Tomasz Komenda uniewinniony
East News
1/5
Tomasz Komenda uniewinniony
East News

Za gwałt i zabójstwo, których nie popełnił, został skazany na 25 lat więzienia. Tomasz Komenda po 18 latach wychodzi na wolność (Tomasz Komenda wyszedł na wolność. Pierwsza słowa), jednak jego życie już nigdy nie będzie wyglądało tak samo jak przed więzieniem. Teraz żąda odszkodowania. Nie walczy o milionowe odszkodowanie, walczy o 18 milionów złotych!

Po milionie za każdy rok spędzony w zakładzie karnym.

To dużo? Patrząc na to co straciła w swoim życiu, żadna kwota nie odda mu straconych lat.

Jeśli ktoś uważa, że to jest dużo to bardzo proszę przebywać przez parę dni dokładnie w tych samych warunkach, w jakich przebywał pan Tomasz - powiedział Zbigniew Ćwiąkalski, pełnomocnik Tomasza Komendy.

Na konferencji prasowej, która odbyła się we wtorek, padło wiele mocnych słów. Szczególnie Tomasz Komenda się otworzył. Zdradził więcej szczegółów jego więziennej katorgi. Co powiedział?

 

Zobacz: Jak Tomasz Komenda radzi sobie na wolności?

2/5
Tomasz Komenda

- To, co ze mną robili strażnicy więzienni to - proszę mi wierzyć - jest koszmar. Nie potrafiłbym spojrzeć tym ludziom prosto w oczy - przyznał Tomasz Komenda.

Przypomniał też, że przez lata odsiadki był traktowany "jak bestia, jak ten najgorszy człowiek".

- Jestem pięć miesięcy na wolności i jeszcze nie usłyszałem słowa przepraszam.

3/5
Tomasz Komenda uniewinniony
East News

Największe odszkodowania w historii Polski

Tomasz Komenda nie jest jedynym takim głośnym przypadkiem w Polsce. Największe odszkodowanie w historii Polski do tej pory dostał pan Czesław Kowalczyk. Ostatecznie Sąd Apelacyjny przyznał mu rekordowe, jak na polskie warunki, odszkodowanie w wysokości 2 mln 800 tys. Czesław Kowalczyk niesłusznie skazany przesiedział w więzieniu 12 lat, 3 miesiące i 9 dni (z tego 5 lat w kompletnej samotności, jako szczególnie niebezpieczny bandyta). Wszystko zaczęło się w grudniu 1998 r., kiedy niesłusznie go oskarżono o zabójstwo...

 

Zobacz także: "Teraz dajcie mi po prostu żyć" - Tomasz Komenda wyszedł na wolność po 18 latach. Poruszający wywiad!

4/5
Tomasz Komenda uniewinniony
East News

Tomasz Komenda wyszedł na wolność po 18 latach więzienia za niewinność. Historią 42-letniego mężczyzny żyje cała Polska. W 2000 roku został zatrzymany za zabójstwo 15-letniej Małgorzaty, następnie skazany na 25 lat pozbawienia wolności. W wyniku nowych ustaleń Tomasza uznana za niewinnego, ale ostateczny wyrok wyda Sąd Najwyższy. Wówczas mężczyzna będzie mógł również starać się o odszkodowanie.

5/5
Tomasza Komenda
EastNews
Więcej na temat Tomasz Komenda