalenie mieszków włosowych . Naturalne metody pozbywania się włosków są tańsze, jednak mniej trwałe.   Depilacja laserowa – na czym polega?   Depilacja laserowa polega na fototermolizie – niszczeniu włosków przy użyciu określonej długości fali, dzięki czemu uszkodzeniu ulegają tylko wybrane tkanki. Za pomocą lasera wytwarza się wiązkę, które dostaje się przez skórę do mieszków włosowych. Pod wpływem temperatury niszczy się powierzchniowo cebulki włosa, przy czym nie powoduje się szkody dla organizmu . Jest to zabieg stosunkowo bolesny, aczkolwiek efekty utrzymują się nawet do kilku lat.   Jak przebiega proces depilacji laserowej?   Przed zabiegiem depliacji laserowej kosmetyczka przygotowuje skórę. Następnie przykłada do ciała urządzenie, które emituje silne światło pochłaniające melaninę. Wytwarzana energia termiczna niszczy struktury włosów. Podczas zabiegu osoba czuje swędzenie, szczypanie i pieczenie. Gdy klientka jest wyjątkowo wrażliwa na ból, podaje się maść znieczulającą . Po skończonym zabiegu na skórze pozostaje obrzęk okołomieszkowy. Stosuje się też lasery diodowe , które skracają czas zabiegu i powodują mniejszy ból. Aby osiągnąć zadowalający efekt, zabieg należy powtórzyć kilka razy . Jest to najczęściej wliczone w cenę...

Zdjęcie przedstawia wydepilowane nogi i miejsca intymne
©yuriyzhuravov/fotolia
Fleszstyle
Instrukcja golenia miejsc intymnych
Jak golić miejsca intymne, aby się nie zaciąć? Większość osób używa do usuwania włosków maszynki do golenia. Niewłaściwe jej stosowanie wiąże się z problemem powstania podrażnień i zaczerwień.

Jak golić miejsca intymne, aby się nie zaciąć? Większość osób używa do usuwania włosków maszynki do golenia. Niewłaściwe jej stosowanie wiąże się z problemem powstania podrażnień i zaczerwień. Czym i jak golić miejsca intymne? 1. Miejsca intymne najlepiej golić maszynką posiadającą kilka ostrzy (co najmniej dwa). Zwróć uwagę na to, aby maszynka miała pasek nawilżający. Kiedy nie jest nowa odkaź ją. Pilnuj, aby maszynka nie była zbyt często mokra. Nie używaj tej samej maszynki do golenia innych części ciała. 2. Koniecznie przed goleniem miejsc intymnych namocz skórę, która musi być miękka. Przed zabiegiem weź długą, gorącą kąpiel lub prysznic, co zmniejszy ryzyko podrażnień. 3. Zastosuj krem do golenia i posmaruj nim tylko te miejsca, z których chcesz się pozbyć włosków. Nigdy nie usuwaj włosów z miejsc intymnych, kiedy skóra jest sucha. 4. Podczas golenia usuwaj włosy z kierunkiem ich wzrostu. Jeśli golisz je pod włos możesz podrażnić skórę i zaciąć się. 5. Nawilżaj żelem aloesowym wygolone miejsca. Jego chłodzące działanie przyczyni się do zlikwidowania podrażnień i zaczerwień. 6. Nie zapominaj o bawełnianej, lekkiej bieliźnie, która pozwoli oddychać skórze. Szczególnie podczas sezonu letniego, kiedy skóra jest podatna na pocenie się.   Jeśli podrażnienia nie znikną, zmień maszynkę do golenia na elektryczną, która całkowicie wyklucza wystąpienie podrażnień. Ostrza nie dotykają naskórka, mimo że ścina włoski przy samej skórze. Możesz zastosować również depilację pastą cukrową w salonie kosmetycznym.   Wysypka w miejscach intymnych to jeden z objawów infekcji dróg rodnych. Dowiedz się, jak powstają infekcje intymne u kobiet - jak sobie z nimi...

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner