Panthermedia

Rozpieść ciało olejkiem

Panthermedia

Niezwykłą ostatnio popularność olejków roślinnych można wytłumaczyć modą na naturalne kosmetyki. Znane od dawna w kuchni oleje uzyskiwane z oliwek, orzechów, nasion słonecznika, drzewa arganowego, migdałów, awokado czy pestek winogron zawierają mnóstwo odmładzającej witaminy E, są też bogatym źródłem wzmacniających skórę cennych kwasów tłuszczowych. Zapewniają jej miękkość i elastyczność.

Nic dziwnego, że kosmetolodzy chętnie umieszczają oleje w formułach kosmetyków. Można je także stosować w domu bezpośrednio na skórę. Na przykład dowolny olej zmieszany z gruboziarnistą solą wspaniale złuszczy ciało. Z podgrzanej oliwy łatwo zrobić kąpiel dla zniszczonych dłoni lub kompres odżywczy na szyję i dekolt.


Kuszący blask

Olejek ze złotymi drobinkami to propozycja i na co dzień, i na wielkie wyjście. Wystarczy rozetrzeć kilka kropli w dłoniach i nanieść na skórę – będzie pięknie połyskiwać.


Mocne paznokcie
Jeśli masz kruche płytki, wcieraj w nie codziennie odżywkę w postaci olejku. Wybierz taką, która zawiera wapń, magnez, witaminy. Po miesiącu paznokcie będą mocne i zdrowe.


Oczyszczona cera

Olejki znakomicie nadają się również do zmywania makijażu, zwłaszcza wodoodpornego. Na powieki nanieś preparat za pomocą wacika, natomiast dłońmi – na twarz. Zmyj starannie ciepłą wodą.


Relaks dla ciała i duszy

Ciepła kąpiel z dodatkiem aromatycznego olejku (np. lawendowego, rumiankowego) w kwadrans przyniesie ukojenie po męczącym dniu. Do wody dodaj 10–15 kropli ulubionego olejku.

 

Więcej na temat kosmetyki pięlęgnacja ciało
Przeładuj

Jak Martyna z "Hotelu Paradise" radzi sobie z rozstaniem? Wiemy, czego nigdy nie wybaczy facetowi!

zobacz 01:37