Sheryl Crow
Oko Na Świat
Newsy

Sheryl Crow została mamą!

„Zawsze chciałam adoptować dziecko. Teraz przyszedł odpowiedni moment”, powiedziała 45-letnia piosenkarka, trzymając w ramionach niespełna miesięcznego Wyatta.
Chłopiec w domu swojej adopcyjnej matki znalazł się już dzień po narodzinach. Teraz do pomocy przy nim Sheryl zatrudniła sławną w Hollywood nianię o imieniu Myra, która wcześniej troszczyła się o bliźniaki Julii Roberts i syna Reese Witherspoon.

fot: Oko Na Świat
Napis motywacyjny: zmień coś
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
Samodoskonalenie się: czy mogę być jeszcze lepszy?
Samodoskonalenie się to szerokie pojęcie w psychologii i może oznaczać wiele działań. Z punktu widzenia psychologii humanistycznej jest to dążenie do rozwoju człowieka pod względem emocjonalnym, duchowym, mentalnym. To tzw. „staranie się być lepszym człowiekiem”. W nurcie psychologii sukcesu samodoskonalenie się to czynność usprawniająca kompetencje zawodowe i przyczyna większej wydajności w pracy.

Samodoskonalenie się to szerokie pojęcie w psychologii i może oznaczać wiele działań. Z punktu widzenia psychologii humanistycznej jest to dążenie do rozwoju człowieka pod względem emocjonalnym, duchowym, mentalnym. To tzw. „staranie się być lepszym człowiekiem”. W nurcie psychologii sukcesu samodoskonalenie się to czynność usprawniająca kompetencje zawodowe i przyczyna większej wydajności w pracy.   Samodoskonalenie się determinuje człowieka do samorozwoju. Dzięki temu nie zatrzymuje się w jednym punkcie w toku rozwoju. Psychologia rozwojowa nazywa to regresem – ponieważ zatrzymując się nie osiągamy tego, co jest nam dostępne, bierność prowadzi do cofania się w osiągniętym już etapie rozwojowym. Techniki samodoskonalenia się Samodoskonalenie się to również forma treningu charakteru, sprawdzenie się i przekonanie o własnych siłach. Oto kilka skutecznych technik:   1. Prowadź dziennik – aby zwiększyć świadomość siebie, ale również wyrzucić z siebie emocje z całego dnia, zapisz codziennie wieczorem kilka zdań w notatniku. Nie dość, że oczyścisz umysł z emocji i uspokoisz się, to jeszcze poprawisz się w pisaniu tekstów. 2. Pozbądź się zazdrości – zazdroszczą ludzie bierni i bez pomysłu na własne życie. Zazdrość to emocja, która pochłania dużo energii i zabiera czas. Postaraj się cieszyć z sukcesów innych, a okaże się, że wspólnie cieszenie się z innymi z własnego sukcesu – smakuje jeszcze lepiej! 3. Otaczaj się szczęśliwymi ludźmi – „szczęśliwi ludzie otaczają się szczęśliwymi ludźmi” – to hasło widniało kiedyś w kampanii społecznej przeciw depresji w Wielkiej Brytanii. Prosty przekaz daje do zrozumienia, że środowisko ma wpływ na samopoczucie człowieka. Gdy czujesz się szczęśliwszy, wtedy jesteś „lepszy” – chętniej pomagasz i troszczysz się o innych. 4. Trening...

Kobieta trzyma na rękach niemowlę.
©ronstik/Fotolia.com
Styl życia
Pierwsze ząbki u niemowląt - typowe i nietypowe objawy
Wyrzynanie się ząbków to trudny okres dla dzieci oraz ich rodziców. Płacz, ból, brak apetytu i podgryzanie przedmiotów są typowymi objawami rozpoczynającego się ząbkowania. Jednak u niemowląt pojawiają się również inne symptomy (krostki, biegunka), które mogą być związane z wyrzynaniem się mleczaków lub chorobą maluszka (atopowym zapaleniem skóry, różyczką, ospą).

Wyrzynanie się ząbków to trudny okres dla dzieci oraz ich rodziców. Płacz, ból, brak apetytu i podgryzanie przedmiotów są typowymi objawami rozpoczynającego się ząbkowania. Jednak u niemowląt pojawiają się również inne symptomy (krostki, biegunka), które mogą być związane z wyrzynaniem się mleczaków lub chorobą maluszka (atopowym zapaleniem skóry, różyczką, ospą). Kalendarz ząbkowania Etap kiedy dziecko zaczyna ząbkować jest indywidualną cechą zapisaną w genach. Zazwyczaj pierwsze mleczaki u maluszka zaczynają się przebijać przez dziąsło w 4-5 miesiącu życia . Następne wyrzynają się parami co 1-2 miesiące. W efekcie dziecko w trzecim roku życia powinno mieć dwadzieścia ząbków. Jak przebiega proces ząbkowania? Kształtowanie się pierwszych ząbków rozpoczyna się w szóstym tygodniu życia płodu. Z każdym miesiącem zawiązki pokrywa kolejna warstwa szkliwa. Zdarza się (choć bardzo rzadko), że dziecko rodzi się z widocznym ząbkiem, jednak jeśli okaże się, że ząb się rusza się lub jest ostry, trzeba go natychmiast usunąć, aby maluch się nim nie udławił ani nie skaleczył. Przy narodzinach, noworodek ma ukształtowane wszystkie zęby mleczne, choć są one niewidoczne. W miarę rośnięcia wypychają one koronę, która przebija się przez dziąsło. W tym czasie dziecko zaczyna bardziej się ślinić , a skutkiem może być wysypka przy ząbkowaniu. Bolesne ząbkowanie - objawy Niektóre dzieci niezauważalnie przechodzą okres wyrzynania się zębów, a rodzice przez przypadek odkrywają, że ich maluszek ma już czym gryźć. Jednak u większości dzieci ten proces jest bardzo trudny. Nierzadko dochodzi do stanu zapalnego , ponieważ otwór w kości szczękowej jest o wiele mniejszy niż rozpychający się ząb. Dziecko staje się wówczas bardziej marudne i płaczliwe , ma podwyższoną temperaturę, nie chce jeść , oddaje luźny stolec, często...

Młoda dziewczyna w okresie dojrzewania
©armada1985/Fotolia
Styl życia
Dojrzewanie dziewcząt – w fazie pokwitania ciało nastolatki się zmienia
Dojrzewanie dziewcząt rozpoczyna się zazwyczaj między 9. a 14. rokiem życia. Pierwsza miesiączka, szybkie rośnięcie czy pojawienie się owłosienia narządów płciowych i pach to niektóre znaki, że dziewczyna zaczęła dojrzewać. Dojrzewanie wiąże się też z trądzikiem i zwiększoną potliwością.

Dojrzewanie dziewcząt rozpoczyna się zazwyczaj między 9. a 14. rokiem życia. Pierwsza miesiączka, szybkie rośnięcie czy pojawienie się owłosienia narządów płciowych i pach to niektóre znaki, że dziewczyna zaczęła dojrzewać. Dojrzewanie wiąże się też z trądzikiem i zwiększoną potliwością. Pierwsze oznaki, że rozpoczęło się dojrzewanie Dojrzewanie dziewcząt zaczyna się różnie, ale towarzyszą mu przeważnie szybkie rośnięcie, powiększenie dłoni oraz stóp i pojawienia się owłosienia miejsc intymnych i pach. W okresie wzrostu zwiększa się też masa ciała. Objawem, że rozpoczęło się pokwitanie, jest też zwiększenie potliwości. Pot ma bardziej nieprzyjemny niż dotychczas zapach. Kobiece kształty – dziewczynka zmienia się w kobietkę Jeszcze przed pierwszą miesiączką mogą zacząć rosnąć piersi i ciemnieć brodawki sutkowe. Rozwój gruczołu piersiowego trwa zazwyczaj około 3 lat. Dojrzewanie dziewcząt przez cały ten czas wiąże się z szybkim rośnięciem, chociaż w kolejnych fazach wolniej niż na początku. Z czasem również włosów na wzgórku łonowym i wargach sromowych jest coraz więcej i stają się kręcone. Także pod pachami owłosienie się zagęszcza. Nastolatki nabierają kobiecych kształtów – zaokrąglają się nie tylko piersi, ale i biodra. Dojrzewanie dziewcząt a zmiany w obrębie narządów płciowych Zanim pojawi się pierwsza miesiączka , z pochwy może wypływać żółtawa albo przezroczysta czy lekko biała wydzielina. Na bieliźnie zazwyczaj są widoczne ślady. Ten symptom może wystąpić nawet półtora roku przed pierwszą miesiączką. Tuż przed pierwszym okresem odczuwalny może być ból w podbrzuszu. Zazwyczaj pierwsza miesiączka nie jest zbyt obfita, a przez rok do nawet dwóch lat krwawienia mogą być nieregularne. W okresie...

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner