Kasia Figura żali się na Kaia w programie Lisa
Newsy

Teściowa broni Figury: Mój syn jest niebezpiczeny

Łzy i zaskakujące wyznanie w programie u Lisa

Dwa tygodnie temu Katarzyna Figura na łamach magazynu "Viva!" opowiedziała o traumatycznych przeżyciach jakie miały miejsce w jej związku małżeńskim z Amerykaninem Kaiem Schoenshalsem. Gdy emocje nieco opadły, gwiazda została zaproszona do udziału w dyskusji w programie "Tomasz Lis na żywo". Przywołując przykre wspomnienia, aktorka płakała i z trudem tłumaczyła dlaczego dopiero teraz zdecydowała się powiedzieć o tym publicznie.

Podczas rozmowy, Lis połączył się z teściową Figury. Ta w całej sytuacji staje po stronie synowej.

- To Kasia jest ofiarą. Kocham mego syna, ale nie akceptuję tego co robi. W nim są emocje destrukcyjne. Nie sądzę żeby Kai był zdolny do kochania, są tacy ludzie. Kocham go bardzo, ale wiem, że potrafi być niebezpieczny. Półtora roku temu odmówiłam mu zainwestowania w przedsięwzięcie biznesowe. Wiedziałam, że to go rozzłości, ale poprosiłam go, żeby nie karał Kasi i dzieci odcinając ich ode mnie. Od tego czasu nie mogłam widzieć ani dzieci, ani Kasi. Były tylko rozmowy telefoniczne, aż do ubiegłego lata.

Teściowa Figury nie ma wątpliwości, że to właśnie Kasia powinna dostać opiekę nad dziećmi.

- Bez wahania chciałabym by dzieci pozostały z matką, bo to jest szalenie mocna matka. To jest matka, która się dla tych dzieci poświęca, a one to wiedzą. Jakiekolwiek inne rozstrzygnięcie byłoby niedobre dla dziewczynek.

Katarzyna Figura jest gotowa by walczyć o prawo do opieki nad córkami:

- Mam świadomość, że jest to otwarta wojna. Wewnętrznie jestem przygotowana na bardzo długą drogę i na bardzo mocne ciosy. Postanowiłam, że nie będę już ofiarą.

Zobacz: Figura trafiła w ręce policji i kuratora

Aktorka zapewniła także, że jest to jej ostatnie publiczne wystąpienie w sprawie przemocy w jej rodzinie:

- To jest moje ostatnie wystąpienie w tej sprawie. Nie zamierzam więcej rozmawiać publicznie na tematy prywatne. Może kiedyś, w dalekiej przyszłości, wrócę do tego. Myślę, że dziś jestem już kimś innym. Jestem znacznie silniejsza, podjęłam szereg decyzji co do własnego życia.

Gratulujemy Kasi odwagi i wspieramy w dalszych działaniach. Po tym, co powiedziała na łamach "Vivy!" chyba nie powinien nikt mieć wątpliwości, że nie warto tolerować domowej tyranii. Sławna aktorka stała się przykładem dla tysięcy kobiet w Polsce jak przełamać zmowę milczenia. Tak trzymać!

Przypomnijmy dramatyczne wyznania Kasi Figury:
"Była szarpanina, plucie w twarz, bicie w głowę, kopanie "
"Byłam poniżana, upokarzana, bita. Ukrywałam jak jest naprawdę"


Tak przez lata Kasia Figura ukrywała życiowy horror:

Doda komentuje rozwód Katarzyny Figury: "Piszczałyśmy razem po wyroku"

Kai Schoenhals atakuje Tomasza Lisa
ONS
Newsy
Mąż Figury mocno skrytykował Tomasza Lisa. Poszło o emisję programu z udziałem Kasi
Padają mocne słowa

Sprawa głośnego rozwodu i konfliktu w małżeństwie Katarzyny Figury i Kaia Schoenhalsa znów wróciła na języki. A to wszystko za sprawą dzisiejszego wywiadu udzielonego przez męża aktorki, który po raz pierwszy rozlicza się z oskarżeniami gwiazdy na jego temat. Przypomnijmy: Mąż Figury przerywa milczenie! Opowiedział o przemocy domowej, oskarżeniach aktorki i rozwodzie W długim wywiadzie nie mogło również zabraknąć wątku programu Tomasza Lisa . Dwa lata temu pojawiła się w nim Figura, która wraz z matką Kaia atakowała mężczyznę. Teściowa gwiazdy nie miała litości dla swojego syna, którego również oskarżała o przemoc : To Kasia jest ofiarą. Kocham mego syna, ale nie akceptuję tego co robi. W nim są emocje destrukcyjne. Nie sądzę żeby Kai był zdolny do kochania, są tacy ludzie. Kocham go bardzo, ale wiem, że potrafi być niebezpieczny. Półtora roku temu odmówiłam mu zainwestowania w przedsięwzięcie biznesowe. W iedziałam, że to go rozzłości, ale poprosiłam go, żeby nie karał Kasi i dzieci odcinając ich ode mnie. Od tego czasu nie mogłam widzieć ani dzieci, ani Kasi. Były tylko rozmowy telefoniczne, aż do ubiegłego lata. - mówiła wówczas Kai dopiero teraz odniósł się do tych słów. Uważa, że Lis, pomimo próśb sądu, załamał wszelkie zasady etyki dziennikarskiej, dla podniesienia oglądalności programu: To dzieci są największą ofiarą. Najpierw dorośli powinni porozmawiać o tym, a potem z dziećmi. To było niczym tsunami. Jak przyjechał do San Francisco, odebrałem ponad 100 wiadomości. Byłem przerażony ,zszokowany, bo zastanawiałem się jak nasze córki sobie poradzą, jedna z nich miała 7 lat, to była zbyt głęboka woda dla niej. Efekty sfabrykowanych zarzutów, są niezwykle trudne do zmierzenia. Tydzień po słynnym wywiadzie, Tomasz Lis przeprowadził rozmowę, choć dzień wcześniej otrzymał...

