Romuald Lipko choruje na raka

Romuald Lipko walczy z nowotworem. Koledzy z Budki Suflera pokazali zdjęcie ze szpitala i proszą o pomoc

Romuald Lipko choruje na raka

Romuald Lipko, jeden z założycieli zespołu Budka Suflera, choruje na raka. Na oficjalnym Facebooku zespołu pojawiło się zdjęcie legendarnego artysty, który przebywa teraz w klinice w Niemczech. Koledzy z grupy piszą o początkach choroby muzyka, ale również proszą o wsparcie! W jakim stanie jest teraz 69-letni Romuald Lipko? 

Zobacz też: Najnowsze - Romuald Lipko nie żyje

Romuald Lipko choruje na nowotwór

Wiadomość o chorobie lidera Budki Suflera pojawiła się na Facebooku w środę wcześnie rano. Koledzy z zespołu poinformowali fanów o tym, że Lipko jest teraz w szpitalu i walczy z chorobą nowotworową. 

Bez ostrzeżeń i gróźb…Romek Lipko, jeden z najważniejszych twórców polskiej muzyki rozrywkowej ostatniego półwiecza, kreator drogi muzycznej Budki Suflera, nasz przyjaciel, walczy z chorobą nowotworową - czytamy. 

Zobacz także: Krzysztof Cugowski żegna Romualda Lipko: "Kompozytor, Muzyk, Przyjaciel..."

O chorobie muzyk dowiedział się kilka tygodni temu. Na początku artysta trafił do szpitala w Warszawie. Jednak tam lekarze nie podjęli się jego leczenia. Dlatego Romuald Lipko trafił do renomowanej kliniki w Niemczech. Muzycy z zespołu piszą, że jest realna szansa na pokonanie nowotworu:

Kilka tygodni temu postawiono wstępną diagnozę. Następnie Romek przebywał w warszawskim szpitalu przy Banacha, a ostatnie dwa tygodnie w klinice w Magdeburgu. To jedyne miejsce na świecie, gdzie podejmuje się walkę z tego typu nowotworami. W Lublinie, Kazimierzu, Warszawie i Magdeburgu byliśmy z nim w stałym kontakcie. Przedwczoraj wróciliśmy z niemieckiej kliniki. Nie nam muzykom relacjonować działania medycyny na najwyższym poziomie, ale zrozumieliśmy jedno. Jest realna szansa zwycięstwa w tej jakże trudnej walce, a stan ducha naszego kolegi jest czynnikiem niezwykle ważnym - zapewniają artyści. 

Zobacz także: Jak dobrze znasz hity Budki Suflera?

Jak czuje się Romuald Lipko? Okazuje się, że gwiazdor nie chce rozmawiać o swojej chorobie, za to planuje nowe utwory i koncerty:

Jeśli Jego rozmowa z kimś z nas była lub jest możliwa, to Romek najchętniej mówi o nowych piosenkach, jesiennych koncertach i nowoczesnych aranżacjach. Mając świadomość swojej dolegliwości planuje i marzy… Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którym piosenki Romka sprawiły kiedykolwiek radość o choćby malutki, ale szczery gest wsparcia, o króciutką, życzliwą myśl, o pełne uśmiechu wspomnienie samego siebie słuchającego Jego muzyki… - kończą swój wpis członkowie Budki Suflera. 

Rodzina Romualda Lipki 

W chorobie wspierają muzyka nie tylko przyjaciele z grupy, ale również żona, Dorota Lipko, z którą ma syna Remigiusza. O jego życiu prywatnym wiadomo bardzo mało. Żonę niekiedy zabierał na koncerty i wydarzenia ze świata show-biznesu.

Romuald Lipko z żoną na pokazie filmu

Żona Romualda Lipko

Mocno trzymamy kciuki za pana Romualda! 

Romuald Lipko choruje na raka

 

Więcej na temat Romuald Lipko Budka Suflera
Przeładuj

Hotel Paradise. One zrobiły operacje plastyczne: Ania zoperowała nos, a Martyna powiększyła biust... To nie wszystko!

zobacz 01:44