Robert Brylewski nie żyje
East News

Wiemy, co zabiło Roberta Brylewskiego - legendę polskiego rocka. Są wyniki sekcji zwłok!

Robert Brylewski nie żyje
East News

3 czerwca zmarł Robert Brylewski, legendarny muzyk, członek takich zespołów, jak choćby Armia, Brygada Kryzys czy też Izrael. O śmierci artysty poinformowali członkowie jego rodziny. Okazuje się, że Robert Brylewski od kilku tygodni pozostawał w śpiączce. Prawdopodobnie było to skutkiem pobicia, którego ofiarą padł w styczniu 2018 roku. To właśnie wtedy do mieszkania, które wynajmował wraz z narzeczoną na warszawskiej Pradze, wtargnął Tomasz J. 41-latek pobił gwiazdora, ponieważ nie wiedział, że jego matka wynajęła mieszkanie.

 

Zobacz: Nie żyje legendarny polski muzyk! Robert Brylewski miał tylko 57 lat! Tragiczne okoliczności śmierci

 

7 czerwca przeprowadzono sekcję zwłok, która miała wyjaśnić, jakie były bezpośrednie przyczyny śmierci Roberta Brylewskiego. Serwis Onet dotarł do wstępnych ustaleń.

 

- Ze wstępnych wyników sekcji zwłok wynika, że przyczyną śmierci mężczyzny była – ogólnie mówiąc – niewydolność krążeniowo-oddechowa. Na tym etapie jednak przeprowadzający sekcję nie jest w stanie podać bezpośredniej przyczyny śmierci i określić, czy była następstwem wcześniejszego pobicia. Będzie to jeszcze przedmiotem dalszych badań. Na ostateczne ich wyniki trzeba będzie poczekać jakieś dwa-trzy miesiące – mówi Onetowi prok. Edyta Szczykutowicz, wiceszefowa Prokuratury Rejonowej Warszawa-Praga Północ.

 

Co się stanie z Tomaszem J., sprawcą pobicia Roberta Brylewskiego?

 

Tomasz J. niedługo po tym, jak pobił Roberta Brylewskiego, został zatrzymany przez policję. Przedstawiono mu dwa zarzuty: stosowania przemocy w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania oraz spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Tomasz J. nadal przebywa w areszcie na obserwacji sądowo-psychiatrycznej. Śmierć Roberta Brylewskiego może wpłynąć na zmianę podstawionych mu zarzutów. Jednak o tym zadecydują ostateczne wyniki sekcji zwłok muzyka.

 

Robert Brylewski miał tylko 57 lat. Artysta osierocił dwie córki.

 

POLECAMY: Dramat legendy polskiej muzyki: Nie stać mnie na jedzenie!

 

Robert Brylewski nie żyje

Robert Brylewski nie żyje
East News

Więcej na temat Robert Brylewski
Przeładuj

Klaudia El Dursi jest faworyzowana w "Top Model"? Jurorka show odpowiada na zarzuty internautów

zobacz 01:04