Party Stories
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Sanah
Paulina Sykut-Jeżyna w Sopocie
Doda z mężem Emilem Stępniem
Paweł Królikowski i Małgorzata Ostrowska-Królikowska, 2011 rok
EastNews
Newsy

Taka miłość się nie zdarza! Historia miłości Pawła Królikowskiego i Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej

Taka miłość to prawdziwy dar od losu. Paweł Królikowski i Małgorzata Ostrowska-Królikowska w tym roku obchodziliby już 32. rocznicę ślubu. Jak wyglądała historia ich niesamowitej miłości? 

Taka miłość to prawdziwy dar od losu. Paweł Królikowski i Małgorzata Ostrowska-Królikowska w tym roku obchodziliby już 32. rocznicę ślubu. Doczekali się aż piątki wspaniałych dzieci: Antoniego, Julii, Marceliny, Ksawerego i Jana. Niestety nagła śmierć aktora pogrążyła rodzinę w żałobie. 

Jak wyglądała historia ich niesamowitej miłości? 

Zobacz także: Paweł Królikowski w ostatnim wywiadzie opowiadał o walce z chorobą. "To nigdy się nie kończy..."

Antoni Królikowski i Paweł Królikowski... rywalizują ze sobą! Który okazał się lepszy?

Historia miłości Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej i Pawła Królikowskiego

Paweł Królikowski poznał swoją żonę, Małgorzatę Ostrowską-Królikowską w czasach, kiedy zdawał egzaminy do wrocławskiej szkoły aktorskiej. Miał wówczas 21 lat, ona zaledwie 18. To była miłość od pierwszego wejrzenia! 

Kiedy zobaczyłem Małgośkę po raz pierwszy, była wiosna, pachniały magnolie. Pomyślałem: To na nią właśnie czekałem. I zacząłem ją podrywać - mówił Paweł Królikowski w wywiadzie dla "Gali". 

Paweł Królikowski i Małgorzata Ostrowska-Królikowska
ONS

Aktor doskonale pamiętał pierwsze spotkania z Małgorzatą. Okazało się, że zdobycie jej serca wcale nie było takie proste: 

Pamiętam wszystkie randki z moją żoną. (...) ja przystojny nie byłem i musiałem zabiegać o tę pierwszą randkę wielokrotnie. A jak już się spotkaliśmy, to mi się wydawało, że to randka, a tak naprawdę ta pierwsza właściwa była dopiero po jakimś czasie - powiedział w wywiadzie dla "Faktu". 

Małgorzata Ostrowska-Królikowska wspominała również zabawną sytuację, kiedy Paweł Królikowski zaczepił ją w... autobusie:

Pamiętam kilka takich randek. Byliśmy razem w szkole i razem chodziliśmy na zajęcia. Był taki przedmiot „elementarne zadania aktorskie”. Profesor kazał nam pójść do zoo obserwować zwierzęta. My z Pawłem wybraliśmy się tam razem i to była nasza pierwsza randka. Obserwowaliśmy małpy w klatkach i inne zwierzęta, a potem musieliśmy to na scenie wykorzystać. A jeszcze wcześniej pamiętam, że Paweł zaczepił mnie w autobusie. Podszedł do mnie i zapytał, czy możemy razem jechać. Nie wiedziałam o co mu chodzi, bo był bardzo dużym bajerancikiem. Odpowiedziałam: „Z Tobą?!” (śmiech). Do dziś czasami mi to wypomina - mówiła w wywiadzie dla "Faktu".

Paweł Królikowski i Małgorzata Ostrowska-Królikowska, 2014 rok
East News

Paweł Królikowski od zawsze wyróżniał się dystansem do świata. Małgorzata mówiła, że ujął ją serdecznością i ciepłem, potrafił być przyjacielem, ale początkowo nie myślała o nim jak o przyszłym  mężu. Z kolei aktor na pytanie skąd wiedział, że to miłość odpowiadał: 

Powiem tak: gdybym nie wiedział, że mam szansę, to bym po prostu nie inwestował.

