ONS

Rok 2011 obfitował w wiele ważnych dla mody wydarzeń, większość z nich została zainspirowana lub nakręcona przez postacie z branży, z których najważniejsze wyłoniła redakcja popularnego serwisu Fashionetc.com.

Wśród osób, które najbardziej wpłynęły na świat mody w ubiegłym roku znalazła się księżna Kate, której styl był pozytywnie komentowany przez okrągłe dwanaście miesięcy. Żona księcia Williama, kochana jest za to, że mimo fortuny ubiera się w sieciowych sklepach i wygląda świetnie. Oprócz ubrań z Zary, księżna często wybierała kreacje Alexandra McQueena, który również znalazł się na liście. Mimo, iż sam projektant nie sprawuje rządów w swoim domu mody, to jego następczyni Sarah Burton doskonale sobie radzi.
 
Kolejnymi postaciami, są już te niemal historyczne. Marilyn Monroe i Elizabeth Taylor, zostały docenione za styl, który od dekad inspiruje twórców. Piękna blondynka była pierwowzorem wspaniałych sesji zdjęciowych m.in. z Michelle Williams, czy Lindsay Lohan. Po ponad pół wieku od śmierci wciąż jest ikoną, do której świat mody wciąż i wciąż powraca. Elizabeth Taylor, odeszła pozostawiając po sobie niewyobrażalną kolekcję ubrań, mebli, dzieł sztuki i biżuterii. Bezcenna kolekcja wystawiona na aukcji pobiła wszelkie rekordy. Zarówno popularności jak i wartości.
 
Obok wielkich koleżanek po fachu stanęła młoda Rooney Mara, która swoją rolą w filmie „Dziewczyna z Tatuażem” i świetnymi kreacjami z czerwonych dywanów zyskała sobie miano nowej ikony stylu.
 
Oprócz gwiazd Hollywood, arystokracji i projektantów w zestawieniu znaleźli się również modelka i model Rosie Huntington-Whiteley i Andrej Pejic.
 
A także jeden z najbardziej docenianych fotografów modowych Mario Testino, piosenkarka  Florence Welch i…Miss Piggy.
 
Kto według was zasługuje by znaleźć się wśród najbardziej wpływowych osób świata mody minionego roku?
 
jm