East News

Sycylia chce przyciągnąć turystów dofinansowaniem wakacji! Kto może liczyć na dopłatę?

East News

Wakacje 2020 nie będą takie jak dotychczas. Epidemia koronawirusa sprawiła, że już teraz wiele osób przekłada swoje rezerwacje, a inni całkowicie rezygnują z wyjazdów, wybierając lokalny wypoczynek. Ten rok może być dramatyczny dla turystycznych miejscowości, które już teraz myślą nad tym, jak przyciągnąć ludzi. Na zaskakujący pomysł wpadły władze Sycylii, które jak donosi „The Sun”, chcą dopłacać turystom za wybór tej wyspy! Na czym mają polegać dopłaty i kto może na nie liczyć?

Sycylia planuje dopłaty dla turystów!? Na czym będą polegały?

Dramatyczna sytuacja z epidemią koronawirusa we Włoszech sprawiła, że kraj przeżywa teraz kryzys gospodarczy i rząd w maju planuje stopniowe zdejmowanie obostrzeń. Ta wiadomość sprawiła, że władze miejscowości turystycznych już myślą o nadchodzącym sezonie i planują przygotować dla turystów takie rozwiązania, które zachęcą ich do wybierania właśnie Sycylii!

Władze Sycylii planują wydać 50 mln euro na dopłaty dla turystów. Jak podaje „The Sun” będzie mógł z nich skorzystać każdy kto wybierze to miejsce na wakacje. Dopłaty mają dotyczyć częściowego opłacenia biletów lotniczych, biletów do muzeów oraz zwrotu za niektóre noclegi. Ta akcja ma zachęcić turystów, aby wybierali Sycylię na wakacje i tym samym zadbać o lokalną gospodarkę.

Szczegóły oferty będą dostępne na stronie wyspy: visitsicily.info

 

Zobacz także: Kiedy szczyt zachorowań na koronawirusa w Polsce? Minister Szumowski podał nowy termin! 

Zamknięta plaża
East News

Epidemia koronawirusa zdaniem WHO może potrwać dłużej niż początkowo sądzono!

East News

 

 

Więcej na temat wakacje koronawirus
Przeładuj

Doda o zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej: "Żniwa będą wśród najbiedniejszych"

zobacz 06:26