Mąż Katarzyny Figury o sprawie z pobiciem
Newsy
Mąż Figury przerywa mielczenie! Opowiedział o przemocy domowej, oskarżeniach aktorki i rozwodzie
To nie stawia Katarzyny w dobrym świetle

Minęły już ponad dwa lata od słynnego wywiadu Katarzyny Figury w "Vivie!", w którym oskarżyła swojego męża Kaia Schoenhalsa o stosowanie przemocy domowej wobec niej i ich córek. Wywołało to wielki skandal na salonach. Później byliśmy świadkami medialnej bitwy pomiędzy małżonkami. Przypomnijmy: Przerażona Katarzyna Figura na okładce "Vivy!" Do tej pory to aktorka zabierała głos w sprawie, a oskarżeniom nie było końca. Dziś w studiu Dzień Dobry TVN pojawił się mąż aktorki, który przedstawił sprawę z zupełnie innej strony. Poruszył kilka kwestii, m.in. tego, czy kiedykolwiek stosował przemoc w stosunku do swojej rodziny. Według potwierdzenia sądu i prokuratury, zarzuty gwiazdy były zupełnie nieprawdziwe: Fakty mówią same za siebie i zostały one potwierdzone w dochodzeniu prowadzonym przez prokuraturę. Sprawa została zamknięta nie wysunięto wobec mnie żadnym zarzutów kryminalnym, jestem niewinny . Nigdy nie uczestniczyłem w jakiejkolwiek formie przemocy domowej. Moja żona przez lata starała się o niebieska kartę. Ale odebrano jej tę możliwość, bo nie było przemocy domowej - mówi Kai opowiedział również o tym, jak Figura konsekwentnie blokowała jego spotkania z dziećmi, choć miał do nich pełne prawo. Oskarżała go również, że chce wywieźć córki do USA: To jest absurdalny zarzut. Kocham Polskę, uważam, że tu świetnie wychowuje się dzieci. Konsekwentnie dostawaliśmy takie decyzje że możemy razem spędzać czas, potem blokowano decyzje o wylocie na wakacje. Przyleciałem z Kalifornii do Polski żeby spędzić święta z nimi. Moja żona nielegalnie uniemożliwiała prawie połowę naszych spotkań, które były zgodne z decyzją sądu. W tym momencie nie widuję się z dziećmi tak często, jak mam prawo je widywać. Staram się chronić prawa dzieci, prawa rodziców - prawa ojca i matki muszą być tak samo chronione. Tego...

Newsy
Figura: Stałam się ofiarą mojego męża. Żądał hollywódzkich pieniędzy
Chciał żeby nie udała się jej kariera? Kolejne szokujące wyznania

Katarzyna Figura udzieliła wywiadu magazynowi "Viva!" , w którym rozlicza się ze swojej traumatycznej przeszłości. Gwiazda zdecydowała się odsłonić wszystkie karty życia "poza salonami" i jak się okazuje, nie tylko w życiu prywatnym przeżywała kryzys. Jej relacja miała wpływ także na "zaniedbywanie pracy, kontaktów zawodowych i zatracenie w rozwijaniu umiejętności". Podczas pobytu w Hollywood Figura dostała propozycję od samego Roberta Altmana . Nie udało się jednak nawiązać współpracy, chociaż szanse na nią były podobno duże. - Pamiętam, że szykowałam się na spotkanie z Robertem Altmanem. Przygotowywał wtedy swój kolejny film "Town and Country", w którym miałam nadzieję zagrać. Wyglądałam naprawdę wspaniale . Tuż przed wyjściem, zupełnie bez powodu, doszło do potwornej awantury. Zaczęłam płakać, byłam roztrzęsiona, rozpłynęłam się jak kałuża. Zadzwoniłam do Altmana i powiedziałam, że zepsuł mi się samochód, próbując przełożyć spotkanie. Ale następnego dnia w produkcji filmu już nikt nie chciał ze mną rozmawiać. Stałam się wtedy ofiarą mojego przyszłego męża. Po powrocie do Polski kariera Figury zaczęła również przeżywać kryzys. Jak sama zainteresowana wyjawiła po latach, winą był "nierealistyczne wyobrażenia na temat życia" jej męża: - Myślał, że gwiazda w Polsce żyje tak, jak w Ameryce . Zawsze tworzył nierealistyczne wizje. Próbował być moim menadżerem i za każdym razem, gdy negocjował moje kontrakty, rozmowy kończyły się fiaskiem. W przypadku "Zemsty" i "Pianisty" zarządach hollywoodzkich pieniędzy . A jesteśmy w Polsce i tutaj budżety są zupełnie inne. Gdybym sama nie podpisała tych kontraktów, nie zagrałabym w ani jednym filmie . Co ciekawe, aktorka dopiero teraz "zdała sobie z tego sprawę": - Te biznesy nie mogły się nigdy udać , bo jego rozmach,...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik