Kornel Morawiecki
EastNews

W sobotę pożegnamy Kornela Morawieckiego. Gdzie zostanie pochowany i jak będzie wyglądała uroczystość?

Kornel Morawiecki
EastNews

Msza pogrzebowa Kornela Morawieckiego, marszałka seniora odbędzie się w sobotę, 5 października o godz. 12.00 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie. Kolejna część uroczystości pogrzebowych rozpocznie się o godz. 15.00 na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach, gdzie zostanie pochowany Kornel Morawiecki.

Pogrzeb będzie miał charakter państwowy, o czym poinformował Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera.  Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się jednak wcześniej, już w piątek w Sejmie zostanie wystawiona trumna z ciałem Marszałka Seniora. Poznajcie szczegóły...

Szczegóły uroczystości pogrzebowych Kornela Morawieckiego

Od wtorku do czwartku przy wejściu do Sejmu ustawiono księgę kondolencyjną. W piątek, 4 października trumna z ciałem Kornela Morawieckiego będzie wystawiona w Sejmie w godzinach 13.00-19.00. Dzięki temu każdy będzie mógł oddać hołd zmarłemu politykowi. O godzinie 19.00 spod Pomnika Polskiego Państwa Podziemnego wyruszy  kondukt żałobny do katedry, gdzie w sobotę o 12.00 rozpocznie się msza pogrzebowa. 

Wszystkie osoby chcące pożegnać śp. Kornela Morawieckiego zaproszone są do udziału w uroczystym kondukcie żałobnym, który wyruszy jutro o godz. 19.00 spod pomnika Polskiego Państwa Podziemnego przy Sejmie. O godz. 20.30 rozpocznie się czuwanie w Katedrze Polowej WP - napisał na Twitterze Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera.

Uroczystości pogrzebowe organizuje Kancelaria Premiera i na miejsce pochówku wybrano warszawskie Powązki. 

Kornel Morawiecki nie żyje

Ojciec premiera Mateusza Morawieckiego w styczniu dowiedział się, że choruje na raka trzustki. W Klinice Onkologii i Hematologii w szpitalu MSWiA w Warszawie przeszedł operację i rozpoczął walkę z chorobą. W wywiadzie dla se.pl podkreślał, że ma jeszcze mnóstwo planów zawodowych, a w powrocie do zdrowia pomaga mu swoim wsparciem rodzina.

Najstarszy polityk obecnej kadencji Sejmu startował w jesiennych wyborach. Jednak jakiś czas temu trafił do szpitala w ciężkim stanie. Zmarł 30 września 2019 w wieku 78 lat. 

Kornel Morawiecki nie żyje.

Kornel Morawiecki i Mateusz Morawiecki

Kornel Morawiecki i Mateusz Morawiecki
EastNews

 

Więcej na temat Kornel Morawiecki
Przeładuj

TYLKO U NAS: Chris z "Hotelu Paradise" i jego ukochana Monika chcą wziąć ślub! "Stworzymy prawdziwą rodzinę"

zobacz 01:48