Facebook

Zorganizowali pierwszą komunię tylko dla niego. Staś umiera na raka!

Facebook

Staś Ossowski z Osiecznej (woj. kujawsko-pomorskie) długo szykował się do tego dnia. Jednak po drodze pojawiły się komplikacje... Jeszcze we wrześniu 2017 roku chłopiec skarżył się na bóle głowy, mdłości, wysoką temperaturę. Lekarze przepisywali mu kolejne leki, które nie przynosiły jednak zamierzonych rezultatów. W końcu w marcu 2018 roku Staś został poddany szczegółowym badaniom. Diagnoza zwaliła jego rodziców z nóg...

 

Staś vs. neuroblastoma

 

U chłopca zdiagnozowano neuroblastomę 4. stopnia, czyli złośliwy nowotwór. Choroba zaczęła postępować w błyskawicznym tempie. Nowotwór zaatakował miednicę, kości czaszki, szpik. Staś zaczął przyjmować chemioterapię w szpitalu w Gdańsku, przez co bardzo rzadko bywał w swojej rodzinnej miejscowości. 8-latek z zazdrością patrzył na kolegów, którzy w tym czasie przygotowywali się do przyjęcia pierwszej komunii. Gdy oni przystępowali do spowiedzi i spotykali się na mszach, on walczył o życie.

 

Zobacz: Ból głowy u dziecka: sposoby, leczenie i przyczyny

 

Pierwsza komunia Stasia - jak ją zorganizowano?

 

Rodzice postanowili zrobić swojemu synowi niespodziankę. Gdy dowiedzieli się, że Staś na początku maja może wrócić na kilka dni do rodzinnego domu, poprosili o pomoc przyjaciół oraz księdza i zorganizowali 8-latkowi pierwszą komunię święta! I tak 3 maja w kościele pojawili się koledzy chłopca z klasy, rodzina oraz pozostali mieszkańcy Osiecznej!

 

– Nie wiem, jak ci ludzie to zrobili, że przygotowali się z prezentami, kwiatami i życzeniami, bo wszystkie sklepy były zamknięte – przyznaje poruszony proboszcz, Tadeusz Wandtka.

 

Przyjęcie pierwszej komunii świętej było jednym z marzeń 8-letniego chłopca. Teraz Staś ma jeszcze jedno pragnienie: pokonanie choroby! Niestety, specjalistyczna terapia w Krakowie słono kosztuje. Jego rodzice muszą zapłacić ponad milion złotych!

 

- Pracując całe życie, nie byłbym w stanie uzbierać takiej kwoty – mówi tata Stasia

 

Jeśli chcesz pomóc Stasiowi, możesz wpłacić darowiznę na konto Fundacji Siepomaga, numer konta: 65 1060 0076 0000 3380 0013 1425, tytułem: „10529 Stasiu Ossowski darowizna”.

 

POLECAMY: "Lekarze byli w błędzie". Nowe fakty w sprawie Alfiego Evansa. Co zdecydował sąd? Czy maluszek ma jeszcze szansę?

 

Staś Ossowski przyjął pierwszą komunię

Facebook

Więcej na temat nowotwór
Przeładuj

Metamorfozy uczestniczek "Hotel Paradise"! Która z nich przeszła największą przemianę?

zobacz 01:27