Nenukko lato 2014 - pokaz na 9. Fashion Week Poland

Sportowy glam na lato 2014 w wykonaniu Nenukko

Nenukko lato 2014 - pokaz na 9. Fashion Week Poland

Najnowsza kolekcja Nenukko na wiosnę i lato 2014 to szczególny projekt, pokaz "Quit" przypada bowiem na piąte urodziny marki. Kształt kolekcji jest wynikiem rewizji dotychczasowej 'metody' twórczej przyjętej przez projektantów – po raz pierwszy Nenukko tak śmiało formułuje plastyczny komentarz do współczesności wykorzystując w tym celu estetyczny sampling, technikę kompilacji i kolażu.

Przeczytajcie więcej o najnowszych pokazach mody

Nowa stylistyka, choć bardzo aktualna, w wysokim stopniu odwołuje się do estetyki lat 90-tych, jest równie sentymentalną co dowcipną interpretacją przełomowej dekady spranych do białości jeansów, kaset magnetofonowych, pierwszych boysbandów i koszulek z nadrukami. Ta podróż dwadzieścia lat wstecz przynosi zaskakujące obserwacje – nostalgia za minionym czasem okazuje się wybrzmiewać w aktualnych kodach estetycznych, współczesność zdaje się zapożyczać swój kształt z przeszłości.

Nam najnowsza kolekcja polskiej marki Nenukko bardzo przypadła do gustu. Trochę z przymrużeniem oka, trochę seksu, trochę gangsterskiego glamu. Szał!

Zobaczcie więcej zdjęć z pokazu podczas 9. Fashion Week Poland:

Więcej na temat Nenukko trendy Pokaz Mody
Przeładuj

Czy Marietta z "Hotelu Paradise" jest już gotowa na nową miłość? "Założyłam Tindera"

zobacz 01:10