Małgorzata Królikowska zdradziła również kilka sposobów Pawła na zabieganie o jej względy: 

Paweł zabiegał o mnie niekonwencjonalnie, na przykład przynosił mi... spodnie do cerowania. Ale także pisał dla mnie wiersze.

Paweł Królikowski i Małgorzata Ostrowska-Królikowska
ONS

Paweł Królikowski i Małgorzata Ostrowska-Królikowska zdecydowali się zbudować wspólną przyszłość. Wzięli ślub w 1988 roku w Łodzi. Kilka miesięcy później urodził się ich pierwszy syn Antoni. W późniejszym czasie doczekali się jeszcze czworga dzieci: Jana, Ksawerego, Julii oraz Marceliny. 

Tworzyli zgodne małżeństwo, ale nigdy nie ukrywali, że ich wybuchowe charaktery dawały o sobie znać: 

Sytuacje konfliktowe zdarzają się dosyć często. Zdarza mi się ucieczka z domu i obejście go 8 razy w kółko, potem głęboki oddech i powrót. Prawie tak jak Dulski, który czmychał i obchodził Kopiec Kościuszki - powiedział w wywiadzie dla "Gali".

My z Pawłem w ogóle nie uznajemy cichych dni. Oczywiście się awanturujemy i kłótnie są, bo jesteśmy typem włoskiej rodziny. Ale bardzo szybko te kłótnie mijają - dodała Małgorzata.

Zobacz także: Paweł Królikowski nie żyje. Był kochającym ojcem piątki dzieci i troskliwym mężem

Paweł Królikowski i Małgorzata Ostrowska-Królikowska, 2014 rok
EastNews

Żona Pawła Królikowskiego wspominała zarówno te dobre, jak i trudne momenty w małżeństwie. Przyznała jednak, że nigdy nie miała momentu zwątpienia: 

Były bardzo trudne chwile. Bez propozycji zawodowych, ale za to z rachunkami do zapłacenia. I dziećmi, wobec których trzeba było trzymać pion. Ale zawsze wiedziałam, że nasz związek warto ratować, że to mężczyzna, o którego warto walczyć. Mocny, bo utalentowany. I słaby, jak to facet. Ale to ojciec moich pięciorga dzieci - mówiła w wywiadzie dla "Gali".

Co Paweł Królikowski cenił w żonie i co uważał za sukces długoletniego stażu w małżeństwie? 

Żona ma mocniejszy charakter. Prawda jest też taka, że nie wystawiam ani jej, ani sobie ocen w tym związku. Bo w życiu nie można być jednocześnie własnym sędzią, adwokatem, prokuratorem i podsądnym. Trzeba być, trzeba żyć. (...) Z myślą o Małgośce napisałem niejedną piosenkę o miłości: „Dziewczynie ze skrzypcami/ spojrzeniem tylko wyśpiewam/ wzroku flażoletami/ transkrypcję słów na temat./ Ten zapisany w nutach/ niezrozumiały dla słów/ który wyraźnie brzmi w uszach/ bo masz absolutny słuch/. Da capo senza fine ma śpiewać chłopak dziewczynie.” I ja jej śpiewam bez końca, czyli „da capo senza fine” - mówił w "Gali".

Paweł Królikowski i Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Antek Królikowski 2013 rok
EastNews

Cztery lata temu u Pawła Królikowskiego wykryto tętniaka mózgu. Przeszedł wtedy operację i udało mu się wrócić do zdrowia. 20 grudnia 2019 roku ponownie trafił  do szpitala i przeszedł operację. Niestety, nie udało mu się pokonać choroby, ale nawet w jej obliczu nie tracił pogody ducha. Nawet w ostatnim swoim wywiadzie nie skupiał się na chorobie. Opowiadał za to o nieocenionym wsparciu, które nieustannie otrzymywał od małżonki.

