Po tygodniu poszukiwań odnaleziono ciało Pauliny D.! "Ciało wyglądało, jakby zostało poćwiartowane!"
Policja
Newsy

Skandal w związku ze śmiercią Pauliny D.? "Mogły zaniknąć ważne ślady"

Skandal w związku ze śmiercią Pauliny D.? "Mogły zaniknąć ważne ślady"

 

W poniedziałek, w Łodzi, odbędzie się sekcja zwłok 28-letniej Pauliny D. Jej ciało zostało odnalezione w piątek, 26.10 w pobliżu Stawów Jana w Łodzi. Wirtualna Polska pisze o skandalu związanym z trybem pracy Zakładu Medycyny Sądowej, który nie wykonał sekcji w piątek, tuż po znalezieniu ciała. Co się stało?

 

Wp.pl donosi, że sekcja zwłok Pauliny D. nie mogła odbyć się w poniedziałek, gdyż nie miał kto jej zrobić:

Nie było człowieka, który mógłby to zrobić. Zakład medycyny sądowej, co do zasady, w weekend nie pracuje. My, to co mogliśmy zrobić, to zrobiliśmy. [...] Zostały stwierdzone obrażenia, w tym rany kłute, które przyczyniły się do śmierci. To, co było konieczne, kwestia identyfikacji, zabezpieczenia śladów, wstępnych oględzin zostało przeprowadzone w piątek – mówi Wirtualnej Polsce prok. Krzysztof Kopania.

 

Zobacz: Brat zamordowanej Pauliny D. zabrał głos. Rodzina ma bardzo ważną prośbę!

 

Wirtualna Polska o komentarz w tej sprawie poprosiła eksperta, profesora Brunona Hołysta, który zaznacza, że w takich przypadkach liczy się każda minuta:

 

Na Zachodzie to byłoby nie do pomyślenia. Jak policja czy prokuratura chce łapać morderców, skoro trzy dni czeka z zebranie dowodów z ciała? W kryminalistyce liczy się nie tylko każda godzina, ale i minuta – mówi prof. Brunon Hołyst.

 

Ponadto, wp.pl informuje, że do tej pory śledczy nie upublicznili portretów pamięciowych mężczyzn związanych ze sprawą zabójstwa Pauliny:

Trwają bardzo intensywne czynności. Nad sprawą pracuje kilku prokuratorów. Z całą pewnością wiele osób nurtują pytania, co do przebiegu zdarzenia, ale dla dobra śledztwa nie możemy powiedzieć więcej. Zapewniam, że robimy wszystko, aby zatrzymać sprawcę zabójstwa - mówi Kopania.


Przypomnijmy - Paulina D. zaginęła 20 października. Wybrała się do klubu ze znajomymi przy ul. Piotrkowskiej, a następnie widziano ją w towarzystwie 40-50 letniego mężczyzny u zbiegu ul. Zielonej i al. Kościuszki. W sprawie zatrzymano już trzy osoby: 41-letniego Gruzina, 44-letnią Białorusinkę i 38-letniego Gruzina.

 

Zobacz także: "Czuję się zobowiązany przeprosić" Gruzin skomentował dramatyczną śmierć Pauliny D. Nowe fakty!

 

East News

Odnaleziono poćwiartowane ciało pięknej Pauliny D. w Łodzi
Materiały policji

Po tygodniu poszukiwań odnaleziono ciało Pauliny D.! "Ciało wyglądało, jakby zostało poćwiartowane!"
Policja
Newsy
Są wstępne wyniki sekcji zwłok Pauliny D. Dlaczego została zamordowana?
Są wstępne wyniki sekcji zwłok Pauliny D. Dlaczego została zamordowana?

  Prokuratura poinformowała o wstępnych wynikach sekcji zwłok Pauliny D. Kilka dni temu odnaleziono ciało poszukiwanej   28-letniej absolwentki Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Kobieta zaginęła ponad tydzień temu, po raz ostatni widziano ją z mężczyzną w wieku 40-50 lat u zbiegu ul. Zielonej i al. Kościuszki. Policja ustaliła, że był to Gruzin mieszkający przy ulicy Żeromskiego. W sprawie zatrzymano już trzy osoby: 41-letniego Gruzina, 44-letnią Białorusinkę i 38-letniego Gruzina - wszyscy usłyszeli zarzut składania fałszywych zeznań i niepowiadomienia o śmierci Pauliny D. Do tej pory trwają poszukiwania mężczyzny, który miał zamordować 28-letnią kobietę. Teraz wszyscy zastanawiają się, jaki był motyw zabójcy i jaka była przyczyna śmierci Pauliny D. Prokuratura odpowedziała na te pytania!   Zobacz także:  Brat zamordowanej Pauliny D. zabrał głos. Rodzina ma bardzo ważną prośbę!   Wyniki sekcji zwłok Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi w rozmowie z portalem Wirtualna Polska poinformował o wstępnych wynikach sekcji zwłok. Rzecznik przyznał, że śledczy zabezpieczyli nóż, którym kobieta mogła zostać zamordowana i zdementował medialne informacje, według których ciało Pauliny D. miało być rozczłonkowane.  Wstępne ustalenia po sekcji zwłok potwierdziły, że przyczyną śmierci 28-latki były rany kłute szyi. Stwierdzono także obrażenia wskazujące na pobicie - przyznał Krzysztof Kopania.  A jaki był motyw zabójcy? Dlaczego Paulina D. została zabita? Prawdopodobne jest, że do zabójstwa doszło z motywów seksualnych  - w rozmowie z portale wp.pl przyznał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi.  Prokuratura sprawdza jeszcze, czy zabójca podał Paulinie D. środki psychoaktywne.    Zobacz także:  Skandal w sprawie śmierci Pauliny D.!...

