Party Stories
Roman Polański w sądzie w Krakowie
East News
Newsy

Roman Polański w sądzie! Co z ekstradycją reżysera? ZDJĘCIA

Roman Polański pojawił się w sądzie w Krakowie w sprawie ekstradycji do USA. Chodzi oczywiście o sprawę w 1997 roku, kiedy to Polański został uznany za winnego w sprawie gwałtu na 13-letniej dziewczynce.  Stany Zjednoczone wciąż domagają się powrotu reżysera do kraju. 

Mamy pierwsze zdjęcia Rafała Zawieruchy z planu Quentina Tarantino! Co mówi o aktorze Karolina Korwin-Piotrowska?

Roman Polański - ekstradycja do USA

Rozprawa w Krakowie zakończyła się odroczeniem wyroku. Kolejne posiedzenie - już 30 października. Na sali rozpraw Roman Polański zachowywał się dość swobodnie. Robił sporo zdjęć swoim iPhonem, z chęcią  też rozmawiał z dziennikarzami. 

 

Zobaczcie zdjęcia z rozprawy z udziałem Romana Polańskiego!

 

Czy 30 października sąd wyda wyrok?

 

Zobacz także: Żona Polańskiego: Szanuję wolność Romana. Nie szukam w nim ojca

 

Roman Polański w 1977 roku przyznał się do jednego z zarzutów. Spędził 42 dni na obserwacji psychiatrycznej

Roman Polański w sądzie w Krakowie
East News

 

W USA wciąż jest traktowany jako uciekinier. Czy będzie musiał wrócić do USA?

Roman Polański w sądzie w Krakowie
East News

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Roman Polański i Emmanuelle Seigner
East News
Newsy
Jarosław Kaczyński wyrazi zgodę na deportowanie Romana Polańskiego do USA?!

Czy zmiana władzy w Polsce wpłynie na sytuację Romana Polańskiego ? Wiele na to wskazuje! Już 30 października 2015 sąd podejmie decyzję o ekstradycji 82-letniego Romana Polańskiego do USA. Francuskie media sugerują, że Jarosław Kaczyński może być zwolennikiem wydania reżysera Amerykanom. Jarosław Kaczyński podejmie decyzję o deportacji Romana Polańskiego? Mówi się, że Polański nie powinien odpowiadać za swoje czyny, ponieważ jest wybitnym reżyserem. My tę argumentację odrzucamy - powiedział jakiś czas temu Jarosław Kaczyński. Jego słowa przypominają teraz francuskie media, które podają, że według polskiego prawa czyny Romana Polańskiego uległy przedawnieniu, ale ostateczna decyzja o deportacji będzie należała do nowego ministra sprawiedliwości, którego powoła nowy premier.   Wiele wskazuje na to, że to Jarosław Kaczyński, szef PiS, podejmie decyzję o losie Romana Polańskiego. Czy w tej sytuacji wizyta Romana Polańskiego w Polsce zakończy się aresztowaniem? Okaże się już wkrótce.   Przypominamy, że polski reżyser został oskarżony o gwałt w 1997 roku , do którego doszło w willi Jacka Nicholsona. Polański wyjechał wtedy do Francji, skąd nie może być deportowany do USA, bo prawo tego kraju nie przewiduje ekstradycji. Czy Roman Polański powinien być deportowany do USA? Zagłosujcie w naszej sondzie!   Roman Polański i Emmanuell Seigner w Cannes Roman Polański w sądzie w Krakowie Roman Polański w sądzie w Krakowie   Zobacz także: Córka Romana Polańskiego: "Biłam kolegów, gdy nie chcieli grać!"

Zbigniew Ziobro zapowiada kasację wyroku w sprawie Romana Polańskiego
Newsy
Ziobro wziął się za Polańskiego! Zapowiada kasację: "Nie można go usprawiedliwiać, jest ścigany za gwałt na dziecku"

Zbigniew Ziobro zapowiada kasację wyroku w sprawie Romana Polańskiego! W rozmowie z Radiową Jedynką, minister sprawiedliwości zaznaczył, że artysta, nawet z takim dorobkiem jak reżyser, musi być traktowany jak inni - równo wobec prawa.    Ziobro składa kasację w sprawie Polańskiego Roman Polański w latach 60. został oskarżony o gwałt na 13-letniej dziewczynce.  Sprawa ciągnie się od lat, jednak ostatecznie, 30 października ubiegłego roku, Sąd Okręgowy w Krakowie postanowił, że Roman Polański nie musi być deportowany do USA.  Innego zdania jest Zbigniew Ziobro, który zapowiada kasację wyroku w Sądzie Najwyższym: Podjąłem decyzję, że kieruję do Sądu Najwyższego kasację ws. decyzji dotyczącej Romana Polańskiego, w której to sprawie sąd krakowski zdecydował o niewydawaniu pana Polańskiego Stanom Zjednoczonym w sytuacji, kiedy jest oskarżony i ścigany o okrutne przestępstwo wobec dziecka, gwałt na dziecku - mówił minister sprawiedliwości. Polityk uważa, że wszyscy powinni być traktowani równo. Zaznacza, że gdyby ktoś anonimowy dokonał takiego przestępstwa, z góry byłby deportowany do USA. Nie zgadza się na taryfę ulgową wobec Romana Polańskiego: Z tego powodu, że on jest osobą znaną - ja mu nie odbieram jego dorobku artystycznego - nie można usprawiedliwiać i tworzyć uzasadnień, że ma być traktowany inaczej. Gdyby to był przysłowiowy Kowalski, nauczyciel, lekarz, hydraulik, malarz, to jestem pewien, że z każdego kraju już dawno zostałby deportowany do Stanów Zjednoczonych. Nie widzę powodu, by stosować tutaj podwójne taryfy. Wszyscy wobec prawa muszą być równi, zwłaszcza jak dopuszczają się przestępstw wobec dzieci - podkreślił minister. Co o tym sądzicie?   Zobacz także:  Ofiara Polańskiego: "Polski sąd podjął dobrą decyzję. Nie wiem, czego ludzie jeszcze od niego chcą"  ...

Roman Polański nie musi opuszczać Polski
ONS
Newsy
Polska nie wyda Romana Polańskiego amerykańskim władzom AKTUALIZACJA Jest komentarz reżysera!

Nie będzie ekstradycji Romana Polańskiego do USA! Dlaczego? Sąd stwierdził niedopuszczalność  ekstradycji  reżysera - podaje tvn24.pl! W Krakowie odbyła się w piątek kilkugodzinne rozprawa w sprawie reżysera, który w Stanach Zjednoczonych w latach 60.  został oskarżony o gwałt na 13-letniej dziewczynce. Jak informowało Radio Zet, przed ogłoszeniem decyzji sądu na Romana Polańskiego czekał prywatny samolot na krakowskim lotnisku Balice. Miał wylecieć do Paryża, gdzie Polański może czuć się całkowicie bezpiecznie.  Ale reżyser nie będzie musiał z niego korzystać... Jak krakowski sąd uzasadnił swoją decyzję? Uznał, że Polański odbył już karę w USA. Czyn jak najbardziej zasługiwał na ukaranie w świetle przepisów prawa polskiego, które obowiązywały w przypadku dokonania tego czynu. Sąd musi zakwalifikować ten czyn według najbardziej korzystnych dla oskarżonego przepisów, a był on wówczas zagrożony karą od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności. Tak, jest to przestępstwo ekstradycyjne. Czy poszukiwanemu została wymierzona kara? Nie należy się ograniczać do odpowiedzi na pytanie, czy formalnie w tej sprawie zapadł wyrok. Jesteśmy na gruncie procedury amerykańskiej, gdzie to wygląda trochę inaczej. Na to pytanie równie zależy udzielić odpowiedzi pozytywnej. Została dokonana ugoda, w trakcie której została wymierzona kara.  Roman Polański przyznał się do jednego z zarzutów, a prokuratura umorzyła mu pozostałe - cytuje sędziego onet.pl Sprawa ekstradycji reżysera budzi wiele emocji. Wcześniej wypowiadali się o niej m.in. politycy PiS. Mówi się, że Polański nie powinien odpowiadać za swoje czyny, ponieważ jest wybitnym reżyserem. My tę argumentację odrzucamy - powiedział jakiś czas temu Jarosław Kaczyński. AKTUALIZACJA   Na konferencji prasowej po rozprawie, Polański nie krył...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner