Syn Krzysztofa Krawczyka żyje w biedzie. Ruszyła zbiórka pieniędzy
East News, PIOTR KAMIONKA/REPORTER
Newsy

Syn Krzysztofa Krawczyka żyje w nędzy. Przyjaciele ruszyli ze zbiórką! Ile pieniędzy potrzeba?

Po śmierci Krzysztofa Krawczyka, jego biologiczny syn został bez środków do życia. Ojciec pominął go w testamencie, dlatego przyjaciele postanowili zebrać pieniądze, by odmienić los Krzysztofa Igora Krawczyka.

Jeden z ostatnich odcinków programu "Uwaga! TVN", w którym dziennikarze ujawnili, jak naprawdę wygląda życie niepełnosprawnego syna Krzysztofa Krawczyka, wstrząsnął całą Polską! Okazało się bowiem, że 47-letni Krzysztof Igor Krawczyk nie tylko cierpi na epilepsję, która uniemożliwia mu podjęcie pracy. Jest także ofiarą przemocy fizycznej, ze strony wujka i rodziny, z którą dzieli dom – ma założoną niebieską kartę. Warunki, w których mieszka mężczyzna są katastrofalne, a nic nie wskazuje na to, żeby miało się to zmienić. Powód? Krzysztof Junior został całkowicie pominięty w testamencie swojego sławnego ojca, a renta inwalidzka, którą otrzymuje nie starcza nawet na podstawowe potrzeby. Rodzina artysty całkowicie odcięła się od Krzysztofa Igora, dlatego na pomoc mężczyźnie ruszyli przyjaciele ze Studia Integracji.  Założyli zbiórkę na portalu Zrzutka.pl i chcą uzbierać 50 tys. zł., żeby pokryć koszty związane z leczeniem i rehabilitacją podopiecznego, a część środków przeznaczyć na ciepłe posiłki.

Krzysztof, do tej pory cierpiał w milczeniu. Dopóki żył Tata, czekał cierpliwie, aż o nim sobie przypomni, tak zwyczajnie bez przymusu, ale z troski, po ojcowsku. Cały czas liczył, że jego los się odmieni. To jednak się nigdy nie stało. Krzysztof Igor Krawczyk swojego ojca, Krzysztofa Krawczyka, znał tak, jak jego fani - głównie z fotografii... Po śmierci ojca czuje się jeszcze bardziej bezradny i samotny – tłumaczą założyciele zbiórki.

Olga Frycz o paparazzi na pogrzebie Pawła Królikowskiego. Padły mocne słowa!

Dlaczego Krzysztof Krawczyk nie utrzymywał kontaktów z synem?

Krzysztof Krawczyk junior jest synem piosenkarza ze związku z Haliną Żytkowiak. Nie ukrywa, że jego stosunki z ojcem nigdy nie należały do najlepszych. Twierdzi też, że ich kontakty utrudniała Ewa Krawczyk.

"Z tatą kontakt mam tak ograniczony, że ja nawet nie wiem, jakie informacje do niego docierają i co on uważa. (...) Bezpośrednio widziałem tatę ostatni raz półtora roku temu, a przez ostatnie miesiące kontaktu nie miałem w ogóle. On sam nie odbierał telefonu, zaś jego żona wprost mówiła, że nie mogę z nim rozmawiać – wyznał w "Uwadze! TVN" Krawczyk Junior.

Mimo to mężczyzna wierzył, że artysta wyciągnie do niego pomocną dłoń, a ich relacje jeszcze kiedyś się ocieplą. Tak się jednak nie stało.  Po śmierci piosenkarza okazało się, że Krzysztof Igor Krawczyk został zupełnie pominięty w testamencie artysty. Co oznacza, że z majątku ojca nie dostanie ani złotówki. Ten fakt zbulwersował opinię publiczną. Powód? Nie jest tajemnicą, że zły stan zdrowia Krzysztofa juniora, to wynik wypadku samochodowego, który spowodował Krzysztof Krawczyk w 1988 roku. Obaj przeżyli, ale syn artysty przypłacił go licznymi złamaniami, stłuczeniem pnia mózgowego, zanikiem płatów czołowych, złamaniem szczęki, a w konsekwencji także padaczką.

