Robert Lewandowski został kapitanem reprezentacji Polski
ONS

Konflikt Lewandowskiego i Błaszczykowskiego nasilał się. Trener reprezentacji zdecydował który jest lepszy

Robert Lewandowski został kapitanem reprezentacji Polski
ONS

Kiedy Adam Nawałka został selekcjonerem reprezentacji Polski postanowił, że kapitanem drużyny zostanie Jakub Błaszczykowski, który rozegrał najwięcej meczów w kadrze. Jednak po jego kontuzji, której doznał w styczniu tego roku trzeba było wybrać nowego kapitana. Wtedy opaskę przejął Robert Lewandowski. Zobacz: Konflikt Lewandowskiego i Błaszczykowskiego. Padły mocne słowa

Niedawno, kiedy zaczął zbliżać się termin powrotu Błaszczykowskiego do kadry, Lewandowski udzielił wywiadu, w którym wspomniał, że nie chce oddawać tytułu kapitana, bo kiedy był przywódcą drużyny odnosili same sukcesy.
Tak naprawdę ostatnie zdanie należało do Nawałki, który podjął ostateczną decyzję. Dzisiaj w rozmowie z oficjalnym portalem pzpn.pl selekcjoner wyjawił, kto na stałe dostanie opaskę:

Na początku mojej pracy z kadrą, funkcję kapitana miał sprawować zawodnik mający najwięcej występów w biało-czerwonej koszulce. Obecnie po rozegraniu tegorocznych meczów eliminacyjnych i po głębszej analizie pracy z reprezentacją, moim wyborem na kapitana drużyny jest Robert Lewandowski. Zbudowana struktura drużyny narodowej funkcjonuje zadowalająco. 


Adam Nawałka pochwalił również Lewandowskiego za jego determinację i upór, co przełożyło się na sukcesy reprezentacji:

Robert w trudnych meczach eliminacyjnych pokazał, że szybko stał się prawdziwym liderem zespołu. Grał odpowiedzialnie i z poświęceniem, zarówno w ataku jak i działaniach defensywnych. Zawsze jest gotowy do wzięcia ciężaru gry na siebie, stwarzając kolegom okazje do strzelania goli. Pracując na sukces całej naszej drużyny.


Jak podaje sport.wp.pl Błaszczykowski wie już o wszystkim, a selekcjoner liczy na jego powrót do kadry biało-czerwonych. 

Zobacz: Lewandowska nie chce robić kariery dzięki mężowi. Podjęła stosowne kroki
 
 

Seksowni Błaszczykowski i Szczęsny:

Przeładuj

Natasza Urbańska będzie pracować z córką?! Znamy ich plany!

zobacz 01:16