Wszystko zawdzięczam mojej żonie. Małgosia niesamowicie mnie wspiera, ale również ogromną pomoc mam ze strony rodziny - mówił w rozmowie z "Faktem". 

Małgorzata Ostrowska-Królikowska czuwała przy mężu do samego końca. Paweł Królikowski zmarł 27 lutego 2020 roku w warszawskim szpitalu w wyniku długiej walki z chorobą. 

Zobacz także: Paweł Królikowski zagrał w tych filmach i serialach. Przypominamy, jak zaczęła się jego kariera

East News

Paweł Królikowski nie żyje
EastNews

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Antoni Królikowski i Małgorzata Ostrowska-Królikowska na pogrzebie Pawła Królikowskiego
East News
Newsy
Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Antoni Królikowski żegnają ukochanego męża i tatę
Małgorzata Ostrowska-Królikowska żegna męża, Pawła Królikowskiego. Paweł Królikowski nie żyje. Pogrzeb Pawła Królikowskiego.

Pawku, najlepsza podroży mojego życia, w kontakcie - tak Małgorzata Ostrowska-Królikowska napisała tuż po śmierci swojego męża, Pawła Królikowskiego. Dziś w Warszawie odbywa się ceremonia pogrzebowa aktora, który zmarł w wieku 58 lat w wyniku ciężkiej choroby neurologicznej. Małgorzacie Ostrowskiej-Królikowskiej towarzyszyli najbliżsi.  Małgorzata Ostrowska-Królikowska żegna męża W tym roku obchodziliby już 32. rocznicę ślubu. Małgorzata i Paweł poznali się w czasach, kiedy aktor zdawał egzaminy do szkoły aktorskiej. Byli bardzo młodzi - ona miała 18 lat, on - 21 lat. Wiedzieli jednak, że to miłość od pierwszego wejrzenia: Kiedy zobaczyłem Małgośkę po raz pierwszy, była wiosna, pachniały magnolie. Pomyślałem: To na nią właśnie czekałem. I zacząłem ją podrywać - mówił Paweł Królikowski w wywiadzie dla "Gali". Aktor musiał mocno starać się o względu Małgosi: Pamiętam wszystkie randki z moją żoną. (...) Ja przystojny nie byłem i musiałem zabiegać o tę pierwszą randkę wielokrotnie. A jak już się spotkaliśmy, to mi się wydawało, że to randka, a tak naprawdę ta pierwsza właściwa była dopiero po jakimś czasie - zdradził w "Fakcie" jakiś czas temu. Paweł i Małgorzata doczekali się piątki dzieci - Antka, Jana, Ksawerego oraz Julii i Marceliny.  Antek i Julia poszli w ślady rodziców i zostali aktorami. Rok temu Królikowscy doczekali się pierwszego wnuka - Józefa (syna Jana i Joanny Jarmołowicz, aktorki). Zobacz także:   Taka miłość się nie zdarza! Historia miłości Pawła Królikowskiego i Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Antoni Królikowski na pogrzebie Pawła Królikowskiego.   ...

Rodzina na pogrzebie Pawła Królikowskiego
PAP
Newsy
To dla nich najtrudniejszy dzień w życiu... Dzieci żegnają ukochanego ojca, Pawła Królikowskiego
Rodzina żegna Pawła Królikowskiego. Dzieci na pogrzebie Pawła Królikowskiego. Ile dzieci miał Paweł Królikowski?

Paweł Królikowski zmarł w wieku 58 lat po ciężkiej chorobie neurologicznej. Dziś w Warszawie odbywa się pogrzeb aktora. Żegnają go najbliżsi - przyjaciele, rodzina, żona oraz dzieci. Paweł Królikowski był ojcem Antoniego, Julii, Marceliny, Ksawerego i Jana, doczekał również jednego wnuka, Józefa.  Zobacz także:  Pogrzeb Pawła Królikowskiego: rodzina i przyjaciele uczestniczą w ostatnim pożegnaniu aktora [zdjęcia] Dzieci żegnają Pawła Królikowskiego Dla Pawła Królikowskiego najważniejsza była rodzina. Z Małgorzatą Ostrowską-Królikowską w tym roku obchodziliby 32. rocznicę małżeństwa. Doczekali się piątki dzieci - najstarszy syn, Antek, poszedł w ślady rodziców i został aktorem. Jan Ignacy Królikowski jest kompozytorem. Rok temu Jan i jego partnerka, aktorka Joanna Jarmołowicz, zostali rodzicami Józefa - to pierwszy wnuczek Pawła i Małgorzaty. 21-letnia Julia Królikowska również stawia pierwsze kroki w aktorstwie - od lat gra w serialu "Klan" razem z mamą. Pawła Królikowskiego pożegnali także 19-letnia córka Marcelina oraz 13-letni syn Ksawery.  Antek Królikowski po śmierci ojca napisał w sieci: Dzisiaj, po wielu miesiącach walki z chorobą, odszedł Paweł Królikowski. Nasz ukochany Tata i Mąż. Zawsze będziesz w naszych sercach❤️ Do zobaczenia Tato Dziś dzieci Pawła Królikowskiego po raz ostatni żegnają ukochanego tatę i dziadka.  Zobacz także:  Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Antoni Królikowski żegnają ukochanego męża i tatę         Wyświetl ten post na Instagramie.            ...

East News
Newsy
Paweł Królikowski nie żyje. Był kochającym ojcem piątki dzieci i troskliwym mężem
Paweł Królikowski nie żyje.

W czwartek 27 lutego, po długiej walce z chorobą zmarł Paweł Królikowski. Artysta trafił do szpitala 20 grudnia 2019 roku i zmarł po dwóch miesiącach hospitalizacji. Paweł Królikowski zotawił żonę Małgorzatę Ostrowską-Królikowską oraz piątkę dzieci: Antoniego, Julię, Marcelinę, Ksawerego i Jana.  Zobacz także: Paweł Królikowski nie żyje. Dzieci Pawła Królikowskiego Dla Pawła Królikowskiego rodzina była najważniejsza. Ze swoją ukochaną żoną, Małgorzatą Ostrowską-Królikowską spędził ponad 30 lat wspólnego życia. Pomimo tak dużego stażu, para zawsze darzyła się ogromnym szacunkiem, zaufaniem, a pokazując się publicznie zawsze trzymali się za ręce. – Pamiętam wszystkie randki z moją żoną. Pan jest młody i przystojny, a ja przystojny nie byłem i musiałem zabiegać o tę pierwszą randkę wielokrotnie. A jak już się spotkaliśmy, to mi się wydawało, że to randka, a tak naprawdę ta pierwsza właściwa była dopiero po jakimś czasie (śmiech) - powiedział przed dwoma laty w rozmowie z Faktem Paweł Królikowski. Jak powiedział aktor w jednym z wywiadów, to właśnie jego ukochana żona zawsze potrafiła go przywołać do porządku.  - Małgośka jest mocniejsza, bez wątpienia. Potrafi mnie przywołać do porządku, postawić pod ścianą. Robi to parę razy dziennie. Bardzo z niej dobry generał. Nawet najwyżsi rangą oficerowie, choćby pułkownicy, mogą się nie zgadzać ze zdaniem generała, ale muszą robić, co każe. Nawet jeśli we własnym mniemaniu jestem pułkownikiem, to nie zmienia faktu, że jestem niższy stopniem. Żona ma mocniejszy charakter" - mówił aktor w wywiadzie dla "Gali". Para doczekała się także piątki dzieci, to: Antoni, Julia, Marcelina, Ksawery i Jan. Jak wiadomo, Antoni poszedł w ślady...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner