Party Stories
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Sklepy w Warszawie
East News
Newsy

Czy sklepy będą czynne w Wigilię, Boże Narodzenie i Nowy Rok? Sprawdź, gdzie zrobisz zakupy!

Czy sklepy będą czynne w Wigilię, Boże Narodzenie i Nowy Rok? Sprawdź, gdzie zrobisz zakupy!

 

Pytania o godziny otwarcia sklepów w Wigilię i święta pojawiają się co rok! Każdy chce wiedzieć, w które dni może zrobić zakupy, a kiedy sklepy będą zamknięte. Sprawdziliśmy, gdzie zrobimy zakupy w Wigilię i czy czas pracy będzie tego dnia skrócony! Zobaczcie...

 

Zobacz:  Czy będzie śnieg na święta? Prognoza pogody na święta Bożego Narodzenia!

 

Uwaga! Cleo robi w ŚWIĘTA dokładnie to co każdy z nas

Czy w Wigilię sklepy będą otwarte?

Jeśli chodzi o Wigilię jest to normalny dzień pracy, a w związku z tym możemy udać się na zakupy. Warto pamiętać, że godziny otwarcia wszystkich sklepów tego dnia są skrócone! Zakupy w Wigilię zrobimy jedynie do godziny 15.00 w sklepach Auchan czy Carrefour! Sklepy Biedronka, Lidl, Tesco zostaną zamknięte już o 14.00. Zazwyczaj w każdym sklepie z wyprzedzeniem pojawiają się informacje, w jakich godzinach będzie otwarty w okresie świątecznym.  

 

Zakaz handlu w Boże Narodzenie i Nowy Rok!

Zakaz handlu w niektóre święta obowiązuje już od kilku lat. Z całą pewnością dyskonty, sklepy wielkopowierzchniowe i galerie handlowe będą zamknięte 25, 26 grudnia i 1 stycznia. Stacje benzynowe w dni świąteczne działają bez zmian. Warto wiedzieć, że zakaz handlu nie dotyczy małych sklepów, w których sprzedają właściciele oraz osób zatrudnionych na umowę zlecenie. To oznacza, że Żabka czy Freshmarket z pewnością będą otwarte w święta!

 

Święta, zakupy świąteczne
East News

sklepy, shopping, zakupy
East News
Newsy
Czy 2 listopada sklepy będą otwarte?
Czy 2 listopada sklepy będą otwarte?

  Dzień Wszystkich Świętych zbliża się wielkimi krokami, a zaraz za nim Zaduszki, które przypadają 2 listopada. O ile oczywiste jest, że 1 listopada jest dniem ustawowo wolnym od pracy i wszystkie sklepy są zamknięte, o tyle wszyscy zastanawiają się, jak jest w przypadku 2 listopada 2018. Czy wtedy sklepy są otwarte?   Zobacz:  Niedziele handlowe w październiku. Kiedy zrobimy zakupy? HARMONOGRAM   2 listopada - czy sklepy są otwarte?   Jeśli też zastanawiasz się, czy 2 listopada sklepy są otwarte, to mamy dobrą wiadomość. Zaduszki nie są dniem ustawowo wolnym od pracy, co oznacza, że 2 listopada sklepy są otwarte i bez problemu można zrobić zakupy. Wszystkie małe sklepy będą otwarte, dyskonty, jak również centra handlowe.    2 listopada sklepy są otwarte co rok. W tym wypadku nie zaszły zmiany od lat. Z kolei zakaz pracy w święta, takie jak Dzień Wszystkich Świętych, wszedł w życie 26 października 2007 roku. Od tego momentu handel w święta możne oznaczać grzywną od 1 tys. do 30 tys. złotych, jeśli za ladą będzie stać inna osoba niż właściciel, członek rodziny lub osoba zatrudniona na podstawie umowy cywilnoprawnej.    Przeczytaj też:  12 listopada dniem wolnym od pracy. Sklepy będą otwarte czy zamknięte?   Czy 2 listopada jest wolny od szkoły?   To zależy od szkoły. Najczęściej jest jednak tak, że drugi listopada jest dniem wolnym do szkoły, jednak uczniowie muszą go odrabiać w późniejszym terminie, najczęściej w sobotę. W tej kwestii każda z placówek powinna ogłosić i poinformować rodziców o swoich planach.  Polecamy:  Dziś obowiązuje zakaz handlu w niedzielę. Zobacz, które sklepy są otwarte i gdzie!   2 listopada będzie można wybrać się do sklepów w centrach handlowych Wszystkie sklepy będą otwarte 2 listopada

Sobota bez handlu
Newsy
Zakaz handlu obejmie również soboty?! Oto szczegóły nowego pomysłu
Zakaz handlu obejmie również soboty?! Oto szczegóły nowego pomysłu

Niedziele niehandlowe wywołały spore zamieszanie. Pomysł był mocno krytykowany przez sieci handlowe i większość konsumentów. Rząd jednak wprowadził ustawę, dążącą do całkowitego zakazu handlu w niedzielę, który ma nastąpić w 2020 roku.   Jak się okazuje związkowcy NSZZ „Solidarność” chcą, aby przepisy uległy zmianie i zakaz handlu został wprowadzony również w sobotę i rozpoczynał się już od godziny 22.00. Miałby obowiązywać do godziny 5.00 rano w poniedziałek.   Jak „Solidarność” uzasadnia swój pomysł? Zastanawiające jest uzasadnienie związku! „Solidarność” uważa, że to zbyt późna pora na zakupy, klientów jest już mało, a często pojawiają się „agresywne osoby pod wpływem alkoholu i innych używek” - mówi Alfred Bujara w wywiadzie dla Gazeta.pl   Dodatkowo związek uważa, że pracownicy sklepów w małych miejscowościach, kończąc pracę po 22.00 nie zawsze mają jak wrócić do domu. Komunikacja miejska o tej porze już nie funkcjonuje. Organizacja swój postulat opisała w liście do minister rodziny i pracy Elżbiety Rafalskiej.   Zobacz:   Niedziele handlowe w październiku. Kiedy zrobimy zakupy? HARMONOGRAM   Przeciwko wydłużeniu niedzielnego zakazu handlu protestuje Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji. Jak Wam się podoba nowy pomysł „Solidarności”? Sądzicie, że zakaz handlu powinien być rozszerzony na sobotę?   Czy to dobry pomysł?   Czy sklepy też powinny być zamknięte w sobotę?

Kiedy startuję letnie wyprzedaże 2018?
East News
Newsy
12 listopada dniem wolnym od pracy. Sklepy będą otwarte czy zamknięte?
12 listopada dniem wolnym od pracy. Sklepy będą otwarte czy zamknięte?

  Ku zaskoczeniu wszystkich, Sejm przyjął projekt ustawy, na mocy której 12 listopada 2018 roku będzie dniem wolnym od pracy! Dzięki temu Polacy otrzymają jeden, dodatkowy dzień w którym będą mogli odpocząć od pracy i świętować 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Niestety, okazuje się, że przyjęta ustawa nie obejmuje wszystkich grup zawodowych. Kto będzie musiał pracować 12 listopada i czy sklepy będą otwarte? Wiemy!   Zobacz też:  Czy 12 listopada jest dniem wolnym od pracy i szkoły? Odpowiadamy!   12 listopada dniem wolnym od pracy. Czy sklepy będą otwarte?   Chociaż 12 listopada 2018 został ogłoszony Świętem Narodowym, to nie wszyscy Polacy będą mogli zrobić sobie wolne. Ustawa nie obejmuje m.in. lekarzy, służb mundurowych, aptekarzy, pielęgniarek i osób obsługujących transport publiczny. A co ze sklepami? Czy w poniedziałek 12 listopada zrobimy zakupy? Tak! Według przyjętej ustawy w handlu będzie to normalny dzień roboczy.    W dniu 12 listopada nie obowiązują zasady dotyczące ograniczenia handlu oraz wykonywania czynności związanych z handlem w placówkach handlowych w niedziele oraz święta, o których mowa w ustawie z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni- czytamy w projekcie ustawy.    Co sądzicie o pomyśle polityków?    Zobacz także:  Czy w Zarze będzie Black Friday? Już to wiemy!   12 listopada sklepy będą otwarte.  

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner