Party Stories
Doda z mężem Emilem Stępniem
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Tomasza Komenda
EastNews
Newsy

Ten jeden błąd zniszczył życie Tomasza Komendy. W jego procesie pominięto najważniejsze badanie!

Dlaczego?

Tomasz Komenda został niesłusznie skazany na 25 lat więzienia za gwałt i zamordowanie 15-latki. Przesiedział 18 lat - i dzięki staraniom policjanta Remigiusza - opuścił więzienie! (Zobacz także: "Tego człowieka powinni na rękach nosić"! Kim jest policjant Remigiusz, który uratował Tomasza Komendę?)

 

Zapytaliśmy Rafała Collinsa o pracę dla Tomasza Komendy. Odpowiedź nas zaskoczyła!

Tomasz Komenda niesłusznie skazany

Teraz na jaw wychodzą nowe fakty, które jeszcze dobitniej potwierdzają niewinność Komendy. Okazuje się, że Tomasz Komenda mógł wcale nie trafić do więzienia - gdyby tylko w jego procesie pod uwagę zostało wzięte jedno badanie. Jak podaje Wyborcza.pl, sąd, rozpatrując sprawę Komendy, mógł wziąć pod uwagę korzystne dla niego badania i go uniewinnić - ale tego nie zrobił. 

 

Zobacz: Oto pierwsze słowa Tomasza Komendy po wejściu do mieszkania! Jak radzi sobie na wolności?

 

Na miejscu zbrodni w Miłoszycach policja znalazła włosy. W badaniach pod uwagę wzięto również ślad osmologiczny i odcisk zębów na ciele zgwałconej i zamordowanej 15-latki. Na podstawie tych dowodów skazano Komendę. Wyborcza.pl podaje, że ostatecznie zaufano niewłaściwej ekspertyzie -  bo w trakcie rozprawy przedstawiono dwie. Wyniki pierwszego badania - cechy kodu DNA Tomasza Komendy zgadzały się z tymi, które zostały wykryte na miejscu zbrodni na 15-latce. Ale było już wtedy wiadome, że jest to badanie nieprecyzyjne i te same cechy powtarzają się raz na 71 przypadków.

 

A co z drugą metodą? Nie wskazywała jednoznacznie winnej osoby! Pozwalała za to wykluczyć osoby niewinne! Badanie DNA wskazywało, że włosy znalezione na miejscu zbrodni nie należały do Tomasza Komendy. Biegły z Bydgoszczy, który przeprowadził to badanie, przekonywał, że jest ono bardziej wiarygodne od pierwszego, ale jego opinia nie została wzięta pod uwagę!

 

Tomasz Komenda - odszkodowanie

18 lat spędzonych w więzieniu... Tomasz Komenda wyszedł na wolność i został wykreślony z rejestru pedofilów. Ale nic już mu nie przywróci tych straconych lat. Ważne, żeby teraz walczył o jak największe odszkodowanie, które choć trochę pozwoli mu żyć jak normalny człowiek.

 

Zobacz: Znamy wysokość renty specjalnej Tomasza Komendy! Dużo czy mało?!

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Tomasz Komenda Superwizjer
Mat. promocyjne
Newsy
Tomasza Komendę próbowano wrobić w kolejny gwałt!
Sama ofiara mówiła, że to nie on

  Tomasz Komenda został skazany za coś czego nie zrobił na 25 lat więzienia. Przesiedział 18 - ponad dwa tygodnie temu wyszedł na wolność - jednak już nic, ani nikt nie zwróci mu tego co stracił - młodości... Teraz na jaw wychodzą nowe szczegóły. "Fakt" dotarł do informacji mówiących o tym, że Tomasza Komendę próbowano wrobić w brutalny gwałt na 39-letniej Bożenie H.! Do zbrodni doszło w nocy z 10 na 11 sierpnia 1996 roku w Jelczu-Laskowicach. Więcej:  Kim jest policjant Remigiusz, który pomógł Tomaszowi Komendzie?   Tomasz Komenda miał być wrobiony w drugi gwałt! Jak podaje dalej "Fakt", śledczy złapali jednego z oprawców i szukali drugiego. I choć Bożena H. kategorycznie zaprzeczyła temu, jakoby drugim oprawcą był Tomasz Komenda, prokurator Renata Procyk-Jończyk i tak oskarżyła Komendę (2002 rok)! Komenda, podczas odsiadywania 25 lat za zabójstwo Małgosi w Miłoszycach, usłyszał w Sądzie Rejonowym w Oławie kolejny wyrok - cztery lata więzienia za gwałt na Bożenie H. Wyrok uchylono pięć miesięcy później, a sprawa zakończyła się w 2008 roku uniewinnieniem.  Zobacz także:  Nowe fakty w sprawie Tomasza Komendy! Ziobro komentuje: "Doszło do poważnych błędów"   Tą sprawą zajmowała się prokurator Renata Procyk-Jończyk. Przypomnijmy - ta sama prokurator początkowo wyjaśniała sprawę zabójstwa Małgosi w Miłoszycach, za co został skazany Komenda. Zobacz:  Renta specjalna Tomasza Komendy. Co z nią zrobi?   Tomasz Komenda wyszedł na wolność po niesłusznie przesiedzianych w więzieniu 18 latach.   Prokurator chciała go skazać za drugi gwałt.   Zobacz:  Tomasz Komenda dostał pomoc od państwa, nie chodzi jednak o wielomilionowe odszkodowanie, ale...

