Party Stories
Koronawirus w Polsce
East News
Newsy

Koronawirus w Polsce: bliscy żegnają zmarłego lekarza z Kielc, poruszający nekrolog

Rodzina i bliscy prof. Wojciecha Rokity, świętokrzyskiego konsultanta ds. ginekologii i położnictwa, pożegnali go poruszającymi słowami. W sieci pojawił się wzruszający nekrolog.

Prof. Wojciech Rokita zmarł wczoraj, 19 marca, w  Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Mężczyzna miał zaledwie 54 lata i jak już wiemy, wcześniej zdiagnozowano u niego koronawirusa. Po śmierci lekarza w mediach pojawiły się smutne informacje, że przyczyną jego zgonu nie był jednak koronawirus.

Bezpośrednią przyczyną nie było zakażenie koronawirusem. Przyczyna była inna, ale nie chcę o niej mówić. Odszedł wspaniały lekarz - powiedział podczas specjalnej konferencji dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, Bartosz Stemplewski.

Według nieoficjalnych informacji podanych przez kielecką "Gazetę Wyborczą", przyczyną jego śmierci mogło być samobójstwo. 

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Bliscy i przyjaciele żegnają prof. Rokitę

Śmierć prof. Wojciecha Rokity wstrząsnęła bliskimi, przyjaciółmi, licznymi pacjentkami. Rodzina lekarza zamieściła poruszające pożegnanie.

Radio Kielce na swojej stronie internetowej opublikowało wzruszajacy nekrolog.

Pożegnanie

Piszę, ale słoność oczy plami klawiaturę.

Piszę, a winienem milczeć

By uniknąć banału - o Tobie Wojtku.

O Wojtku Synu,

O Wojtku Bracie, 

O Wojtku Mężu,

O Wojtku Tacie,

O Wojtku Dziadku,

O Wojtku Przyjacielu,

O Wojtku Lekarzu - przede wszystkim przecież.

O ilu jeszcze Twych obliczach Wojtku zapomniałem jeszcze?

Dreszcze!!! Nie zniszczę ich wierszem.

Umarłeś by w naszych bajkach dalej dobro zwyciężało,

W czasach gdy miasto głodne nienawiści - próbuje się ziścić. 

Tego właśnie nie chciałeś.

Rozumiemy... bo kochaliśmy Cię - blisko. 

Mamo, tato... Kasia... dzieci... wnuczki... brat... wszyscy... wszystko...

Data pogrzebu prof. Wojciecha Rokity jeszcze nie jest znana.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Dramatyczny wpis ratowników medycznych z Warszawy! "Przyjęli zgłoszenie, z którego nie wynikało..."

Bliscy pożegnali zmarłego lekarza z Kielc. 

 

Wstrząśnięci śmiercią kolegi, prof. Wojciecha Rokity, są również inni lekarze.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ten post powinien powstać też na stałe. Będzie osobisty. Profesora Wojciecha Rokitę poznałem na początku swojej specjalizacji na jednej z konferencji w Sopocie. Traf chciał, że zupełnie przypadkiem trafiłem do wspólnego stolika z Panem Profesorem .... zostałem przedstawiony Wojciech - Wojciech - odpowiedział - masz dobre imię - mówił. Były dyskusje i liczne pytania. Następnego dnia przy śniadaniu przywitałem się bardzo oficjalnie .... Profesor na to „ustaliliśmy przecież wczoraj, jesteśmy imiennikami - Wojtek jestem” czułem się onieśmielony. Kiedy był w Warszawie często się odzywał. Kilka razy się spotykaliśmy. Dla mojego życia klinicznego były to bardzo istotne spotkania. Zawsze profesjonalne. Życzliwe. W zeszłym roku profesor poprosił mnie o pomoc w opiekowanie się gośćmi z ENTOGU. Był zadowolony. Mieliśmy wspólne Pacjentki. Kiedy miałem wątpliwości zawsze mogłem zadzwonić. I ten Jego charakterystyczny sposób odbierania telefonu .... Zawsze miał asa w rękawie. W końcu traf chciał że czerwcowe wakacje spędzaliśmy razem z jego Rodziną. Był śmiech i fortepian. Relaks.....Drogi Profesorze - Wojtku. Do zobaczenia. 😢 #pożegnanie #ginekolog #położnik #wojciech #profesor #kielce #klinika #rip

Post udostępniony przez Wojciech J. Falęcki (@dr_wojciechjfalecki)

Newsy
Iwona Pavlović ma rodzinę we Włoszech! Czy boi się koronawirusa? "Płakałam, jakby to miał być koniec świata"

Wiadomość o tym, że "Taniec z gwiazdami" zostaje zawieszony z powodu epidemii koronawirusa, zasmuciła fanów show. Ale wszyscy uczestnicy show oraz jurorzy podkreślają, że w pełni zgadzają się z władzami stacji. Wśród tych osób jest oczywiście Iwona Pavlović, która doskonale rozumie powagę sytuacji.  Zobacz także:  Iwona Pavlović pierwszy raz tak szczerze o mężu, Wojtku. Zanim zostali parą, postawił jej jeden warunek! Jurorka ma szwagierkę, która mieszka we Włoszech. Jak wiadomo ten kraj zmaga się z największą liczbą zachorowań na koronawirusa w Europie! Iwona Pavlović na bieżąco uzyskuje informacje dotyczące epidemii i jak sama przyznała jednego dnia płakała cały dzień! Czy jurorka należy do grona osób, które obawiają się groźnego wirusa, czy też mimo wszystko stara się zachować spokój?  Zobaczcie co na ten temat wyjawiła w rozmowie z Party.pl, Iwona Pavlović! 

Pandemia koronawirusa
EastNews
Newsy
Lekarz z Kielc zarażony koronawirusem odebrał sobie życie przez okropny hejt i nagonkę? W sieci pojawiło się wstrząsające nagranie
Lekarz z Kielc odebrał sobie życie przez falę hejtu i nagonkę w internecie?

Lekarz z Kielc odebrał sobie życie przez falę hejtu i nagonkę w internecie? Prof. Wojciech Rokita, świętokrzyski konsultant ds. ginekologii i położnictwa, zmarł w środę, 18 marca w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Mężczyzna miał 54 lata i jak ostatnio się okazało, był zakażony koronawirusem. Po jego śmierci pojawiła się jednak informacja, że przyczyną zgonu nie jest koronawirus. Według nieoficjalnych doniesień mediów, lekarz popełnił samobójstwo. Później na Facebooku Maksymilian Materna, kielecki działacz społeczny, opublikował w sieci poruszające nagranie, w którym opowiedział o hejcie z jakim musiał zmierzyć się prof. Wojciech Rokita. Okazuje się, że profesor prosił go o pomoc w tej sprawie... Zobacz także:  Przerażający skutek koronawirusa. Pielęgniarka pokazała szokujące zdjęcie! Sprawa trafi do sądu Maksymilian Materna na swoim profilu na Facebooku opublikował nagranie, na którym opowiada o ogromnej fali hejtu, jaka wylała się na profesora Wojciecha Rokitę po tym, jak okazało się, że jest zarażony koronawirusem. Internauci zarzucali mu, że nie przestrzega kwarantanny i publikowali w sieci przerażające komentarze. Teraz Maksymilian Materna przyznał, że przed śmiercią lekarz zadzwonił do niego i poprosił o pomoc. Prosił mnie o pomoc. Powiedział, że ludzie, którzy piszą na jego temat zniszczą go - mówi Maksymilian Materna. - Zrobił wszystko co w jego mocy, żeby z terenu nieobjętym kwarantanną i takiego, który jeszcze nie przedstawił żadnego przypadku zakażenia koronawirusem, ochronić swoich pacjentów, swoich  znajomych, przyjaciół, swoją rodzinę. Nie posiadając żadnych objawów, spotkał się z kilkoma osobami, między innymi był w salonie bmw - wiem od pracownika, zachował się równie odpowiedzialnie, nie dość, że się nie...

Koronawirus w Polsce
East News
Newsy
Lekarz z Kielc zarażony koronawirusem nie żyje. Według lokalnych gazet odebrał sobie życie
Koronawirus w Polsce. Nie żyje lekarz z Kielc. Jaka była przyczyna śmierci?

Nie żyje prof. Wojciech Rokita, świętokrzyski konsultant ds. ginekologii i położnictwa. Zmarł w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach, mając zaledwie 54 lata. Był zakażony koronawirusem, jednak przyczyny śmierci są inne.   Zobacz także:  Koronawirus w Polsce, 18.03: ile jest osób chorych? Dziś pacjent zero opuszcza szpital! Nie żyje profesor Wojciech Rokita Informację o śmierci prof. Wojciecha Rokity opublikowała kielecka "Gazeta Wyborcza". Profesor był zakażony koronawirusem, po tym jak w ubiegłym tygodniu wrócił do Polski z urlopu. Kielecki szpital zapewniał, że zakażony wirusem lekarz nie miał kontaktu z pacjentami. Jak podaje "Gazeta Wyborcza" p rzyczyną jego śmierci było prawdopodobnie samobójstwo. To jednak nieoficjalne informacje. Bezpośrednią przyczyną nie było zakażenie koronawirusem. Przyczyna była inna, ale nie chcę o niej mówić. Odszedł wspaniały lekarz - powiedział podczas specjalnej konferencji dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, Bartosz Stemplewski Prof. Wojciech Rokita był doskonale znany w regionie świętokrzyskim.  Był wojewódzkim konsultantem ds. ginekologii i położnictwa. Jak przypomina "Gazeta Wyborcza", prof. Wojciech Rokita od 2012 roku kierował Kliniką Ginekologii i Położnictwa szpitala na Czarnowie, w wcześniej pracował w Szpitalu Kieleckim przy ul. Kościuszki. Zobacz także:  Koronawirus w Polsce. Zmarła piąta osoba zakażona koronawirusem! Miała zaledwie 57 lat  

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner