Afera z głosowaniem na Opolu 2016

Afera z głosowaniem w Opolu. TVP przyznaje się do błędu!

Afera z głosowaniem na Opolu 2016

TVP odniosło się do kontrowersji wokół głosowania w czasie Festiwalu w Opolu. W tym roku, podczas koncertu SuperPremier i SuperJedynek, po raz pierwszy zastosowano nowy model oddawania głosów na swoich ulubieńców - aplikację internetową Opole Festiwal 2016 (zrezygnowano wówczas z sms-ów). Nowa forma głosowania wzbudziła sporo emocji wśród fanów festiwalu. Miała ona mieć liczne błędy, uniemożliwiające oddawanie głosów. Na niektórych urządzeniach podobno wręcz nie dało się głosować. W sklepie, gdzie dostępna była aplikacja, pojawiło się mnóstwo krytycznych komentarzy oraz zrzutów wobec organizatorów opolskiego festiwalu. Pojawiły się nawet zakuluarowe plotki, że Michał Szpak wygrał konkurs "SuperJedynek" nieuczciwie. Telewizja Polska zajęła oficjalne stanowisko w tej sprawie.

Budując aplikację, mogliśmy jaśniej wytłumaczyć użytkownikom zasady działania programu - powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl, Kuba Sufin, dyrektor Ośrodka Mediów Interaktywnych TVP.

Mimo ogromnych emocji, które pojawiły się wokół aplikacji, TVP uważa ją za udaną. W opinii kierownictwa stacji, nowa forma głosowania sprawdziła się. Jako przyczynę krytyki podaje się nowatorską formę oddawania głosów, która nie wszystkim mogła przypaść do gustu.

Zrealizowana przez TVP aplikacja Opole Festiwal 2016 jest pierwszym tego rodzaju projektem w Polsce. W mojej ocenie odniosła ona wielki sukces. W trakcie obu festiwalowych plebiscytów oddano za jej pomocą 105 tys. głosów, a 4 tys. użytkowników skorzystało z dodatkowej angażującej opcji pozwalającej na przesłanie swojego zdjęcia. Zdjęcia wysyłane przez głosujących widzów wyświetlane w czasie koncertu budowały dodatkową więź z widownią. Aplikacja została zaprojektowana i stworzona w rekordowym tempie trzech tygodni, a jedynym sposobem jej kompleksowego przetestowania był sam festiwal - powiedział Sufin.

A Wy co sądzicie o głosowaniu przez aplikację? Faktycznie się sprawdził?

 

Zobacz też: Maryla Rodowicz "wygrała" tym komentarzem! Co powiedziała o kontrowersjach wokół zwycięstwa Szpaka w Opolu?

 

Wokół zwycięstwa Michała Szpaka w konkursie "SuperJedynek" pojawiło się sporo kontrowersji.

Michał Szpak stylizacje w Opolu

Artysta pokonał Korteza!

Kortez w Opolu

Więcej na temat Festiwal w Opolu Opole
Przeładuj

#PARTYWDOMU Ćwiczymy z trenerką gwiazd! Dziś cudowne ćwiczenia na brzuch!

zobacz 02:17