Paweł Adamowicz
ONS.pl
Newsy

Rodzice Pawła Adamowicza wspominają ostatnie spotkanie z synem: "Oglądaliśmy ze ściśniętymi sercami, jak..."

Rodzice Pawła Adamowicza w poruszającym wywiadzie wspominają ostatnie spotkanie ze swoim ukochanym synem.

Rodzice Pawła Adamowicza w poruszającym wywiadzie wspominają ostatnie spotkanie ze swoim ukochanym synem. Kiedy po raz ostatni widzieli się z prezydentem Gdańska? 13 stycznia 2019 roku, podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy doszło do ogromnej tragedii. W trakcie "Światełka do nieba" na scenę, gdzie stał Paweł Adamowicz wtargnął Stefan W. Mężczyzna podbiegł do prezydenta Gdańska i zaatakował go nożem. Jak już wiemy, chwilę po ataku nożownika Paweł Adamowicz był przytomny i czekał na pomoc specjalistów. Prezydent Gdańska w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala, jednak pomimo wielogodzinnej operacji lekarzom nie udało się go uratować. Paweł Adamowicz zmarł 14 stycznia. Teraz, rok po tamtych wydarzeniach rodzice Pawła Adamowicza wspominają ostatnie spotkanie z synem. Ich słowa poruszają do łez.

Wspominamy Pawła Adamowicza. Niedługo minie rok od tragicznej śmierci...

Rodzice wspominają spotkanie z Pawłem Adamowiczem

Rok po tragicznych wydarzeniach rodzice Piotra Adamowicza w rozmowie z Maciejem Drzewieckiem i Grzegorzem Kubickim dla Dużego Formatu wspominają swoje ostatnie spotkanie z synem. Okazuje się, że prezydent Gdańska był w domu rodziców 13 stycznia, tuż przed rozpoczęciem kwestowania na rzecz WOŚP. 

Wrzuciłam mu do orkiestrowej puszki 20 zł, tak na dobry początek. I poszedł. Zadzwonił wieczorem, że kwesta dobrze poszła, zebrał 5,6 tys. zł- Teresa Adamowicz zdradza w wywiadzie dla "Dużego Formatu".

Rodzice Pawła Adamowicza przyznali, że o ataku nożownika dowiedzieli się z telewizji. 

Oglądaliśmy ze ściśniętymi sercami, jak mu na scenie robią reanimację, jak karetka czeka, a potem odjeżdża na sygnale- wspomina Teresa Adamowicz.

Następnego dnia rodzice Pawła Adamowicza pojawili się w szpitalu, w którym prezydent Gdańska przeszedł operację- operacja trwała pięć godzin. 

Paweł leżał w takiej dużej sali razem z innymi, tylko trochę z boku. Podszedłem i pocałowałem go w czoło. Było ciepłe, więc chyba jeszcze żył…- w rozmowie z dziennikarzami opowiedział Ryszard Adamowicz.

Dziś rodzice Pawła Adamowicza co drugi dzień odwiedzają miejsce, w którym został pochowany ich syn. 

Zobacz także: Paweł Adamowicz tuż po ataku był nadal przytomny. Ujawniono wstrząsające nagranie

Rodzice Pawła Adamowicza wspominali ostatnie spotkanie z synem.

Paweł Adamowicz
East News

Prezydent Gdańska został zaatakowany podczas 27. Finału WOŚP. Zmarł 14 stycznia 2019 roku.

Magdalena Adamowicz z córką na uroczystości w pierwszą rocznicę śmierci Pawła Adamowicza
East News

 

Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska
East News
Newsy
Rodowity gdańszczanin, prezydent z 20-letnim stażem... Tego o Pawle Adamowiczu mogliście nie wiedzieć
Rodowity gdańszczanin, prezydent z 20-letnim stażem... Tego o Pawle Adamowiczu mogliście nie wiedzieć

  Tysiące ludzi na całym świecie żegnają dziś Pawła Adamowicza. Polityk zginął od ciosów nożem. Został zaatakowany tuż przed "Światełkiem do Nieba" podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Prezydent Gdańska miał dopiero 53 lata. Pozostawił żonę Magdalenę, dwie niepełnoletnie córki: Tosię i Tereskę oraz tysiące gdańszczan. Ci od ponad 20 lat głosowali na niego w każdych wyborach. Adamowicz kochał ulepszać miasto. Jak wyznała jego żona prezydentura go uszczęśliwiała. Zobaczcie nasze wideo poświęcone prezydentowi... Zobacz też:  Tłumy żegnają Pawła Adamowicza. Zobaczcie poruszające zdjęcia...   Tak wyglądało "największe serce świata" w Gdańsku, które stworzyli mieszkańcy dla prezydenta

Paweł Adamowicz
ONS.pl
Newsy
Paweł Adamowicz tuż po ataku był nadal przytomny. Ujawniono wstrząsające nagranie
"Fakty TVN" opublikowały wstrząsający materiał, który został nagrany tuż po ataku na Pawła Adamowicza!

"Fakty TVN" opublikowały wstrząsający materiał, który został nagrany tuż po ataku na  Pawła Adamowicza! Za zgodą rodziny stacja zdecydowała się pokazać poruszający moment, w którym prezydent Gdańska chwilę po ataku nożownika siada na schodach i czeka na pomoc specjalistów. Nagranie zostało opublikowane dopiero rok po tragicznych wydarzeniach do których doszło podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Poruszające nagranie Pawła Adamowicza w TVN Stacja TVN, która rok temu relacjonowała finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a później pokazywała, co wydarzyło się na scenie w Gdańsku tuż przed atakiem nożownika do tej pory nie chciała publikować nagrania, na którym widać zranionego Pawła Adamowicza i moment obezwładnienia Stefana W. Dopiero teraz, rok po śmierci prezydenta Gdańska "Fakty TVN", za zgodą rodziny Pawła Adamowicza pokazały poruszające nagranie, na którym widać świadomego jeszcze prezydenta. Materiał przygotowany przez dziennikarzy TVN został opublikowany bez dźwięku.  Przypominamy, że po ataku nożownika rozpoczęła się walka o życie prezydenta Gdańska. Niestety, pomimo kilkugodzinnej operacji, Paweł Adamowicz zmarł 14 stycznia 2019 roku.  Poruszające, niepublikowane dotąd nagranie możecie zobaczyć TUTAJ. Zobacz także:   Wstrząsające wyznanie Magdaleny Adamowicz: „Paweł był w białym worku, otworzyłam go. I przytulałam się" Fakty TVN pokazały niepublikowane dotąd nagranie, na których Paweł Adamowicz czeka na specjalistów. Prezydent Gdańska został zamordowany przez nożownika, który zaatakował podczas finału WOŚP.  

Paweł Adamowicz
ONS.pl
Newsy
Paweł Adamowicz mógł przeżyć, gdyby nie zbyt długa reanimacja na scenie? Mocne słowa biegłego lekarza sądowego
Paweł Adamowicz mógł przeżyć, gdyby nie zbyt długa reanimacja na scenie? Mocne słowa biegłego lekarza sądowego

Od tragicznej śmierci Pawła Adamowicza minęły już blisko dwa miesiące. Dokładnie 13 stycznia, podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prezydent Gdańska został zaatakowany przez Stefana W. Mężczyzna dźgnął nożem Pawła Adamowicza, który pomimo wielogodzinej operacji zmarł 14 stycznia. Według wstępnych wyników sekcji zwłok bezpośrednią przyczyną śmierci prezydenta Gdańska był wstrząs krwotoczny "współistniejący z niewydolnością wielonarządową będącą następstwem krwotoku wewnętrznego z uszkodzonych narządów wewnętrznych". Niestety, teraz, kilka tygodni od tragicznych wydarzeń, dziennikarze Radia Gdańsk poinformowali, że biegły lekarz sądowy, Leonard Gross, w liście skierowanym do prokuratury wskazuje błędy w akcji reanimacyjnej. Specjalista twierdzi, że Paweł Adamowicz miał szansę przeżyć.  Biegły lekarz sądowy: Paweł Adamowicz mógł przeżyć Według opinii biegłego lekarza sądowego Leonarda Grossa, prezydent Gdańska mógłby przeżyć, gdyby bezpośrednio po ataku nożownika został przewieziony do szpitala. Specjalista z 30-letnim stażem wskazuje, że w jego ocenie ratownicy popełnili błąd decydując się na zbyt długą reanimację Pawła Adamowicza.  Uważam, że decyzja o przedłużającej się 40-minutowej akcji reanimacyjnej była decyzją złą, która doprowadziła do szeregu nieodwracalnych zmian narządowych i ogólnoustrojowych, które zadecydowały później o tym, że nie udało się po operacji przywrócić funkcji życiowych- w rozmowie z Radiem Gdańsk ocenił biegły sądowy. Biegły lekarz sądowy przyznaje, że nie rozumie dlaczego prezydent Gdańska nie został przewieziony do szpitala, który znajduje się zaledwie kilka minut drogi od sceny, na której doszło do ataku nożownika. Proszę zwrócić uwagę, że niemal dwie ulice dalej mamy Uniwersyteckie Centrum Kliniczne, a jeszcze bliżej jest szpital...

Nasze akcje
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner