Anita Włodarczyk, Paweł Małachowski
East News

Na żywo z Rio. Piotr Małachowski w finale! Anita Włodarczyk czeka na start. Relacja z siódmego dnia igrzysk Rio 2016

Anita Włodarczyk, Paweł Małachowski
East News
23:38 - Żegnamy się już dzisiaj, wracamy jutro. Kto chciałby zarwać noc przypominamy, że przed nami jeszcze:
1.30: 1500 m kobiet, eliminacje - Angelika Cichocka, Sofia Ennaoui, Danuta Urbanik
1.40: młot kobiet, eliminacje - Anita Włodarczyk, Joanna Fiodorow, Malwina Kopron
3:40 - 100 m kobiet, eliminacje - Ewa Swoboda, Marika Popowicz-Drapała
 
23:37 - Nie poradził sobie.
 
23:24 - Zieliński nie dał rady. A jak poradzi sobie Sarnecki?
 
23:22 - Obejrzymy jeszcze Polaków w repasażach kolarstwa torowego i na dziś kończymy. Trzeba się wyspać, bo jutro bezsenna noc. Jedzie Zieliński.
 
23:19 - Cwalina i Wacha wygrywali przez większą część drugiego seta. A i tak przegrali :(.
 
23:03 - Podobna historia co z Sarneckim w przypadku Zielińskiego. Przegrana z Niemcem i konieczność szarpania się w repasażach.
 
22:58 - Polscy badmintoniści przegrali pierwszego seta i lotka zaczyna im się palić pod nogami.
 
Szkoda, za często dzisiaj musimy zaczynać wpisy od "Polak przegrał"...
 
22:53 - Sarnecki przegrał, ale jeszcze powróci, jak James Bond. W repasażach. Będzie musiał je wygrać, jeśli chce jeździć jutro, kiedy konkurencja będzie kontynuowana.
 
22:51 - Dajesz, Rafał! Sarnecki rusza w 1/16 sprintu. Przeciwnik z Rosji. Podobno jakiś prawdziwy gieroj i będzie trudno.
 
22:31 - Zaczynaliśmy dzień od badmintona i znów wróciliśmy do badmintona. Adam Cwalina i Przemysław Wacha zagrają z "niesamowitą" duńską parą. Nie chcemy krakać... Polacy muszą wygrać, jeśli chcą awansować dalej.
 
22:26 - Dużo lepszy żeglarsko dzień ma natomiast występujący w klasie 49er duet Paweł Kołodziński i Łukasz Przybytek. Po dwóch wyścigach zajmują czwarte miejsce.
 
22:19 - Walka o brąz będzie zacięta. A tak dużą przewagę nad przeciwnikami miał Piotr Myszka, gdy zaczynał się dzisiejszy dzień...
Twitter
 
22:09 - To nie był dobry dzień Piotra Myszki. Zajął dziś 13., 16. i 16. miejsce. Udało mu się jakimś cudem utrzymać trzecie miejsce i o wszystkim zdecyduje ostatni, podwójnie punktowany wyścig. Ale to w niedzielę.
 
22:04 - Damian Zieliński pojechał jeszcze lepiej od Sarneckiego i również bez problemu awansował do pierwszej rundy.
 
21:55 - Dobrze w torowym sprincie mężczyzn pojechał Rafał Sarnecki i awansował do pierwszej rundy. Zanim zaczniemy się cieszyć warto przypomnieć, że wczoraj nasi torowi też powchodzili do pierwszych rund, by tam odpaść.
 
21:45 - Jeśli w najbliższych dniach zobaczycie gdzieś w telewizji transmisję olimpijską na żywo w pingponga, to na pewno nie będzie tam Polek :(.
 
21:37 - Polskie tenisistki grają tak słabo, że to aż dziwne. W jednym z setów polski debel przegrywał już 0:9!
 
21:26 - Nie jest dobrze, kiedy nawet Piotrowi Myszce nie idzie. Polak szesnasty w 11. wyścigu i w tym tempie straci trzecie miejsce szybciej niż zdążymy powiedzieć "placek z jagodami".
 
21:16 - Nad ranem pobiegnie też...
Facebook
 
21:13 - Nie tylko Polaków łapią na dopingu. Dziś na przykład złapano też Chinkę.
 
21:11 - Zagadka. Czy polska sztafeta 4x100 m st. zmiennym mężczyzn - Radosław Kawęcki, Paweł Korzeniowski, Kacper Majchrzak, Jan Świtkowski - awansowała do finału?
 
Nie, to za prosta zagadka.
 
21:03 - Nie wróciliśmy. Do gry. Japonki prowadzą 2:0
 
20:58 - No i w końcu wygrywamy jakiegoś seta z Japonią. Teraz jeszcze kilka i wrócimy do gry.
 
20:51 - Co jeszcze dzisiaj przed nami? Na przykład to:
Facebook
 
20:44 - Polki grają z Japonkami w turnieju drużynowym tenisa stołowego. Stawka? Awans do ćwierćfinału. Szanse? Well... Na razie przegrywamy. Pięć setów dla Japonek, zero setów dla Polek.
 
20:35 - Zakończył się 10. wyścig Piotra Myszki. Polak dopłynął na 13. miejscu, ale nadal jest na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej. Znając Polaka, w następnych dwóch wyścigach zaplanowanych na dzisiaj na pewno będzie się chciał odkuć.
 
20:16 - Łukasz Nowak już nie idzie. Przeszedł 6 kilometrów i został zdyskwalifikowany.
 
19:37 - A skoro o długich dystansach to na trasę chodu na 20 kilometrów poszli trzej Polacy: Artur Brzozowski, Jakub Jelonek i Łukasz Nowak.
 
19:32 - W wyścigu eliminacyjnym na 1500 metrów (słownie: półtora kilometra!) płynie Mateusz Sawrymowicz. To prawdopodobnie jego jedyny występ na tych igrzyskach.
 
19:07 - Smutno bez Polaków. Polacy, wracajcie! O 19:30 rozpocznie się transmisja chodu na 20 kilometrów. A my wciąż czekamy na następcę Roberta Korzeniowskiego.
 
18:38 - Dużo żeglarzy miało dziś żeglować, ale pogoda na razie to uniemożliwia. Przynajmniej do 19 nie wystartują.
 
18:26 - Podobnie Aleksandra Urbańczyk. Zobaczyliśmy ją i już jej nie zobaczymy.
 
18:23 - Wystartowały panie na dystansie pływackim 50 m st. dowolnym. W eliminacjach zobaczymy Annę Dowgiert i Aleksandrę Urbańczyk. Annę właściwie to już zobaczyliśmy i więcej jej na tym dystansie nie zobaczymy.
 
17:55 - Polacy zrobili sobie przerwę od występów to my też :).
 
17:10 - To ostatnie chwile Adriana Zielińskiego we wiosce olimpijskiej.
Adrian Zieliński opuszcza wioskę olimpijską
Twitter/Wyrwal
 
16:55 - Niestety Robert Urbanek nie dołączył do Piotra Małachowskiego w finale. Polak nie przebrnął eliminacji.
 
16:49 - Almaz Ayana, nowa rekordzistka świata w biegu na 10 kilometrów czasem 29:17.45, finiszowała tak:
screen TVP
 
16:43 - Właśnie obejrzeliśmy rekord świata w biegu kobiet na 10 kilometrów. Zaczynają się te lekkoatletyczne igrzyska z przytupem.
 
16:31 - Szkoda Pauliny Guby. Do finału zabrakło jej sześciu centymetrów.

Adrian Zieliński nie wystąpi na igrzyskach. Polak złapany na dopingu!

16:28 - Chwilę nas nie było, bo oglądaliśmy konferencję prasową Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów. Potwierdzono na niej stosowanie dopingu przez Adriana Zielińskiego. Z Zielińskich został nam więc już tylko na igrzyskach Damian Zieliński, który będzie się dzisiaj ścigał na kolarskim torze.
 
16:09 - Maciej Sarnacki odpada z rywalizacji dżudoków, tym samym z igrzyskami pożegnał się nasz ostatni reprezentant w judo. Podsumowanie polskich startów? 0 (słownie: ani jednej) punktowanej akcji w wykonaniu Biało-Czerwonych.
 
16:03 - Nie zobaczymy w finale pchnięcia kulą Pauliny Guby. Gdyż do niego nie awansowała. Tymczasem znów walczy Maciej Sarnacki. Tym razem z reprezentantem Izraela.
 
15:59 - A tak zakończył się finał żeńskiej dwójki podwójnej wagi lekkiej. Nie wiemy, o co tu chodziło :).
screen TVP
screen TVP
 
15:52 - Marcin Lewandowski pewnie awansował do półfinału biegu na 800 metrów. Czyli mamy komplet w tych półfinałach.
 