Po tygodniu poszukiwań odnaleziono ciało Pauliny D.! "Ciało wyglądało, jakby zostało poćwiartowane!"
Policja
Newsy
Są wyniki badań Pauliny D. z Łodzi! Czy przed śmiercią podano jej środki odurzające?
Są wyniki badań Pauliny D. z Łodzi! Czy przed śmiercią podano jej środki odurzające?

  Prokuratura poinformowała o wynikach badań toksykologicznych Pauliny D. ! Zabójstwo 28-letniej kobiety wstrząsnęło Polską. Policja przez kilka dni szukała Pauliny D. , która zaginęła w nocy 19 października. Mieszkanka Łodzi w towarzystwie znajomych bawiła się w jednym z klubów przy ulicy Piotrkowskiej. Po wyjściu z imprezy spotkała Gruzina, Mamuka K., który zaprowadził kobietę do hostelu przy ulicy Żeromskiego. Niestety, jak już wiemy, 39-letni obywatel Gruzji zabił Paulinę D., a jej ciało wywiózł taksówką w okolice Stawów Jana - gdzie odnaleziono zwłoki kobiety.  Zobacz:  Kierowca taksówki pomógł Gruzinowi spakować bagaże. Nie wiedział, że są w nich... zwłoki Pauliny D.! Wstrząsające szczegóły   Czy Paulinie podano środki odurzajace? Śledczy już kilka tygodni temu ustalili, że przyczyną śmierci Pauliny D. były rany kłute szyi.  Prawdopodobne jest, że do zabójstwa doszło z motywów seksualnych - w rozmowie z portalem wp.pl przyznał wówczas rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi. Teraz prokuratura poinformowała o wynikach badań Pauliny D. Ekspertyza obejmowała szerokie spektrum środków odurzających i psychotropowych. Wyniki nie potwierdzają hipotezy, by kobiecie przed śmiercią podano tego typu substancje - w rozmowie z tvn24 przyznał Krzysztof Kopania z prokuratury w Łodzi.  Przypominamy, że śledczy wciąż czekają na ekstradycję Gruzina, który jest podejrzewany o zabójstwo Pauliny D. Mężczyzna został zatrzymany w Kijowie.   Zobacz także:  Podejrzany o zabójstwo Pauliny D. z Łodzi zatrzymany! Gruzin został rozpoznany na ulicy   Paulina D. przed śmiercią nie była pod wpływem środków odurzających.

Dawid Żukowski nie żyje
East News
Newsy
Jest odpowiedź na apel mamy Dawida, wzruszający gest wychowawczyń z przedszkola chłopca
Jest odpowiedź na apel mamy Dawida, wzruszający gest wychowawczyń z przedszkola chłopca

W środę odprawiona zostanie msza święta w intencji 5-letniego Dawida, zamordowanego najprawdopodobniej przez własnego ojca. Poprosiły o nią wychowawczynie z przedszkola, do którego chodził Dawid. Nabożeństwo będzie odprawione o godz. 19 w Parafii Przemienienia Pańskiego w Grodzisku Mazowieckim. Msza to ich odpowiedź na apel matki Dawida , która poprosiła o modlitwę za syna.  "Szanowni państwo, składam podziękowania służbom, które z ogromną determinacją nie szczędząc środków i wysiłku prowadziły akcję poszukiwawczą. Dziękuję lokalnej społeczności, mediom i wszystkim tym, którym los mojego synka nie był obojętny" - napisała po zakończonych poszukiwaniach mama Dawida.  Jak podaje WP.pl, msza odbędzie się w Parafii Przemienienia Pańskiego w Grodzisku Mazowieckim. Kiedy pogrzeb Dawida? Nieznana jest jeszcze data pogrzebu 5-letniego Dawida. Jego ojciec, Paweł Ż. został pochowany w piątek.  Zobacz także:  Sąsiedzi rodziców Dawida ujawniają prawdę o ich relacji! "Kłócili się po nocach, zawsze krzyczeli po rosyjsku" Zwłoki chłopca , którego od 10 lipca poszukiwała policja, zostały odnalezione w sobotę w godzinach popołudniowych w okolicach węzła Pruszków. Policjanci szybko podali informacje, że prawdopodobnie są to zwłoki Dawida, ale oficjalnie zostanie to potwierdzenie dopiero w poniedziałek. Niestety, na początku tygodnia potwierdził się najczarniejszy scenariusz z możliwych . Dawid Ż. został zamordowany najprawdopodobniej przez swojego ojca Pawła Ż., który tuż po makabrycznej zbrodni, pojechał w stronę Grodziska Mazowieckiego, a następnie sam odebrał sobie życie rzucając się pod pociąg. Sekcja zwłok 5-letniego Dawida. Co wykazała? W poniedziałek została przeprowadzone sekcja zwłok chłopca. Co...

Nasze akcje
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner