Coccinelle, torebka

"Tajemnice Damskiej Torebki ubezpiecza WARTA"

Coccinelle, torebka
W dniach od 12 września do 16 października 2011 zapraszamy wszystkie Panie do opisania zawartości swojej torebki.

Wystarczy wejść na stronę www.tajemnicedamskiejtorebki.pl, a następnie wysłać opis zawartości swojej torebki.

Trzy najbardziej ciekawe i kreatywne zgłoszenia zostaną nagrodzone cennymi nagrodami, a wśród nich m.in torebka Coccinelle oraz zaproszenie na elegancką galę.


Torebka - nieodłączny atrybut każdej kobiety powstała już na przełomie XVII/XVIII wieku. Przez wieki przybierała różne formy: od sakiewki, woreczka, torebki haftowanej, balowej poprzez sportową, skórzaną, codzienną, aż do torby podróżnej. Torebki zawsze stanowiły modny dodatek idący w parze z nowymi trendami mody.
Pierwsze sakiewki, używane były nie tylko przez kobiety, ale również przez mężczyzn. Służyły głównie, jako „przechowalnie” żetonów podczas gier hazardowych. Ponieważ panie z towarzystwa wykorzystywały sakiewki również do kwestowania, z biegiem czasu potocznie nazwano je ‘jałmużniczkami’.

Mamy już XXI wiek a torebki nadal nam towarzyszą. Zmianie ulega ich zawartość…
A skoro już jesteśmy przy zawartości torebki, to spróbujmy odpowiedzieć sobie na często nurtujące nas z psychologicznego punktu widzenia pytanie. Czy zawartość torebki może coś „powiedzieć’ o naszej osobowości? Niektórzy mężczyźni twierdzą, że zajrzeć do damskiej torebki, to tak, jakby zajrzeć do kobiecej duszy......

Słynna projektantka mody - Jette Joop powiedziała o damskiej torebce: „Torebka Jest wspaniałą towarzyszką. Ma sekretne, wewnętrzne życie, nigdy nie oszukuje i wciąż zdobi każdą kobietę”.

A co naprawdę skrywają w sobie damskie torebki? 
Średnio każda z nas nosi w torebce ok. 3kg różnych przedmiotów. Według statystyk opublikowanych przez portale VintageShop i Gazeta pl. portfele znajdują się aż w 88 % damskich torebek. Zawartością 73% kobiecych torebek są błyszczyki. Z kolei 71% ankietowanych nosi klucze, a 71% telefony komórkowe.

Zaglądając głębiej do naszych torebek, możemy się dopatrzeć wiele bardzo cennych, czasem nawet bezcennych przedmiotów. Oprócz portfeli, błyszczyków, kluczy, telefonów komórkowych, chusteczek, kremu do rąk, papierosów, książek lub czasopism, kobiety noszą też rajstopy, igłę z nitką, tik taki, hipopotamka znalezionego u swojego chłopaka w ogródku, scyzoryk, szyszkę, kwitki z kasy, bibułki matujące, kasztan na szczęście, parasolkę, latającą luzem kartę na aerobik, ulotki, tampony, podpaski, perfumy kalkulator, gumy do żucia, spinki, otwieracz do butelek, słodycze, centymetr krawiecki, sporo zapisanych karteczek, mniejszą torebkę, zapałki, mimo, że nie palą, a nawet... samochodowy odmrażacz do zamków!

Co na to psychologia?
Według ankiet przeprowadzonych przez różne portale internetowe, kobiety przewidujące, bardziej rozważne, miały w torbie m.in.: centymetr, zestaw hotelowy z nićmi, scyzoryk, kombinerki, rurkę do napojów, śrubokręt, plan miasta, otwieracz do butelek, pampersy, chusteczki nawilżające, zmywacz i lakier do paznokci, pastę i szczoteczkę do zębów.

Z kolei u sentymentalnych romantyczek, wyposażenie torebki stanowiły m.in. kasztany, szyszki, muszelki, zużyte skarpetki, negatywny test ciążowy, trochę liści, miś na szczęście, kapsle po piwach, mapa kempingu, papierek po truskawkowo-śmietankowej gumie do żucia, akt ślubu, zdjęcie chłopaka.

Należy jeszcze dodać, że według psychologów, duża torba świadczy nie tylko o przezorności, ale też o wyobraźni kobiety. A ta, jak wiadomo nie zna granic… Do granic możliwości wyobraźni można by uznać na przykład ubezpieczenie damskiej torebki! co więcej, UBEZPIECZENIE TAJEMNIC DAMSKIEJ TOREBKI? Czy któreś z towarzystw ubezpieczeniowych podejmie się takiego wyzwania?
Okazuje się, że tak!

Już od 12 września do 16 października 2011r. będzie to możliwe podczas konkursu „Tajemnice Damskiej Torebki ubezpiecza WARTA"! 


Odkryj Tajemnice swojej torebki i wygraj elegancką torebkę firmy Coccinelle oraz wiele innych cennych nagród!
Szczegóły konkursu dostępne na stronie www.tajemnicedamskiejtorebki.pl

Sponsor tytularny: WARTA.
Partnerzy: Made for Women, Coccinelle, Batycki, Andara, BIACHIC, Very Advertising

Więcej na temat konkurs
Przeładuj

Z okazji urodzin Party.pl Izabela Janachowska wybrała cztery najpiękniejsze suknie ostatnich czterech lat!

zobacz 01:53