Tomasza Komenda
EastNews
Newsy
"Wieszali nam zgniłe mięso na drzwiach. Byliśmy sami!" Bracia Komendy w "DD TVN"
"Wieszali nam zgniłe mięso na drzwiach. Byliśmy sami!" Bracia Komendy w "DD TVN"

Cała Polska żyje tragiczną historią Tomasza Komendy, który został niesłusznie skazany na 25 lat więzienia za gwałt i zabójstwo 15-latki. Dzięki Remigiuszowi - funkcjonariuszowi, który zajął się jego sprawą - udowodniono że Komendę skazano niesłusznie. Po 18 latach odsiadki za coś czego nie zrobił, Komenda wyszedł na wolność.   W sobotę gośćmi w "Dzień Dobry TVN" byli bracia Tomasza Komendy. Opowiedzieli jak ta cała sytuacja wyglądała z ich perspektywy. Bezsilność, niemoc... nie mogliśmy nic zrobić, nie mogliśmy do nikogo się zwrócić, ludzie reagowali negatywnie, byliśmy sami, po prostu sami -  mówią bracia.  - Wszyscy na nas od samego początku patrzyli, że Tomek jest winny i nie było żadnego tłumaczenia.  Dla nich byliśmy rodziną, która daje alibi sprawcy-mordercy  - to była walka z wiatrakami. Zobacz także:   Nieludzkie traktowanie Tomasza Komendy w więzieniu! Przeżył horror!   Bracia Tomasza Komendy opowiadają Rodzina Tomasza Komendy była narażona na agresję: Pogardliwe spojrzenia, wieszanie zgniłego mięsa na drzwiach, próby zepchnięcia taty z drogi jak jechał, pluli pod nogi, zaczepki - to było na początku dziennym  (...)  Częściowo ci ludzie mieszkają obok nas, nikt nigdy nie przeprosił, nawet teraz. Wszyscy niby wierzą już nam, ale nikt nie powiedział przepraszam. Nie mamy nic do powiedzenia sędziom i prokuratorom, którzy świadomie doprowadzili, że niewinny człowiek został skazany - to są ludzie bez kręgosłupa moralnego, dla mnie są na równi z prawdziwymi zbrodniarzami, którzy dokonali tej zbrodni - dodał brat Tomasza Komendy. Na szczęście teraz jest lepiej. Ale nie zawsze tak było - najgorzej było w święta: W święta nie dzieliliśmy się...

Tomasz Komenda
East News
Newsy
Tomasz Komenda wyszedł z więzienia po 18 latach. Był skazany za zbrodnię, której nie popełnił!
Tomasz Komenda wyszedł z więzienia po 18 latach. Był skazany za zbrodnię, której nie popełnił!

  Tomasz Komenda wyszedł z więzienia po 18 latach, które - jak się okazało - spędził za kratkami niesłusznie. Mężczyzna został zatrzymany w 2000 roku, a 3 lata później uznano go za winnego przestępstwa zgwałcenia ze szczególnym okrucieństwem oraz zabójstwem 15-letniej Małgorzaty w noc sylwestrową 1996/1997 roku . Tomasz Komenda usłyszał wówczas wyrok 15 lat pozbawienia wolności, a po apelacji karę podwyższono do 25 lat. Na wolność mógłby więc wyjść dopiero w 2025 roku.    Zobacz także:  18 lat więzienia za niewinność. Na jakie odszkodowanie może liczyć Tomasz Komenda?   Tomasz Komenda nigdy nie przyznał się do zarzucanych mu czynów, a o jego winie zdecydowały jedynie włosy na miejscu zbrodni oraz ślady zębów na ciele ofiary, które miały rzekomo należeć do niego. Dopiero po latach powołano grupę operacyjno-śledczą, która odkryła, że Tomasz Komenda został niesłusznie skazany!   Zobacz:  Poruszające słowa żony Piotra Kijanki. Wydała oświadczenie po odnalezieniu jej męża. „Mam totalną pustkę w sercu jak i w głowie”   Tomasz Komenda odzyskał wolność   Wrocławski sąd zdecydował o warunkowym zwolnieniu mężczyzny z odbywania  kary w czwartek, 15 marca. Sprawa Tomasza Komendy prawdopodobnie znów trafi do sądu, a on sam zostanie uniewinniony.    Zobacz:  Jakie były pierwsze słowa Tomasza Komendy po wyjściu na wolność?   Wyjściu Tomasza Komendy z więzienia towarzyszyły ogromne emocje. Ja myślałem, że ja już nie wyjdę. Ja po prostu myślałem, że mnie zabiją w kryminale - powiedział w rozmowie z "Uwagą!" TVN. Tomasz Komenda nie ukrywał też, że miał próby samobójcze. Nawet doszło do czegoś takiego, że ja wisiałem. Wisiałem, tylko mnie współosadzeni odcięli. Po prostu na tamtą chwilę nie był czas dla mnie, po prostu ja miałem jeszcze...

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner