Sińce i opuchnięcia pod oczami są zmorą wielu z nas. Bez względu na wiek nasze oczy narażone są na wiele czynników, na które reagują sinymi podkówkami lub obrzękami.
 
Na ogół wynika to z naszego trybu życia. Mała ilość snu, pośpiech, zła dieta, papierosy, alkohol i zły dobór kosmetyków sprawiają, że nasze oczy reagują w taki sposób.
 
Sińce pod oczami to także sprawa uwarunkowań genetycznych. Należy pamiętać, że skóra pod oczami jest czterokrotnie cieńsza niż w innych obszarach. W większości przypadków, cienie pod oczyma są naczyniami krwionośnymi widocznymi przez skórę, więc im skóra jest cieńsza tym bardziej cienie są widoczne. Czasami są one wynikiem poważniejszych problemów z nerkami, krążeniem limfatycznym i ze złej mikrocyrkulacji krwi.
 
Kremy na sińce z pewnością nie wyleczą nam żadnej z poważnych chorób, ale są w stanie poprawić cyrkulację krwi pod oczami a tym samym poprawić wygląd naszej skóry pod oczami.
 
Podobnie dzieje się w przypadku obrzęków. Pierwszą przyczyną jest dieta bogata w sól. Zbyt duża ilość soli powoduje zatrzymanie wody w organizmie, co owocuje opuchnięciem. Problem pojawia się także przy siedzącym trybie życia, dużej ilości godzin spędzanych przed komputerem, a także w chorobach, takich jak zaburzenia pracy nerek, tarczycy czy układu krążenia.
 
Najczęściej na worki pod oczami narzekamy rano – są one spowodowane utrudnionym przepływem limfy w czasie snu. Zazwyczaj w ciągu dnia, po wpływem mrugania opuchlizna schodzi, ale żadna z nas nie ma ochoty czekać na to tak długo.
Z pomocą przychodzą kosmetyki, które w nocy poprawiają krążenie wokół oczy, a rano działają ściągająco i w kilka chwil pomagają pozbyć się nieestetycznego obrzęku.
 
Rynek zasypany jest wieloma kosmetykami, które mają działać na obrzęki i zasinienia. O ile, nie są spowodowane poważniejszymi problemami zdrowotnymi, są kosmetyki, które świetnie radzą sobie z defektami wokół oczu.
 
My wybraliśmy 10. naszym zdaniem najbardziej skutecznych kosmetyków w walce z opuchlizną i cieniami. Zobacz wyniki testu w naszej galerii!

kj

Więcej na temat kosmetyki pielęgnacja test