Romuald Lipko choruje na raka

Romuald Lipko walczy z nowotworem. Koledzy z Budki Suflera pokazali zdjęcie ze szpitala i proszą o pomoc

Romuald Lipko choruje na raka

Romuald Lipko, jeden z założycieli zespołu Budka Suflera, choruje na raka. Na oficjalnym Facebooku zespołu pojawiło się zdjęcie legendarnego artysty, który przebywa teraz w klinice w Niemczech. Koledzy z grupy piszą o początkach choroby muzyka, ale również proszą o wsparcie! W jakim stanie jest teraz 69-letni Romuald Lipko? 

Zobacz też: Najnowsze - Romuald Lipko nie żyje

Romuald Lipko choruje na nowotwór

Wiadomość o chorobie lidera Budki Suflera pojawiła się na Facebooku w środę wcześnie rano. Koledzy z zespołu poinformowali fanów o tym, że Lipko jest teraz w szpitalu i walczy z chorobą nowotworową. 

Bez ostrzeżeń i gróźb…Romek Lipko, jeden z najważniejszych twórców polskiej muzyki rozrywkowej ostatniego półwiecza, kreator drogi muzycznej Budki Suflera, nasz przyjaciel, walczy z chorobą nowotworową - czytamy. 

Zobacz także: Krzysztof Cugowski żegna Romualda Lipko: "Kompozytor, Muzyk, Przyjaciel..."

O chorobie muzyk dowiedział się kilka tygodni temu. Na początku artysta trafił do szpitala w Warszawie. Jednak tam lekarze nie podjęli się jego leczenia. Dlatego Romuald Lipko trafił do renomowanej kliniki w Niemczech. Muzycy z zespołu piszą, że jest realna szansa na pokonanie nowotworu:

Kilka tygodni temu postawiono wstępną diagnozę. Następnie Romek przebywał w warszawskim szpitalu przy Banacha, a ostatnie dwa tygodnie w klinice w Magdeburgu. To jedyne miejsce na świecie, gdzie podejmuje się walkę z tego typu nowotworami. W Lublinie, Kazimierzu, Warszawie i Magdeburgu byliśmy z nim w stałym kontakcie. Przedwczoraj wróciliśmy z niemieckiej kliniki. Nie nam muzykom relacjonować działania medycyny na najwyższym poziomie, ale zrozumieliśmy jedno. Jest realna szansa zwycięstwa w tej jakże trudnej walce, a stan ducha naszego kolegi jest czynnikiem niezwykle ważnym - zapewniają artyści. 

Zobacz także: Jak dobrze znasz hity Budki Suflera?

Jak czuje się Romuald Lipko? Okazuje się, że gwiazdor nie chce rozmawiać o swojej chorobie, za to planuje nowe utwory i koncerty:

Jeśli Jego rozmowa z kimś z nas była lub jest możliwa, to Romek najchętniej mówi o nowych piosenkach, jesiennych koncertach i nowoczesnych aranżacjach. Mając świadomość swojej dolegliwości planuje i marzy… Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którym piosenki Romka sprawiły kiedykolwiek radość o choćby malutki, ale szczery gest wsparcia, o króciutką, życzliwą myśl, o pełne uśmiechu wspomnienie samego siebie słuchającego Jego muzyki… - kończą swój wpis członkowie Budki Suflera. 

Rodzina Romualda Lipki 

W chorobie wspierają muzyka nie tylko przyjaciele z grupy, ale również żona, Dorota Lipko, z którą ma syna Remigiusza. O jego życiu prywatnym wiadomo bardzo mało. Żonę niekiedy zabierał na koncerty i wydarzenia ze świata show-biznesu.

Romuald Lipko z żoną na pokazie filmu

Żona Romualda Lipko

Mocno trzymamy kciuki za pana Romualda! 

Romuald Lipko choruje na raka

 

Więcej na temat Romuald Lipko Budka Suflera
Przeładuj

Z kim Blondino ma najlepszy kontakt po "Hotelu Paradise"? Nie chodzi o Chrisa!

zobacz 01:23