Paul McCartney i Heather Mills
ONS

Rozwody gwiazd

Paul McCartney i Heather Mills
ONS
Heather Mills i Paul McCartney - w trakcie rozwodu
Sprawa rozwodowa państwa McCartney ma się zakończyć w marcu. I choć Paulowi bardzo zależało na tym, by rozstać się w jak najbardziej kulturalny i dyskretny sposób, z Heather to niemożliwe. Żona eks-Beatlesa, która ma apetyt na ogromne odszkodowanie, używa w rozgrywce z mężem ich trzyletniej córki. Wiedząc, że Paulowi bardzo zależy na opiece nad Beatrice, twierdzi, że były mąż zawsze pił i używał wobec niej przemocy fizycznej. Opowiada też o groźbach pod swoim adresem. „Mojej siostrze i jej córce grożono śmiercią”, potwierdziła słowa Mills jej siostra Fiona. Na razie McCartney zgodził się wypłacić byłej żonie 65 milionów dolarów i płacić po cztery tysiące dolarów tygodniowo za wynajęcie domu, byle tylko oddała mu Beatrice. Heather żąda „za odstąpienie” córki 200 milionów dolarów z szacowanego na ponad miliard dolarów jego majątku.

Demi Moore i Bruce Willis - 6 lat po rozwodzie
Widok Demi Moore udającej się na przyjęcie w towarzystwie byłego męża Bruce’a i obecnego partnera Ashtona Kutchera już nikogo nie dziwi. Bo cała trójka żyje w cudownej komitywie. „Od początku postanowiliśmy z Demi, że najważniejsze jest szczęście naszych dzieci”, przyznaje Bruce. Nikt chyba jednak nie spodziewał się, że Bruce zaprzyjaźni się także z Ashtonem. „Jeśli skrzywdzisz Demi, będziesz miał ze mną do czynienia”, groził Kutcherowi kilka lat temu. Ale kiedy przekonał się, że nowy partner byłej żony kocha ją szczerze, i on się z nim zaprzyjaźnił. „Will Smith uświadomił mi, że nie ma nic złego w tym, gdy wszyscy – byli i obecni partnerzy wraz ze swoimi wszystkimi dziećmi – będą razem”, tłumaczy Bruce. I nawet wyjeżdża z nową rodziną byłej żony na wakacje. A gdy Demi i Ashton chcą wyrwać się gdzieś sami, niczym niania na godziny przejmuje opiekę nad trzema córkami ze związku z Moore.

Książę Andrzej i Sarah Ferguson - 10 lat po rozwodzie
W 46. urodziny przyłapano księcia na tak namiętnym pocałunku z byłą żoną, że wszystkim odjęło mowę. „Czyżby para miała się zamiar ponownie pobrać?”, pytano. Na razie na to się nie zanosi. Ale widać, że mimo rozwodu tych dwoje nadal łączy coś więcej niż tylko przyjaźń. Już osiem miesięcy po rozstaniu byli razem na nartach w szwajcarskich Alpach. Kiedy zaś cztery miesiące później Sarah wpadła w depresję, Andrzej wprowadził się do niej, by wesprzeć ją psychicznie. Towarzyszy jej i córkom – Eugenie i Beatrice – podczas wszystkich wakacji. Obchodzi z nimi wszystkie rocznice.I ponoć nawet poprosił Sarah po raz drugi o rękę. Ona jednak odmówiła, bo choć przyznała: „Wypuściłam z rąk największą miłość mojego życia i to tylko moja wina”, zaraz potem dodała: „Może wyszłabym za Andrzeja ponownie, gdyby nie był księciem”, dając do zrozumienia, że ponowny związek z rodziną królewską jej nie interesuje.

Denise Richards i Charlie Sheen - 3 miesiące po rozwodzie
W ramionach Richiego Sambory Denise już nie boi się Charliego. Ale do niedawna wolała, by sąd zakazał mu zbliżania się do niej i ich dzieci. Sheen bywał agresywny już w trakcie małżeństwa, ale kiedy starał się odzyskać żonę za wszelką cenę, stał się nieobliczalny. I Denise, i jej rodzicom groził pobiciem, jeśli żona do niego nie wróci. Najpierw sąd wydał mu zakaz zbliżania się do Richards na odległość mniejszą niż 100 metrów. Charliemu nie wolno też było podchodzić do domu byłej żony i jej samochodu. Raz w tygodniu mógł się spotykać z dziećmi: dwuletnim Samem i niespełna roczną Lolą, ale tylko w towarzystwie świadków lub kuratora. Kiedy jednak okazało się, że Charlie nie zamierza respektować tych zakazów, sąd je zaostrzył. I wydłużył dopuszczalny dystans między Sheenem a byłą żoną do 250 metrów. Co raczej nie wróży poprawienia kontaktów między nimi.

