TVP zdecydowała o kontynuacji programu Tomasza Lisa
East News
Newsy

TVP będzie kontrolować Tomasza Lisa

Władze telewizji chcą uniknąć kolejnych wpadek na wizji

Ostatnie tygodnie z pewnością nie należały do najprzyjemniejszych dla Tomasza Lisa. Od momentu głośnej wpadki w programie na żywo dziennikarz musiał zmierzyć się z ostrą krytyką. Wszystko zaczęło się kiedy tuż przed drugą turą wyborów prezydenckich razem z Tomaszem Karolakiem, którego zaprosił do studia, cytowali wpis z fikcyjnego konta Kingi Dudy. Prowadzący "Tomasz Lis na żywo" razem z aktorem przytoczyli słowa z Twittera, które ośmieszały Andrzeja Dudę.

- Tata mówi, że jak zostanie prezydentem, odda Oscara Amerykanom. Prawda jest ważniejsza od jakiejś tam nagrody z żółtej blachy- cytował Lis.


I chociaż Tomasz Lis osobiście przeprosił prezydenta elekta za wykorzystanie fikcyjnego cytatu, to sprawa i tak trafiła do komisji etyki TVP, która ostatnio podjęła decyzję o finansowym ukaraniu wydawcy programu. Prowadzący odbył rozmowę dyscyplinarną z władzami TVP. Zobacz: Tomasz Lis naruszył zasady etyki dziennikarskiej cytując wpis z fikcyjnego konta Kingi Dudy

Nad głową Lisa pojawiły się czarne chmury, jednak jak się okazuje jego program jesienią znowu pojawi się na antenie. Wirtualnemedia.pl informuje, że nadawca podjął decyzję o kontynuacji programu, ale na nowych warunkach. Władze TVP podpisały specjalną umowę z autorem programu, która gwarantuje im większy nadzór nad jego produkcją.

- Umowy gwarantują odpowiedni nadzór TVP nad realizacją przygotowywanych przez nich programów i w większym niż dotychczas stopniu chronią interesy nadawcy publicznego - zdradziła w rozmowie z portalem pełniąca obowiązki rzecznika prasowego spółki, Joanna Stempień-Rogalińska.


Będziecie oglądać nowe odcinki programu Tomasza Lisa?

Zobacz na Polki.pl: Kryzys w związku Lisów? Oddzielnie spędzili urlopTomasz Lis naruszył zasady etyki dziennikarskiej
East News
Newsy
Tomasz Lis naruszył zasady etyki dziennikarskiej cytując wpis z fikcyjnego konta Kingi Dudy
Już jest decyzja komisji etyki TVP

Kilka tygodni temu, tuż przed drugą turą wyborów prezydenckich, Tomasz Lis w swoim programie "Tomasz Lis na żywo" zaliczył spektakularną wpadkę. Razem z Tomaszem Karolakiem cytował wpis z fałszywego konta córki kandydata na prezydenta, Kingi Dudy. Dziennikarz i aktor przytoczyli treści, które miały ośmieszyć Andrzeja Dudę . - Tata mówi, że jak zostanie prezydentem, odda Oscara Amerykanom. Prawda jest ważniejsza od jakiejś tam nagrody z żółtej blachy - cytowali panowie  w studiu. Również samo zaproszenie Tomasza Karolaka , który głośno mówił, że będzie głosował na Bronisława Komorowskiego wywołało wiele negatywnych komentarzy w sieci. W programie zabrakło gości o odmiennych upodobaniach politycznych, przez co Tomaszowi Lisowi zarzucono promowanie Komorowskiego. Zobacz: Wpadka Lisa i Karolaka na wizji. Chcieli ośmieszyć córkę Dudy Już kilka godzin później Tomasz Lis przeprosił za zaistniałą sytuację Kingę Dudę, oraz jej ojca. Dziennikarz przyznał wówczas, że nie sprawdził jakie informacje podają mu współpracownicy. Okazuje się, że po programie Tomasza Lisa do Telewizji Publicznej trafiły trzy skargi, które musiała rozpatrzyć komisja etyki TVP . Jak donoszą wirtualnemedia.pl komisja uznała, że Lis i Barbara Hrybacz, która jest wydawcą "Tomasz Lis na żywo" naruszyli zasady etyki dziennikarskiej. - W rozmowie z Komisją, pani Barbara Hrybacz - wydawca programu - przyznała, że nie dołożyła należytej staranności (tłumacząc to brakiem doświadczenia w korzystaniu z nowych mediów) i nie sprawdziła wiarygodności konta na Twitterze osoby podającej się za Kingę Dudę - córkę kandydata na Prezydenta RP . Taką niesprawdzoną informację podano prowadzącemu w trakcie trwania programu. Komisja wskazuje, że nikła wiedza na temat mediów społecznościowych nie może być wytłumaczeniem dla braku rzetelności - powiedziała Ewa...

