ons.pl

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich potępia Kubę Wojewódzkiego za wywiad z Zelnikiem

ons.pl

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich wydało oświadczenie w sprawie zmanipulowanego wywiadu z Jerzym Zelnikiem, który został wyemitowany na antenie Rock Radia. Autorami audycji byli Kuba Wojewódzki i Piotr Kędzierski. W specjalnym oświadczeniu napisano:

Zarząd Główny SDP wyraża oburzenie bezprzykładną manipulacją dokonaną przez Jakuba Wojewódzkiego i Piotra Kędzierskiego z Rock Radia, której ofiarą padł Jerzy Zelnik. Przypisanie słowom znanego aktora innego kontekstu niż rzeczywisty obliczone było na skłócenie go z własnym środowiskiem, zostało dokonane w oderwaniu od stanu faktycznego i w ewidentny sposób miało wpłynąć na wyniki wyborów parlamentarnych. Było także przejawem braku poszanowania dla godności innego człowieka i zaprzeczeniem istoty dziennikarstwa - czytamy w oświadczeniu - napisano w oświadczeniu opublikowanym na łamach portalu wirtualnemedia.pl.

Przypomnijmy, z rozmowy wynikało, że Jerzy Zelnik wskazał kolegów aktorów, którzy po zwycięstwie PiS w wyborach parlamentarnych powinni zostać skierowani na wcześniejszą emeryturę. Sprawa wywoła burzę w środowisku aktorskim i była szeroko komentowana przez wiele znanych osób. Głos w sprawie zabrali m.in. Jacek Poniedziałek czy Paulina Młynarska. Poruszony całą sprawą Jerzy Zelnik podjął kroki prawne, które pozwolą mu odzyskać dobre imię.

Wy też uważacie, że granice satyry zostały mocno przekroczone?

 

Jerzy Zelnik

 

ons.pl

 

Kuba Wojewódzki

 

Kuba Wojewódzki na jesiennej ramówce TVN
ONS

Więcej na temat Kuba Wojewódzki Jerzy Zelnik
Przeładuj

Doda ostro komentuje postawę Kingi i Agaty Dudy w sprawie aborcji! Dawno tak mocno się nie wzburzyła

zobacz 01:54