ONS

Sam ślub Williama i Kate będzie kosztował 60 milionów euro!

ONS
Cały świat z zaciekawieniem obserwuje przygotowania do królewskiego ślubu Williama i Kate. Prasa rozpisuje się o ogromnej ilości zaproszonych gości, o kreacjach panny młodej, o specjalnym menu. Niestety jak wiadomo takie luksusy sporo kosztują! 

Sam ślub będzie kosztował Brytyjczyków aż 60 milionów euro, to o 48 milionów więcej w porównianiu ze ślubem rodziców Księcia Williama - Księżnej Diany i Księcia Karola.

Także wydatek na ochronę będzie niemały - państwo na zapewnienie bezpieczeństwa swoim obywatelom i przybyłym zagranicznym gościom wyda ponad 20 milionów funtów. 

Jednak jak oświadczył rzecznik brytyjskiego rządu Wielka Brytania nie zamierza szczędzić grosza na ten cel. Pojawiły się doniesienia, że ogromne wydarzenie jakim jest królewski ślub jest świetnym celem ataku ze strony ugrupowań terrorystycznych. Władze obawiają się ataku nie tylko w samym Londynie. Zagrożone są ponoć również inne części kraju.

Tego dnia Londyn spodziewa się wręcz oblężenia przez turystów. Sam ślub uświetni swoją obecnością 50. członków rodzin królewskich, a także ambasadorowie wszystkich krajów z którymi Wielka Brytania utrzymuje "normalne stosunki dyplomatyczne".

Nie zabraknie także gwiazd szeroko pojętego showbiznesu, przedstawicieli brytyjskiego rządu, członków organizacji charytatywnych, a także wysoko postawionych wojskowych. 

Na razie nie wiadomo, czy zgodnie z obietnicą pojawią się także przypadkowi obywatele Wielkiej Brytani, którzy losowo mieli dostać zaproszenie. 

Jeśli nie, zawsze pozostaje podziwiać młodą parę przed telewizorem, bowiem wszyscy Brytyjczycy tego dnia mają wolne od pracy, co kosztowało kraj ponad 6 miliardów funtów.


pijavka

Więcej na temat książę William
Przeładuj

Hotel Paradise. One zrobiły operacje plastyczne: Ania zoperowała nos, a Martyna powiększyła biust... To nie wszystko!

zobacz 01:44