Angelina Jolie i Johnny Lee Miller - 8 lat po rozwodzie
Na liście rzeczy do załatwienia przed śmiercią, którą aktorka sporządziła we wrześniu 2002 roku, wpisała: „Powiedzieć Johnny’emu, że jestem mu wdzięczna za to, jakim był cudownym mężem. I przypomnieć, że wciąż go kocham. Choć on wie o tym dobrze”. Co na to Brad? Chyba nie miał innego wyjścia, jak zaakceptować uczucie Angeliny do Johnny’ego. Bo, mimo rozwodu, parę wciąż widuje się razem. Aktorka spotykała się z Millerem i wtedy, gdy była związana z Billym Bobem Thorntonem, i teraz, gdy jest z Pittem. Pod koniec 2005 roku przyjęła zaproszenie od pierwszego męża na kolację przy świecach w londyńskiej restauracji Ivy. Według Angeliny rozstanie z Johnnym było bowiem „najgłupszą rzeczą, jaką zrobiła w życiu”. To fakt: para rozwiodła się, bo ona chciała mieszkać w Ameryce, on – w Wielkiej Brytanii.

Pamela Anderson i Tommy Lee - 9 lat po rozwodzie
Co taka seksbomba widzi w swoim wiecznie pijanym i zamroczonym narkotykami byłym mężu? Tego nikt nie zgadnie. Sama przecież przyznała, że życie w tak burzliwym związku, jak z Tommym, to piekło. Szczególnie wtedy, gdy jest się w ciąży. „Nie wiecie, jak to jest, gdy człowiek cały czas drży, żeby nic nie stało się dziecku”, przyznała. W końcu więc Pam nie wytrzymała napięcia i gdy po kolejnej awanturze Lee trafił do więzienia, rozeszła się z nim.
Ale Anderson kocha swojego niegrzecznego chłopca. Jak twierdzą ich przyjaciele: „Pammy i Tommy zawsze będą razem”. Od ich rozwodu minęły bowiem lata, a oni wciąż zachowują się jak małżeństwo. Tommy był oburzony, gdy jego eks nie zaprosiła go na swój ślub z Kidem Rockiem. „Ja, Tommy i chłopcy (Brandon oraz Dylan) zawsze będziemy rodziną”, deklaruje aktorka, ale o ponownym ślubie z Tommym na razie nie myśli. Bo jak słusznie zauważyła w jednym z wywiadów: „To małżeństwo jest główną przyczyną rozwodów”.

Kim Basinger i Alec Baldwin - 6 lat po rozwodzie
„Jeśli planujecie ślub, pomyślcie o intercyzie. I nie chodzi tylko o pieniądze. To po prostu dokument, w którym od razu ustalacie, w jaki sposób zakończycie swój związek, zachowując przynajmniej odrobinę wzajemnego szacunku”, powiedział aktor dla „New York Daily News”. Nikt chyba nie zgotował sobie bowiem w show-biznesie takiego piekła, jak Kim i Alec. Powód? Ich córka Ireland. Kim nie wystarczyło, że to jej sąd przyznał opiekę nad dziewczynką. Alec dopiero po pół roku wywalczył sobie prawo do widzeń swojego jedynego dziecka przez półtorej godziny w ciągu tygodnia oraz możliwość telefonowania do Ireland z prywatnej linii zainstalowanej na jego koszt w jej pokoju. Kiedy jednak Kim kilkakrotnie nie wpuściła byłego męża do domu, Alec wściekł się i postanowił walczyć. Ona zaczęła go oskarżać o niekontrolowane wybuchy agresji, on ją – o chorobę psychiczną, objawiającą się patologiczną potrzebą odizolowania dziecka od niego i świata. Podczas rozpraw Kim i Alec są przesłuchiwani w inne dni, żeby nie doszło między nimi do bójki w sądzie.

Sadie Frost i Jude Law - 3 lata po rozwodzie
Dobrze zaczęło im się układać dopiero po rozstaniu. W trakcie trwającego sześć lat małżeństwa ich dom przypominał nieustające pole bitwy. Sadie, która poświęciła dla rodziny swoją obiecującą karierę i urodziła Jude’owi troje dzieci (Rafferty’ego w 1996 roku, Iris w 2000 roku i Rudy’ego w 2002 roku), po każdym porodzie popadała w ciężką depresję. I sprawiała, że Jude miał ciągłe poczucie winy. W końcu pocieszył się w ramionach Sienny Miller i rozwiódł się z Sadie. Aktorka dostała od byłego męża wart 10 milionów dolarów dom w ekskluzywnej dzielnicy Londynu, Primrose Hill, i alimenty na dzieci. Po czym Jude kupił dom kilka ulic dalej, by być w pobliżu swojej byłej rodziny. I choć mieszkał już wtedy z Sienną, stosunki między nim a Sadie niespodziewanie zmieniły się w idealne. Od tamtej pory nie pokłócili się ani razu i wspierają się w wychowaniu dzieci. „Właściwie żyjemy nadal jak rodzina”, podsumował Jude ostatnio. Wypadałoby dodać: tyle że tym razem szczęśliwa.

Ivana Trump i Donald Trump - 14 lat po rozwodzie
Czasy, gdy państwo Trump toczyli wojny, należą już do przeszłości. Na ślubie Donalda Trumpa jr. na wszelki wypadek Ivana siedziała jednak dość daleko od obecnej żony miliardera, Melanie Knauss. Ojciec pana młodego nie miał pewności, czy była żona zachowa spokój. Ivana nigdy bowiem nie przebaczyła Donaldowi odejścia. W końcu przed rozwodem zrobiła sobie nawet operację plastyczną, żeby upodobnić się do ówczesnej rywalki, Marli Maples. A mimo to Donald wybrał oryginał. Ivana przestała w końcu opowiadać publicznie o swoim pożyciu z byłym mężem i wydawać powieści w stylu „Kochać samotnie”, gdzie wszelkie podobieństwa do „osób żyjących” były zamierzone. Donald pożycza swojej eks samolot, by poleciała na kolejny lifting do Los Angeles. Ale topory wojenne zostały obecnie zamienione na szpile. Rozmawiając z córką Ivanką o nowym programie ojca, „The Aprentice”, Ivana stwierdziła niedawno: „Tatuś na stare lata robi z siebie w telewizji idiotę”.

Księżniczka Stefania z Monako i Daniel Ducruet - 10 lat po rozwodzie
Kiedy zdjęcie Daniela Ducrueta obściskującego nagą tancerkę obiegło światową prasę, Stefania wpadła we wściekłość. Sprawa rozwodowa odbyła się błyskawicznie. Jednak już po kilku latach para odnowiła kontakty. Danielowi nigdy nie przeszkadzali kochankowie byłej żony i kiedy dziś widzi się Stefanię, Daniela i ich dwójkę dzieci: 14-letniego Louisa i 12-letnią Pauline Grace na spacerze, wydaje się, jakby byli idealną rodziną.

Britney Spears i Kevin Federline - w trakcie rozwodu od listopada 2006
Jak mawiają niektórzy w show-biznesie, nie sztuka korzystnie się ożenić, ale korzystnie rozwieść. Kevin próbuje więc za wszelką cenę oskubać bogatą żonę. Britney zaproponowała mu 360 tysięcy dolarów odszkodowania oraz 7 milionów dolarów ze sprzedaży domu w Malibu. Kevin chciałby co najmniej 20 milionów. I twierdzi, że jeśli nie dostanie pieniędzy, upubliczni filmy z ich intymnych igraszek nagranych w trakcie miesiąca miodowego oraz napisze książkę, w której ujawni skłonności Britney do alkoholu, narkotyków i kobiet. Ku zaskoczeniu wszystkich Kevin walczy też o prawo do opieki nad synami – Seanem Prestonem i Jaydenem Jamesem. Być może by otrzymać z tego tytułu wysokie alimenty od Britney, bo przecież do tej pory nie był wzorem ojca. I jeśli Spears nadal będzie tak się prowadzić, jak obecnie, Kevin ma duże szanse na zwycięstwo w sądzie.


Opracowała MAGDA ŁUKÓW

Przeładuj

Pierwsza scena filmu "Artyści przeciw nienawiści" zaczyna się od... przekleństw Dody! Artystka zdradza kulisy tej sytuacji

zobacz 00:49