Tomasz Lis chce pozwać Wikipedię
Newsy
Tomasz Lis chciał pozwać Wikipedię. Za co?
Oburzony dziennikarz dodał wpis na blogu

Tomasz Lis ostatnio nie miał powodów do radości. Po wpadce z cytowaniem fałszywego konta Kingi Dudy na antenie "Tomasz Lis na żywo" w czasie kampanii wyborczej wszczęto postępowanie dotyczące naruszenia zasad etyki dziennikarskiej. Niestety sprawa nie zakończyła się pomyślnie dla dziennikarza.  Zobacz:  Tomasz Lis naruszył zasady etyki dziennikarskiej cytując wpis z fikcyjnego konta Kingi Dudy Teraz z kolei sam dziennikarz musiał dochodzić swoich praw. Popularna internetowa encyklopedia - Wikipedia - w notce biograficznej na temat Lisa, zawierała nieprawdziwe informacje na temat jego ojca. Gospodarz programu publicystycznego poinformował o tym na swoim blogu i zapowiedział, że jeżeli błędne dane nie zostaną usunięte to skieruje sprawę do sądu: Co z tego jest prawdą? To, że urodziłem się w Zielonej Górze oraz to, że jestem synem Stefana i Wandy. Cała Reszta to PIS-owska fałszywka, od wielu miesięcy metodycznie kolportowana na prawicowych forach i we wpisach, na których udzielają się tysiące(to stwierdzenie szefa internetowej kampanii pana Dudy) PIS-owskich internetowych trolli. Mój ojciec urodził się w Wielkopolsce, jest z dziada pradziada Wielkopolaninem, moja mama urodziła się w Polsce, jej rodzice przyjechali tu w 46 roku z Wileńszczyzny. Jutro będę interweniował w Wikipedii. Jeśli nie zmienią tego fałszywego wpisu, wytoczę im proces. Nie odpuszczę. Dla zasady – podkreślił dziennikarz. Bardzo mi przykro, że Wikipedia stała się forum do nagłaśniania nienawistnych bredni.  Po interwencji nieprawdziwe informacje zniknęły z Wikipedii. 

Tomasz Lis dostał "Hienę Roku 2015"
Newsy
"Hiena Roku" dla Tomasza Lisa. "To największy honor. Nagrodę chcę odebrać osobiście"
"Hiena Roku" dla Tomasza Lisa. "To największy honor. Nagrodę chcę odebrać osobiście"

"Hiena Roku 2015" dla Tomasza Lisa ! Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich przyznało antynagrodę dziennikarzowi za to, że „wielokrotnie łamał zasady etyki dziennikarskiej”. Chodzi m.in. o powoływanie się na wpis Kingi Dudy z jej fałszywego konta. Hiena Roku 2015 dla Tomasza Lisa „Hiena Roku” to antynagroda przyznawana przez  Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich od 1999 roku dziennikarzom, którzy nie postępują zgodnie z szeroko pojętą etyką dziennikarską. Jak zarząd główny SDP uzasadnia swój wybór? Tomasz Lis, współpracownik mediów publicznych, wielokrotnie łamał zasady etyki dziennikarskiej, w szczególności w nadanym 18 maja 2015 r. programie telewizyjnym „Tomasz Lis na żywo”. Podał wtedy fałszywą informację o rzekomo dokonanym przez córkę kandydata na prezydenta kompromitującym wpisie na Twitterze, co mogło wpłynąć na wynik wyborów. Nie dochował staranności wymaganej od dziennikarza. Nie sprawdził faktów, zdeprecjonował córkę kandydata, pozwalając zaproszonemu gościowi na obraźliwe rozważania. Informacja ta, podana na kilka dni przed drugą turą wyborów, nie została odpowiednio sprostowana - uzasadnia kierownictwo organizacji SDP w komunikacie przesłanym dla Wirtualnemedia.pl Dziennikarz szybko skomentował decyzję SDP na swoim Twitterze. Zaznaczył, że z chęcią odbierze nagrodę osobiście: Właśnie dostałem "Hienę Roku" od największych pisowskich wazeliniarzy z SDP. To największy honor. Nagrodę chcę odebrać osobiście. - pisze Tomasz Lis Tomasz Lis nie ma ostatnio dobrej passy. Jego program spada z TVP 2. Antynagrodą jednak za bardzo się nie przejął. Słusznie?   Zobacz: Transparent z... wypchanym lisem na marszu zwolenników PiS. Co na to Tomasz Lis?   Tomasz Lis otrzymał Hienę Roku Tomasz Lis stracił pracę w TVP

Nasze akcje
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner