Party Stories
Doda z mężem Emilem Stępniem
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
USA chce aresztować Polańskiego
ONS
Newsy

Polański ma ogromne problemy. USA chce go aresztować w Warszawie

Prokuratura się tłumaczy

Głośna afera z Romanem Polańskim wydaje się nie mieć końca. Słynny reżyser jest oskarżony o gwałt na 13-letniej dziewczynie, do którego miało dojść kilkanaście lat temu w willi Jacka Nicholsona. Artystę wciąż ściga Interpol, nie chce też pokazywać się poza granicami Francji, ze strachu przed ekstradycją.

Zobacz: Powstanie film o mordercy żony Polańskiego. Autorem twórca klipów Madonny i Lady Gagi

Polański postanowił jednak zaryzykować i dwa dni temu pojawił się na otwarciu Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. Prokuratura Generalna dostało za to wniosek z USA o zatrzymanie Polańskiego. Jest on jednak niepełny, dlatego na razie nic mu nie grozi:

Jest to wniosek nie o ekstradycję, lecz o zatrzymanie na potrzeby wszczęcia procedury ekstradycyjnej. Na razie nic z tym nie robimy, ponieważ pismo nie spełnia wymogów formalnych - nie jest przetłumaczone na polski, a tego wymagają umowy międzynarodowe, więc zapewne zostanie odesłane do poprawki - relacjonuje rozmówca " Gazety Wyborczej"


Jak potoczy się cała sprawa? Pozostaje nam czekać na kolejne działania USA.

Zobacz: Piękna córka Polańskiego zagra w zagranicznej produkcji. Ma szansę odnieść sukces?Gwiazdy na premierze filmu Polańskiego:

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Roman Polański, Charlotte Lewis
<a href=http://www.bew.com.pl target=_blank>BE&W</a>
Newsy
Roman Polański - To jeszcze nie koniec
„Pan Polański zgwałcił mnie. Zaprosił do pokoju hotelowego. Był szampan. Powiedział: Albo się ze mną prześpisz, albo koniec z filmem”. Oświadczenie brytyjskiej aktorki Charlotte Lewis,wstrząsnęło opinią publiczną.

Jest koniec maja, gdy 42-letnia brytyjska aktorka Charlotte Lewis zwołuje w Los Angeles konferencję prasową. Powód? Twierdzi, że podczas kręcenia „Piratów” została zgwałcona przez reżysera. Mówi: „Ja też jestem ofiarą Romana Polańskiego. Pan Polański wiedział, że mam tylko 16 lat. Zmusił mnie do stosunku w swoim apartamencie w Paryżu. Wykorzystał mnie. Musiałam z tym żyć. Jedyne, czego pragnę, to sprawiedliwości”. Gloria Allred, prawniczka aktorki, znana z prowadzenia spraw O.J. Simpsona i Tigera Woodsa, potwierdza, że Lewis złożyła stosowne zeznania na policji i w kalifornijskiej prokuraturze. Dzień po konferencji Lewis zdradza także szczegóły gwałtu. Mówi, że reżyser zaprosił ją do apartamentu, w którym było mnóstwo szampana. I od razu zapytał ją o wiek. Po kilku kieliszkach próbował pocałować. Gdy zaczęła się bronić, powiedział: „Jeśli jesteś za młoda, żeby się ze mną przespać, jesteś też za młoda, żeby zagrać w »Piratach«”. Charlotte, która przypłynęła do Francji promem jako 15-latka, by wziąć udział w castingu, i traktowała tę rolę jak przepustkę do sławy, poddała się. Kto nie lubi dziewczyn? W prasie znów burza. Oświadczenie Lewis nie dziwi. Zapewne przeszłość reżysera kryje więcej takich historii. Lata 60. i 70. charakteryzują się ogromną swobodą obyczajową. Wieloletni przyjaciel Polańskiego, producent Gene Gutowski, tak na łamach VIVY! wspomina ich londyński okres: „Roman, prawdziwy tytan pracy, wieczorami zamieniał się w bon vivanta. Pędzonego testosteronem zapalonego łowcę dziewcząt i miłośnika zabaw. Był (i nadal jest) bystrym i czarującym kompanem, toteż wkrótce zdobył grono młodych wielbicielek. Kadencja niektórych trwała tylko jedną noc”. I nic się w tym względzie nie zmienia, gdy w 1968 roku...

Roman Polański
East News
Newsy
Kolejna kobieta oskarża Romana Polańskiego o molestowanie seksualne: "Niech cały świat się dowie..." Mówi prawdę?
Kolejna kobieta oskarża Romana Polańskiego o molestowanie seksualne: "Niech cały świat się dowie..." Mówi prawdę?

Są nowe zarzuty molestowania seksualnego, którego miał dopuścić się Roman Polański. Kobieta przestawiająca się jako "Robin" razem ze swoją adwokat Glorią Allred przedstawiły je we wtorek na konferencji prasowej w Los Angeles. "Robin" oświadczyła, że Roman Polański molestował ją w 1973 roku, kiedy kobieta miała 16 lat, informuje portal TVN24.pl. Do sytuacji miało dojść w Kalifornii, jednak nie podano szczegółów sprawy. Adwokat zaznaczyła, że sprawa jest już przedawniona, jednak gdy dojdzie do rozprawy sądowej, "Robin" może złożyć zeznania. Ostatnio widziałam Samanthę Geimer, gdy pojawiła się w mediach, żeby wesprzeć pana Polańskiego i stwierdzić, że "zrobił już wszystko, co było do zrobienia".  Wściekłam się. Występuję przed wszystkimi właśnie teraz,  żeby Samantha i reszta świata się dowiedziały, że ona nie była jedyną nieletnią, która padła ofiarą Polańskiego . Nie przeszłam nad tym do porządku dziennego i uważam, że Roman Polański powinien odpowiedzieć za swoje przestępstwo, które popełnił na Samancie Geimer. Uciekł z kraju. Lata minęły i zdobył sławę, ale to nie usprawiedliwia jego przestępstw seksualnych na nieletnich - powiedziała Robin.   Zobacz też:  Tarantino nakręci film o zabójstwie żony Romana Polańskiego! W głównej roli Brad Pitt! Kto jeszcze?   Nowe zarzuty molestowania wobec Romana Polańskiego "Robin", która wysunęła nowe zarzuty molestowania seksualnego, którego miał się dopuścić Roman Polański, powiedziała, że zrobiła to, żeby udowodnić, że są "kolejne nastoletnie ofiary". Przypomnijmy, że Roman Polański jest oskarżony o to, że w 1977 roku podał środki usypiające i alkohol 13-letniej wówczas Samancie Geimer i doprowadził do aktu seksualnego. W Kalifornii każdy kontakt seksualny z osobą nieletnią uznany jest za gwałt. Reżyser przyznał się winy i ramach ugody spędził 42...

Roman Polański nie musi opuszczać Polski
ONS
Newsy
Polska nie wyda Romana Polańskiego amerykańskim władzom AKTUALIZACJA Jest komentarz reżysera!
Polska nie wyda Romana Polańskiego amerykańskim władzom AKTUALIZACJA Jest komentarz reżysera!

Nie będzie ekstradycji Romana Polańskiego do USA! Dlaczego? Sąd stwierdził niedopuszczalność  ekstradycji  reżysera - podaje tvn24.pl! W Krakowie odbyła się w piątek kilkugodzinne rozprawa w sprawie reżysera, który w Stanach Zjednoczonych w latach 60.  został oskarżony o gwałt na 13-letniej dziewczynce. Jak informowało Radio Zet, przed ogłoszeniem decyzji sądu na Romana Polańskiego czekał prywatny samolot na krakowskim lotnisku Balice. Miał wylecieć do Paryża, gdzie Polański może czuć się całkowicie bezpiecznie.  Ale reżyser nie będzie musiał z niego korzystać... Jak krakowski sąd uzasadnił swoją decyzję? Uznał, że Polański odbył już karę w USA. Czyn jak najbardziej zasługiwał na ukaranie w świetle przepisów prawa polskiego, które obowiązywały w przypadku dokonania tego czynu. Sąd musi zakwalifikować ten czyn według najbardziej korzystnych dla oskarżonego przepisów, a był on wówczas zagrożony karą od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności. Tak, jest to przestępstwo ekstradycyjne. Czy poszukiwanemu została wymierzona kara? Nie należy się ograniczać do odpowiedzi na pytanie, czy formalnie w tej sprawie zapadł wyrok. Jesteśmy na gruncie procedury amerykańskiej, gdzie to wygląda trochę inaczej. Na to pytanie równie zależy udzielić odpowiedzi pozytywnej. Została dokonana ugoda, w trakcie której została wymierzona kara.  Roman Polański przyznał się do jednego z zarzutów, a prokuratura umorzyła mu pozostałe - cytuje sędziego onet.pl Sprawa ekstradycji reżysera budzi wiele emocji. Wcześniej wypowiadali się o niej m.in. politycy PiS. Mówi się, że Polański nie powinien odpowiadać za swoje czyny, ponieważ jest wybitnym reżyserem. My tę argumentację odrzucamy - powiedział jakiś czas temu Jarosław Kaczyński. AKTUALIZACJA   Na konferencji prasowej po rozprawie, Polański nie krył...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner