Koncert Artyści przeciw przemocy - szczególy, kiedy, data
Zdradza Doda!
1/6
Koncert Artyści przeciw przemocy - szczególy, kiedy, data

 

Znamy coraz więcej szczegółów projektu "Artyści przeciw nienawiści", który zainicjowała Doda, tuż po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza.  Gwiazda zaprosiła polskich muzyków do udziału w wielkim koncercie, który ma pokazać, że potrafimy jednoczyć się w miłości i przyjaźni oraz zwalczać hejt, nienawiść, pogardę. Udało się jej! Ponad 60 artystów wyraziło zainteresowanie tym pomysłem. Prace nad koncertem już trwają - zobaczyliśmy już m.in. oficjalne logo! Nam udało się ustalić, czy będzie on pokazywany w telewizji i kto na nim wystąpi. 

 

Zobacz: Gwiazdy odpowiedziały na apel Dody: Steczkowska, Hyży, Kwiatkowski. Kto jeszcze?

 

Logo koncertu.

Logo koncertu

2/6
Justyna Steczkowska, Royal Concert
Justyna Steczkowska, Royal Concert

 

Doda, po tragicznych wydarzeniach z Gdańska, zaapelowała do artystów polskiej sceny:

Nagrywam tę wiadomość zmotywowana tym, co piszą do mnie fani. Kiedy odsłuchałam swoją piosenkę "Znak pokoju", zrozumiałam, że napisałam ją 15 lat temu i przez 15 lat nic się nie zmieniło. Mam prośbę do wszystkich muzyków, może zrobimy coś razem w duchu tego utworu? Przekażmy sobie znak pokoju, zjednoczmy ludzi pod sceną. Zróbmy koncert, ale nie tak, że telewizja nas wynajmuje na wykon - zróbmy coś od siebie sami. Niech każdy artysta opowie, jak przeżywa hejt na własnej skórze. Możemy tym pomóc swoim fanom i zrobić kawał dobrej roboty  - mówiła. 

Zaapelowała również do dwóch szczególnych gwiazd - Justyny Steczkowskiej i Edyty Górniak, z którymi miała swego czasu poważne konflikty. W rozmowie z Party.pl menadżer Justyny Steczkowskiej wyraził wstępne zainteresowaniem udziałem diwy w koncercie, jednak trzeba poczekać na jej powrót z wakacji z Indii, przez co ma ograniczony kontakt z innymi.

 

Zobacz: TYLKO U NAS! Justyna Steczkowska odpowie na apel Dody w sprawie koncertu?! Mamy komentarz!

 

Kto zaś poparł Dodę w stu procentach i zgłosił się do wzięcia udziału w produkcji? 

3/6
Michał Szpak OK

 

Czekając na oficjalne stanowiska Justyny Steczkowskiej czy Edyty Górniak, wiadomo już, że koncertem jest zainteresowanych aż... 90 artystów, co ogłosiła Doda na swoim InstaStories. Wśród nich m.in. Beata Kozidrak i Bajm, Michał Szpak, Dawid Kwiatkowski, Margaret, Grzegorz Hyży, Ewelina Lisowska, Weronika Juszczak, Sylwia Przybysz, Natalia Kukulska, Natalia Szroeder, Halina Mlynkova, Julia Wieniawa, Kombii, Kasia Nosowska, Mela Koteluk, Magda Steczkowska, Filip Lato, Cleo, Sarsa, Saszan, Iga Krefft, Red Lips, Igor Herbut, Quebonafida, Gromee, Daria Zawiałow, Maryla Rodowicz, Enej, Wilki, Basia Kurdej Szatan, Joanna Moro, Marina, Robert Janowski, Patrycja Markowska, Kasia Skrzynecka, Gosia Andrzejewicz, Jula czy Afromental. Wsparcie okazały również m.in. Maffashion, Michał Piróg, Piotr Czaykowski oraz Magda Gessler, która zapewniła, że ugotowałaby coś pysznego dla wszystkich uczestników! 

 

Doda na InstaStories ogłosiła, że pod uwagę są brane dwie lokalizacje - Ergo Arena w Gdańsku, a jeśli tam się nie uda, to Stadion PGE Narodowy w Warszawie. W przyszłym tygodniu ma odbyć się spotkanie z artystami w tej sprawie:

My, artyści, chcemy zrobić ten koncert sami, od serca. Chcielibyśmy zrobić go w Gdańsku, w Ergo Arenie, jeśli się nie uda, to na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Jakby miał on wyglądać? To Doda zdradziła w rozmowie z Party.pl! 

 

 

4/6
Doda
Instagram

 

Doda zdradziła, że koncert będzie trwać ok 2,5 do 3 godzin. Ma pojawić się na nim około 30 artystów. 

Uznaliśmy wraz z innymi artystami, że występy mają trwać 2,5 h, stąd maksymalnie trzydziestu artystów, inaczej będzie to festiwal, na co nie jesteśmy technicznie przygotowani. Chcemy robić live streaming w internecie. Koncert jest apolityczny, ponad podziałami, ma ludzi jednoczyć  - zapewniła nas Doda.

 

Z artystką rozmawialiśmy rano, kolejni zainteresowani artyści wciąż zgłaszają się do projektu. Jest więc wielce prawdopodobne, że formuła się zmieni, a artystów pojawi się więcej na scenie (może będą to duety i tria?). Jedno jest pewne, jeśli koncert będzie nadawany w telewizji to...

 .... albo trzy telewizje będą emitować nasz występ albo żadna - powiedziała Doda w rozmowie z Party.pl

 

Wszelkie prace nad koncertem dopiero się rozpoczynają. Doda zachęca, aby śledzić konto "Artyści przeciw nienawiści" na Instagramie, gdzie będą podawane najnowsze informacje. 

 

 

5/6
Beata Kozidrak
ONS.pl

 

Doda i inni artyści apelują o pomoc w sprawie organizacji koncertu:

My, artyści, bardzo prosimy o pomoc, wszystkich tych którzy są w stanie jej udzielić, zwłaszcza jeśli chodzi o sprzęt, nagłośnienie, scenę, organizację, reklamę. Pomóżcie nam - zróbmy razem coś dobrego. Jako artyści - chcemy dać nadzieję innym, pokrzepić ich serca. I co najważniejsze - zapoczątkować nurt odwagi wśród artystów, że my też potrafimy powiedzieć STOP - mówiła Doda w rozmowie z Super Expressem. 

Wybierzecie się na taki koncert? 

6/6
Logo koncertu
Więcej na temat Doda