A wioślarze zajęli szóste miejsce i na nim kończą igrzyska.
 
15:47 - W finale olimpijskim płynie nasza dwójka podwójna wagi lekkiej. Dariusz Szpakowski zapowiedział, że każde miejsce oprócz ostatniego będzie sukcesem. No i wygląda na to, że nie będzie sukcesu.
 
15:43 - Robert Sarnacki wygrał swoją walkę. Cóż za fascynujący to był bój! Zarówno Polak jak i Islandczyk dreptali w miejscu i dostawali za to kary. Więcej kar dostał Islandczyk i Polak wygrał przed czasem.
 
15:37 - Wielce prawdopodobne, że w jednym momencie na 800 metrów pobiegnie Marcin Lewandowski, Maciej Sarnacki wejdzie na tatami i stoczy pierwszą walkę z Islandczykiem, a w finale A popłynie nasza dwójka podwójna wagi lekkiej Artur Mikołajczewski, Miłosz Jankowski. Sporo tego, trzeba się roztroić.

Adam Kszczot w półfinale biegu na 800 metrów

15:24 - Polscy faworyci nie zawodzą. Adam Kszczot "na luzaku" wygrał swój bieg eliminacyjny na 800 metrów. Czas mniej ważny, bo w tym biegu liczy się mniej niż miejsce.
 
15:16 - Trwają zawody na torze wioślarskim. Najbardziej wartościowym polskim wynikiem było pierwsze miejsce dwójki podwójnej wagi lekkiej Deresz/Mikołajczak w finale B. Tym samym dziewczyny kończą igrzyska na siódmym miejscu. Reszta występów bez historii.
 
15:15 - A tak z awansu przyjaciela Piotra Małachowskiego cieszył się kulomiot Tomasz Majewski.
Tomasz Majewski
screen TVP
 
15:09 - Trener i jego trzódka :).
Facebook/magdafularczykkozlowska

Piotr Małachowski awansował do finału rzutu dyskiem

15:06 - Piotr Małachowski zrobił swoje. 65,89 i awans do finału w drugiej próbie. Nie będzie musiał już moknąć na stadionie.
 
15:01 - Królowa Sportu wkroczyła na igrzyska. Biegiem, rzutem i skokiem. Powitajcie lekkoatletykę!
 
14:50 - Piękna sprawa! Polacy wygrywają z parą chińską, która wyeliminowała ich w ćwierćfinale igrzysk w Londynie. Przed duetem Zięba/Mateusiak jeszcze mecz z parą angielską, który zadecyduje o tym, czy Polacy zagrają dalej. Trochę szkoda przegranego na własne życzenie pierwszego meczu z Duńczykami.
 
14:45 - Zaczynamy naszą relację z igrzysk i od razu wielkie emocje! O pozostanie na igrzyskach grają badmintoniści Zięba/Mateusiak. Przeciwnikami Chińczycy, z którymi nigdy nie wygraliśmy. W setach 1:1, w trzecim secie 17:17! Polacy muszą wygrać.
 
Znane powiedzenie mówi, że igrzyska olimpijskie rozpoczynają się wtedy, gdy do boju ruszają lekkoatleci. Jeśli to prawda, to właśnie dzisiaj rozpoczną się naprawdę XXXI Letnie Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. I od razu pierwszego dnia zmagań zobaczymy naszych kandydatów do medali. W dysku rzuci Piotr Małachowski, a w młodzie Anita Włodarczyk. Na koniec pobiegnie Adam Kszczot. To na razie tylko eliminacje i nie powinno być większych problemów. Jeden rzut/bieg i zbieranie sił na kolejne starty - oto idealny scenariusz.
Ostatnie trzy wyścigi przed niedzielnym finałowym rozegra Piotr Myszka, któremu tylko kataklizm mógłby odebrać brązowy medal. A może będzie trochę lepiej? Zagrają tenisistki stołowe z Natalią Partyką i badmintoniści. Powalczy dżudoka i nasi strzelcy wyborowi. Będzie co oglądać.

