Od ponad 3000 lat czekolada, tak samo jak złoto, przyciąga i inspiruje. Marka The Body Shop przedstawia ją w zupełnie nowym wydaniu, które ucieszy nie tylko miłośniczki tej zmysłowej przyjemności.

Czekoladowa linia do pielęgnacji ciała, to doskonały wybór na prezent walentynkowy. Czekolada i serce? W końcu jakie połączenie może być bardziej zmysłowe!

W linii Czekomania, która będzie dostępna od 27. stycznia, znajdziecie pięknie pachnące: peeling do ciała (200 ml /59 zł), żel pod prysznic (250 ml /19 zł),  mydło (12 zł), balsam do ciała (250 ml /39 zł),  masło do ciała (200 ml /65 zł) oraz masło do ust (10 ml /20 zł).
 
A poniżej kilka ciekawostek na temat czekolady!

2 000 p.n.e. Amazonia:

Drzewo kakaowe, z którego po wstaje czekolada, najprawdopodobniej pochodzi z Amazonii i rośnie tam już od przynajmniej 4 000 lat.

1200 Kultura Azteków:
Aztekowie przypisują pojawienie się drzewa kakaowego swojemu bogowi Quetzalcoatl, który schodząc na ziemie na promieniu porannej gwiazdy, miał ze sobą drzewo kakaowe skradzione z raju.

1492 Kolumb powraca z Ameryki:
Wiele dziwnych i wspaniałych rzeczy zostało pokazanych królowi Ferdynandowi II oraz królowej Izabeli, miedzy innymi kilka brązowych ziaren, które wyglądały jak migdały.

1625 Ziarna kakaowe były środkiem płatniczym w Hiszpanii:
200 małych ziarenek kakaowych miało wartość 1 hiszpańskiego reala lub 4 centów.

1765 Powstała pierwsza fabryka czekolady w Stanach Zjednoczonych:
Produkcja czekolady nigdzie nie przebiegała w tak szybki sposób.

1830 Produkcja tabliczek czekolady:
Pierwsza tabliczka czekolada została wyprodukowana przez J.S. Fry and Sons, brytyjskiego producenta czekolady.

1857 Ghana stała się ważnym producentem:
Portugalski baron rozpoczął uprawę drzewa kakaowego w afrykańskim kraju, który dzięki farmerom stał się najważniejszym producentem kakao.

jm