Magdalena Żuk była opętana?!

Prokuratura przedłuża śledztwo w sprawie ZABÓJSTWA Magdy Ż.! Przesłuchano ponad sto osób! OŚWIADCZENIE

Magdalena Żuk była opętana?!

Sprawa tajemniczej śmierci 27-letniej Magdaleny Ż. w Egipcie wciąż nie została wyjaśniona. Jednak okazuje się, że śledztwo w tej sprawie zostało przedłużone o kolejne 3 miesiące. Taką informację wydała Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze. Co więcej, kwalifikacja czynu to art. 148 par 1 kk, czyli zabójstwo.

W dniu 2 sierpnia 2017 roku, Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze przedłużyła o kolejne trzy miesiące, tj. do dnia 31 października 2017 roku okres trwania wszczętego dnia 5 maja 2017 roku śledztwa w sprawie zabójstwa Magdaleny Ż. w dniu 30 kwietnia 2017 roku na terenie Arabskiej Republiki Egiptu, tj. o czyn z art. 148 § 1 kk - czytamy na wstępie oświadczenie rzecznika prasowego Tomasza Czułowskiego

 

Przeczytaj więcej: Przerażające doniesienia w sprawie śmierci Magdaleny Ż. Ojciec 27-latki ma żal do ambasady: "Nikt nie pomógł"

 

To nie koniec śledztwa w sprawie śmierci Magdy Ż.

 

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze przyznaje, że w toku śledztwa przeprowadzono szereg czynności, zmierzających do wyjaśnienia śmierci młodej kobiety. Na terenie zarówno Egiptu, jak i Polski przeprowadzono sekcję zwłok Magdaleny Ż. z udziałem polskiego patomorfologa oraz prokuratora Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze. 

 

- W jej trakcie pobrano materiał biologiczny do badań histopatologicznych, genetycznych i toksykologicznych, który przekazano biegłym wraz z płynem użytym do balsamowania zwłok Magdaleny Ż. - czytamy w komunikacje prasowym.

 

Przesłuchano także ponad 100 osób w charakterze świadków, wśród których byli pasażerowie samolotu, którym leciała Magda Ż. oraz osoby, które widziały ją na lotnisku, przedstawiciele biura podróży oraz inne osoby, które deklarowały pomoc w sprawie. Przesłuchano także osoby z najbliższego otoczenia kobiety. 

 

Ponadto, zgromadzono liczne dowody, w postaci dokumentacji medycznej i elektronicznej, a także skierowano wniosek do organów ścigania Arabskiej Republiki Egiptu o "wykonanie czynności w ramach międzynarodowej pomocy prawnej". 

 

- Powyższe materiały są bowiem niezbędne biegłym z zakresu medycyny sądowej do wydania kompleksowej opinii sądowo-lekarskiej dotyczącej mechanizmu i przyczyn zgonu Magdaleny Ż., uwzględniającej wszystkie przeprowadzone w toku śledztwa badania. Wskazana opinia jest zaś jednym z kluczowych dowodów w sprawie, mającym istotne znaczenie dla dalszych kierunków śledztwa - czytamy w komunikacie prasowym.

 

Zarzuty i zatrzymania w związku ze sprawą Magdy Ż.

 

Jednocześnie Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze informuje, że do tej pory nikt nie został zatrzymany w związku ze śmiercią Magdaleny Ż., ani nikomu nie zostały postawione zarzuty. 

Jednocześnie, w związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej w ostatnim czasie informacjami o tym, że w niniejszej sprawie doszło do zatrzymania osoby lub osób, informuję, że doniesienia te nie polegają na prawdzie, a zatrzymanie nie miało miejsca - czytamy. 

Zobacz: Policja zatrzymała podejrzanego w sprawie Magdaleny Żuk? Jest komentarz prokuratury!

Pełne oświadczenie - tutaj

Przeczytaj też: Wzruszające słowa siostry Magdaleny Żuk: "Mijają 2 miesiące (...) ból wciąż narasta"

 

Wciąż nie wiadomo, co spotkało Magdę Ż. w Egipcie

Magdalena Żuk
Facebook

Śledztwo w sprawie Magdy Ż. zostało przedłużone o kolejne 3 miesiące

 Magdalena Żuk popełniła samobójstwo?
Instagram

Więcej na temat Śmierć Magdaleny Żuk
Przeładuj

Ostatnie pożegnanie Pawła Królikowskiego. Zapamiętamy jego uśmiech i dobre serce!

zobacz 01:36