Występy Polaków podczas siódmego dnia igrzysk olimpijskich Rio 2016. 12 sierpnia, piątek

BADMINTON
 
13.25: mecze grupowe gry mieszanej - Nadieżda Zięba/Robert Mateusiak - Chen Xu, Ma Jin
22.25: mecze grupowe gry podwójnej mężczyzn - Adam Cwalina/Przemysław Wacha
 
STRZELECTWO
 
14.00: skeet kobiet, eliminacje - Aleksandra Jarmolińska (półfinał 20.00, o 3. miejsce 20.15, finał 20.25)
17.15: pistolet szybkostrzelny 25 m mężczyzn, 1. sesja eliminacyjna - Piotr Daniluk
 
WIOŚLARSTWO
 
14.10: dwójka podwójna wagi lekkiej, finał B - Weronika Deresz, Martyna Mikołajczak
14.30: dwójka bez sterniczki, finał B - Anna i Maria Wierzbowskie
15.00: jedynka mężczyzn, półfinał A/B - Natan Węgrzycki-Szymczyk
15.44: wioślarstwo, dwójka podwójna mężczyzn wagi lekkiej, finał A - Artur Mikołajczewski, Miłosz Jankowski
 
LEKKOATLETYKA
 
14.30: dysk mężczyzn, eliminacje - Piotr Małachowski (gr. A), Robert Urbanek (gr. B)
15.05: kula kobiet, eliminacje - Paulina Guba
15.19 i 15.55: 800 m mężczyzn, eliminacje: Adam Kszczot i Marcin Lewandowski
19.30: 20 km chód mężczyzn - Artur Brzozowski, Jakub Jelonek, Łukasz Nowak
1.30: 1500 m kobiet, eliminacje - Angelika Cichocka, Sofia Ennaoui, Danuta Urbanik
1.40: młot kobiet, eliminacje - Anita Włodarczyk, Joanna Fiodorow, Malwina Kopron
3.00: kula kobiet, finał - ew. Paulina Guba
3:40 - 100 m kobiet, eliminacje - Ewa Swoboda, Marika Popowicz-Drapała
 
JUDO
 
15.42: +100 kg, eliminacje - Maciej Sarnacki - Thormodur Jonsson (Islandia) (kolejne fazy - 17.38 ćwierćfinały, 20.30 repasaże i półfinały, 21.40 o brązowy medal, 22.20 finał)
 
ŻEGLARSTWO
 
18.05: RS:X kobiet, 10. wyścig - Małgorzata Białecka
18.05: 49er mężczyzn, 1. wyścig - Paweł Kołodziński i Łukasz Przybytek
18.15: Laser mężczyzn, 7. wyścig - Kacper Ziemiński
18.15: RS:X mężczyzn, 10. wyścig - Piotr Myszka
18.15: 470 kobiet, 5. wyścig - Irmina Mrózek Gliszczynska i Agnieszka Skrzypulec
19.05: RS:X kobiet, 11. wyścig - Białecka
19.05: 49er mężczyzn, 2. wyścig - Kołodziński i Przybytek
19.15: RS:X mężczyzn, 11. wyścig - Myszka
19.40: Laser mężczyzn, 8. wyścig - Ziemiński
19.40: 470 kobiet, 6. wyścig - Mrózek Gliszczynska i Skrzypulec
20.05: RS:X kobiet, 12. wyścig - Białecka
20.05: 49er mężczyzn, 3. wyścig - Kołodziński i Przybytek
20.15: RS:X mężczyzn, 12. wyścig - Myszka
 
PŁYWANIE
 
18.23 i 18.26: 50 m st. dowolnym kobiet, eliminacje - Anna Dowgiert, Aleksandra Urbańczyk
19.16 i 19.34: 1500 m st. dowolnym mężczyzn, eliminacje - Mateusz Sawrymowicz, Wojciech Wojdak
20.48: 4x100 m st. zmiennym mężczyzn, eliminacje - Radosław Kawęcki, Paweł Korzeniowski, Kacper Majchrzak, Tomasz Polewka, Marcin Stolarski, Jan Świtkowski
3.59 i 4.06: 50 m st. dowolnym kobiet, półfinały - ew. Anna Dowgiert, Aleksandra Urbańczyk
 
TENIS STOŁOWY
 
20.00: drużynowo kobiet, 1/8 finału - Japonia - Polska (Natalia Partyka, Katarzyna Grzybowska, Li Qian)
 
KOLARSTWO TOROWE
 
21.14: sprint mężczyzn, eliminacje - Rafał Sarnecki, Damian Zieliński
22.30: sprint mężczyzn, 1/16 - ew. Sarnecki, Zieliński
23.08: sprint mężczyzn, repasaże - ew. Sarnecki, Zieliński

Przeładuj

Eurowizja 2020: Kto pojedzie z Polski? Oto wszyscy kandydaci!

zobacz 00:50