Syn Krzysztofa Krawczyka ofiarą przemocy domowej:
Tadeusz Wypych/REPORTER/EastNewsPAWEL LACHETA/ POLSKA PRESS/ EXPRESS ILUSTROWANY/EastNews

Zbiórka pieniędzy dla syna Krzysztofa Krawczyka. O co walczą przyjaciele Krawczyka Juniora?

Dziś Krzysztof Igor Krawczyk utrzymuje się z renty inwalidzkiej. Jak piszą jego przyjaciele, potrzebuje pomocy w zakresie m.in.: leczenia neurologicznego, rehabilitacyjno-terapeutycznego, zakupu leków, ubrań, czy ciepłych obiadów na co dzień. Chcą zebrać 50 tys. zł, by pokryć choć część tych wydatków.

Liczymy na to, że Krzysztof otrzyma od władz miasta mieszkanie komunalne, wymarzony własny kąt. Nie wiadomo jednak, jak długo przyjdzie mu na nie poczekać? Nie wiemy w jakim będzie stanie, na pewno będzie trzeba je wyposażyć w niezbędny sprzęt. Gdy wydatki będą znane będziemy zwiększać kwotę zbiórki na ten cel i na bieżąco informować darczyńców – piszą.

Na razie z całej kwoty udało się zebrać niemal 14 tys. zł. Internauci wciąż wpłacają pieniądze, więc jest nadzieją, że uda się zebrać brakujące 36 tys. Obecnie Krzysztof Junior mieszka w mieszkaniu wujka, w którym czesto odbywają się libacje alkoholowe. Często nie może nawet załatwić podstawowych potrzeb fizjologicznych w toalecie. Żeby uniknąć przemocy, niemal całymi dniami błąka się po mieście. Często odwiedza też Studio Integracji, w którym rozwija swój talent wokalny i znajduje ukojenie.

„Trzeba przetrwać, jakoś żyć. Nie wiem, co zrobić – mieszkanie, opłaty, niepełnosprawność. To są urzędowe sprawy, na których się nie znam", mówi Krawczyk Junior. "Jest załamanie, że taty nie ma. Nawet gdybym się z nim nie widział, byłaby świadomość, że on żyje. Mama umarła 10 lat temu, teraz tata. Kto został?”, dodaje.

Krzysztof Igor może liczyć nie tylko na wsparcie przyjaciół, ale też wielu Polaków, którzy zostawiają mu słowa otuchy w komentarzach pod prowadzoną zrzutką.

Panie Krzysztofie głowa do góry. Porządni ludzie są pomocni. Niech Pan też walczy drogą sądową o to, co się Panu słusznie należy. Wszystkiego najzdrowszego", "Walcz nie wolno ci się poddać", "Pisz biografię junior. Sprzedaj prawa do w ekranizacji. Walcz o to co Twoje", piszą internauci.

Zobacz także: Syn Krzysztofa Krawczyka nie pojawił się na pogrzebie swojego wujka. "Wstyd!", napisała bratanica artysty.

Syn Krzysztofa Krawczyka został bez środków do życia. Żyje na granicy ubóstwa. Internauci ruszyli ze zbiórką pieniędzy na jego leczenie i godne życie. Potrzeba aż 50 tysięcy złotych! Na razie udało się zebrać jedynie 14 tysięcy. 

Niepełnosprawny syn Krzysztofa Krawczyka ofiarą przemocy domowej:
Tadeusz Wypych/REPORTER/East News

Krzysztof Krawczyk nie żyje
East News
Newsy
Syn Krzysztofa Krawczyka ofiarą przemocy domowej: "rozwalone ramię, zębem przebity policzek"
Niepełnosprawny syn Krzysztofa Krawczyka opowiedział o swoim przerażającym losie. Mężczyzna wielokrotnie padł ofiarą napaści.

Krzysztof Krawczyk Junior, syn zmarłego Krzysztofa Krawczyka , w wywiadzie z "Uwaga! TVN" pierwszy raz tak szczerze opowiedział o swoim ojcu. Co więcej, pierworodny syn legendarnego artysty zdradził, że żyje na skraju nędzy. Mężczyzna pokazał szokujące warunki, w których musi mieszkać oraz wspomniał, jak okrutnie został potraktowany na pogrzebie swojego ojca. Niepełnosprawny syn Krzysztofa Krawczyka jest ofiarą przemocy Materiał "Uwagi! TVN" o synu Krzysztofa Krawczyka został nakręcony jeszcze przed śmiercią legendarnego muzyka. Po przekazaniu tragicznej informacji o śmierci legendarnego artysty, twórcy dokumentu zdecydowali się przesunąć emisję szokującego materiału i uzupełnić go o wypowiedzi Juniora nagrane tuż, po pogrzebie Krzysztofa Krawczyka . Obszerny wywiad został podzielony na dwie części. Podczas pierwszej z nich, wyemitowanej w środę, 12 maja,  pierworodny syn Krzysztofa Krawczyka zdradził, że żyje na skraju bezdomności . Mężczyzna wyznał, że musi utrzymywać się z renty. 1000 zł miesięcznie musi wystarczyć mu na utrzymanie, lekarstwa oraz życie. Pokazał również tragiczne warunki, w jakich musi żyć. Żeby wziąć prysznic to idę do znajomej – mówił w „Uwadze! TVN” rozgoryczony syn artysty To jeszcze nie wszystko. Krawczyk Junior zdradził również, jak wyglądało jego dzieciństwo przyznając, że nigdy nie miał dobrego kontaktu ze swoim ojcem .  W czwartkowy wieczór, 13 maja, stacja TVN wyemitowała drugą część programu "Uwaga!" z udziałem Krzysztofa Krawczyka Juniora.  47-latek, który żyje w przerażających warunkach, ma założoną Niebieską kartę i nieraz był ofiarą napaści. Mężczyzna cierpi także na padaczkę pourazową, która pojawiła się u niego po dramatycznym wypadku samochodowym , gdy miał zaledwie 14...

Krzysztof Krawczyk nie żyje
East News
Newsy
"Córka" Krzysztofa Krawczyka dementuje plotki na temat adopcji! Zaskakujące informacje
Kolejne szokujące informacje dotyczące Krzysztofa Krawczyka. To oświadczenie rozwiewa plotki na temat adoptowanych córek.

Po śmierci  Krzysztofa Krawczyk a pojawiły się doniesienia, że artysta choć miał trudną relację z synem zdecydował się adoptować trzy córki siostry swojej żony, Ewy Krawczyk . Jedna z sióstr, Sylwia Urbańczyk, która wielokrotnie towarzyszyła gwiazdorowi na scenie zdecydowanie odniosła się to tych informacji. Kobieta opublikowała w mediach społecznościowych oświadczenie, w którym wyjaśniła całą sytuację. Co napisała? "Córka" Krzysztofa Krawczyka dementuje plotki na temat adopcji! Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia 2021 roku . Wiadomość o śmierci artysty, przekazana przez jego menadżera poruszyła wszystkich. Po pogrzebie legendy polskiej muzyki, który odbył się 10 kwietnia w łódzkich Grotnikach okazało się, że z osobą Krzysztofa Krawczyka wiążą się spore kontrowersje. Niedawno wyszło na jaw, że jedyny syn gwiazdora został pominięty w jego testamencie, a w reportażu pokazanym w „Uwadze! TVN” wszyscy zobaczyli, w jak trudnych warunkach żyje 47-letni Krzysztof Igor Krawczyk . Po śmierci artysty w mediach pojawił się też informacja, że Krzysztof Krawczyk razem z żoną mieli adoptować trzy córki siostry Ewy Krawczyk. Teraz najstarsza z sióstr opublikowała w mediach społecznościowych oświadczenie i zaprzeczyła tym informacjom. Jako najstarsza córka Barbary Wojtal oświadczam, że ani ja ani żadna z moich sióstr nie jesteśmy, ani NIE BYŁYŚMY ADOPTOWANE przez Krzysztofa Krawczyka i Ewę Krawczyk. - napisała na Facebooku Sylwia Urbańczyk.  A jakie relacje miał Krzysztof Krawczyk z córkami siostry swojej żony? O tym mówiła sama Ewa Krawczyk w jednym z wywiadów: Są to córki mojej siostry Barbary. Swojego biologicznego ojca praktycznie nie znają. Beatka, która ma teraz sześć lat, w ogóle nie wie, że...

Ewa i Krzysztof Krawczykowie
EastNews
Newsy
Ewa Krawczyk złożyła propozycję synowi Krzysztofa Krawczyka. Nie wiedziała, że jest nagrywana!
Wdowa po Krzysztofie Krawczyku postanowiła porozumieć się z synem artysty. Jaką złożyła mu ofertę?

Kontrowersje po śmierci  Krzysztofa Krawczyka  nadal nie cichną. Początkowo dotyczyły przepychanek, do których miało dojść na pogrzebie artysty, a po reportażu o synu gwiazdora wyemitowanym w programie "Uwaga! TVN" w sieci znów zawrzało. Okazało się, że 47-letni Krzysztof Igor Krawczyk żyje w dramatycznych warunkach za 1 tys. zł miesięcznie, a cały majątek jego ojca został zapisany Ewie Krawczyk. Teraz macocha zdecydowała się porozumieć z Juniorem i złożyła mu propozycję w zamian za rezygnację z usług prawnych. Syn Krzysztofa Krawczyka nagrał całą rozmowę i udostępnił ją reporterowi. Jaką propozycję złożyła Juniorowi Ewa Krawczyk ? Ewa Krawczyk złożyła propozycję synowi Krzysztofa Krawczyka. W zamian za co miaby otrzymać część spadku? Po emisji reportażu programu „Uwaga! TVN” z Krzysztofem Igorem Krawczykiem okazało się, że sytuacja syna artysty jest wyjątkowo trudna i żyje on w skrajnej biedzie. 47-latek jest niepełnosprawny i trudno podjąć mu pracę. Mężczyźnie pomaga Krzystof Cwynar, który widząc trudne warunki, w jakich żyje Junior zdecydował się poprosić o pomoc łódzkich urzędników. W ten sposób Krzysztof Igor Krawczyk otrzymał pomoc prawnika, aby mógł uregulować swoją sytuację i otrzymać alimenty od ojca. Początkowo starali się o porozumienie z dala od medialnego rozgłosu, ale nie przyniosło to efektu. Reportaż w "Uwadze" był nagrywany kilka miesięcy temu i już wtedy okazało się, że syn Krzysztofa Krawczyka nie tylko nie otrzymał alimentów, ale został też pominięty w testamencie artysty. Teraz wyszło na jaw, że Ewa Krawczyk zdecydowała się porozumieć z jedynym synem artysty i w zamian za zrezygnowanie z drogi prawnej miała zaoferować część spadku. Rozmowę z macochą nagrał Krzysztof Igor i udostępnił ją...

Nasze akcje
Dua Lipa, Rihanna, Alessandra Ambrosio
Newsy
Te gwiazdy wiedzą jak stworzyć niezapomniane stylizacje!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy
Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!
Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!
Newsy
Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!
Partner
Eva Longoria
Styl życia
Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!
Partner
Newsy
Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil
Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor
Newsy
Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju
Partner
Newsy
Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik