Trumna z ciałem Pawła Adamowicza w Europejskim Centrum Solidarności
East News
Ostatnie pożegnanie z prezydentem.
1/4
Trumna z ciałem Pawła Adamowicza w Europejskim Centrum Solidarności
East News

 

W Europejskim Centrum Solidarności o godzinie 17.00 została wystawiona trumna z ciałem Pawła AdamowiczaKażdy z mieszkańców może przyjść i pożegnać prezydenta Gdańska. Przed ECS ustawiła się gigantyczna kolejka osób, które chcą oddać hołd tragicznie zmarłemu prezydentowi. Wśród zebranych nie mogło zabraknąć najbliższej rodziny. Pojawiła się żona, Magdalena Adamowicz z córkami: Antoniną i Teresą. Trumna będzie wystawiona przez całą dobę, a następnie kondukt pogrzebowy przeprowadzi ją do Bazyliki Mariackiej, gdzie w sobotę o godz. 12.00 odbędzie się pogrzeb. Poznaj jego szczegóły...

 

Zobacz: Papież Franciszek modli się za Pawła Adamowicza i jego rodzinę. Kardynał: "Ojciec Święty przytula je do serca i modli się za nie".

2/4
Trumna z ciałem Pawła Adamowicza
East News

 

O godzinie 15.00 została zorganizowana uroczysta sesja Rady Miasta Gdańska, na której pracownicy urzędu upamiętnili Pawła Adamowicza. Pracownicy, współpracownicy i przyjaciele powiedzieli mnóstwo ciepłych słów o prezydencie. Po sesji zgodnie z planem w Europejskim Centrum Solidarności, które była największą dumą Adamowicza, wystawiono trumnę z jego ciałem. Pogrzeb tragicznie zmarłego prezydenta został zaplanowany na sobotę.

 

Sprawdźcie, gdzie o o której odbędą się uroczystości pogrzebowe Pawła Adamowicza...

3/4
Wiec pamięci Pawła Adamowicza w Gdańsku
East News

 

W piątek o godzinie 17.00 trumna w kondukcie żałobnym zostanie przewieziona do Bazyliki Mariackiej. Tam odbędzie się msza święta. Pogrzeb rozpocznie się w sobotę o godz. 12.00 pod przewodnictwem Sławoja Leszka Głódzia, metropolity gdańskiego

Tego dnia miasto zapewniło mieszkańcom darmową komunikację miejską, aby mogli wziąć udział w uroczystościach pogrzebowych. 

 

Zobacz: Są wstępne wyniki sekcji zwłok prezydenta Gdańska. Paweł Adamowicz próbował się bronić

4/4
Żona i córka Pawła Adamowicza
East News

 

Śmierć Pawła Adamowicza, podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku, wstrząsnęła całym krajem. Prezydent zmarł w szpitalu po wielogodzinnej operacji, na skutek obrażeń zadanych przez 27-letniego Stefana W. To tragiczne wydarzenie sprawiło, że tysiące ludzi wzięło udział w wiecach przeciwko przemocy, a przed trumną z ciałem prezydenta wystawioną w Europejskim Centrum Solidarności ustawiają się tłumy, aby go pożegnać. 

Więcej na temat Paweł Adamowicz