Michał Kwiatkowski na igrzyskach w Rio
East News

Na żywo! Relacja z piątego dnia igrzysk Rio 2016. To nie był udany dzień, ale jutro musi być lepiej!

Michał Kwiatkowski na igrzyskach w Rio
East News
22:18 - Radwańska i Kubot wejdą do kortu albo nie wejdą, nie będziemy czekać na rozwój sytuacji. Za dzisiaj dziękujemy i zapraszamy na jutro. Gorzej niż dzisiaj być nie może, więc na pewno będzie lepiej! (Paulo Coelho)
 
22:14 - Bardzo podobny do końca pierwszego koniec drugiego seta. Polacy obronili trzy setbole, a potem......... przegrali. Kantor i Łosiak najprawdopodobniej zagrają w barażach o udział w 1/8. A tak ładnie zaczęli wygrywając pierwszy mecz.
 
22:07 - Polscy siatkarze plażowi przegrywają 13:18, ale zmienia się za to sytuacja na kortach. Podobno Radwańska z Kubotem mają jeszcze dziś zagrać.
 
Ten dzień tak słabo układa się dla polskiej reprezentacji, że może lepiej, żeby jednak nie zagrali?
 
22:02 - Co podgonimy, to Holendrzy odskakują. I jak tu z takimi grać?
 
21:50 - Przegrywamy pierwszego seta. Obroniliśmy dwa setbole i wystarczyło jeszcze jednego, ale się nie udało. 0:1, gramy dalej. Ale nie odpadamy tak czy siak!
 
21:32 - Mamy dwie wiadomości: dobrą i złą. Zła jest taka, że Polacy już przegrywają 0:4. A dobra, że na pewno nie odpadną.
 
21:27 - Czas na ostatnie polskie emocje w dzisiejszym dniu (A były już jakieś?). Na boisko do plażówki wychodzi nasza para Kantor/Łosiak. Pada deszcz, wieje wiatr, tak jak boisko w Rio wygląda Ustka późną jesienią.
 
21:15 - Nie będzie dzisiaj tenisa. Z powodu zbyt obfitych opadów wszystkie dzisiejsze mecze zostały odwołane.
 
21:09 - Co tam u żeglarzy żeglarzy?
- Kacper Ziemiński na piątym pomiarze szóstego wyścigu klasy laser jest na 5. miejscu. Wyniki wyścigów sumuje się w końcowy rezultat, więc to 5. miejsce na razie niewiele znaczy, ale fajnie brzmi.
- Mrózek-Gliszczyńska i Skrzypulec w klasie 470 zakończyły drugi wyścig na 14. lokacie. W klasyfikacji generalnej są na 13. miejscu.
 
20:56 - Ale by było fajnie, gdyby Polacy we wszystkim wygrywali. To by się igrzyska oglądało! Ale już jutro będą medale! Obiecujemy! :)
 
20:31 - Poza pływającymi po olimpijskim akwenie polskimi żeglarzami, z punktu widzenia kibica polskiego sportu w Rio niewiele się dzieje.
 
19:35 - Mecze tenisowe opóźniają się, co powinno zainteresować czekających na miksta.
 
19:25 - W Rio fatalna pogoda. Leje, wieje, nie wiadomo, jak to wpłynie na mecze pozostałych nam dzisiaj dwójek Radwańska/Kubot i Kantor/Łosiak.
 
19:09 - Na igrzyskach dzieje się wiele ciekawego, tym większa szkoda, że o Polacy... A nie, zaraz, jest jaskółka nadziei, w żeglarstwie w klasie laser Kacper Ziemiński jest aktualnie trzeci w piątym wyścigu.
 
18:48 - Macie jakiś ciekawy film do obejrzenia to go oglądajcie. Ciekawsze to niż występy naszych sportowców.
 
Poza tym i tak dopiero wrócą o 21:30.

Radosław Kawęcki nie awansował do półfinału 200 metrów stylem grzbietowym!

18:44 - TRAGEDIA! Radosław Kawęcki nie popłynie nawet w półfinale swojego koronnego dystansu.
 
18:34 - Patrycja Piechowiak wycofała się z podrzutu. Kontuzja. Jak nie urok to przemarsz wojsk.
 
18:33 - Trzymajmy kciuki za Radosława Kawęckiego, który na swoim grzbiecie trzyma dobre imię polskiego pływania. Ruszy do eliminacji za kilka minut.
 
18:22 - Popłynęła Katarzyna Wilk. I można to odczytywać metaforycznie.
 
18:15 - Próba pobicia rekordu Polski przez Piechowiak zakończyła się w poniższy sposób. Jak widać - nie podniosła ciężaru ważącego 103 kilogramy.
Patrycja Piechowiak
screen TVP
 
18:11 - Piechowiak atakowała rekord polski, ale na dobrych chęciach się skończyło. Ostatecznie Polka zajmuje.... 2 miejsce po rwaniu! W grupie B. Co oznacza, że jest jeszcze cała grupa A lepszych sztangistek.
 
18:00 - Brawo dla Macieja Bodnara, który ostatecznie zajął bardzo dobre szóste miejsce! Michał Kwiatkowski ukończył zawody na 14. miejscu.
 
Patrycja Piechowiak dźwignęła pierwszy ciężar 98 kilo.
 
17:56 - Patrycja Piechowiak rusza do walki na pomoście. W świetle ostatnich informacji dotyczących polskich sztangistów należy się cieszyć, że w ogóle wystartowała.
 
17:40 - Maciej Bodnar na mecie trasy jazdy indywidualnej na czas. Na razie jest drugi, ale walka o medale dopiero się rozegra. Niezależnie od jej wyniku Polak będzie w pierwszej dziesiątce i jest to bardzo dobry występ Bodnara.
 
17:24 - Czekamy na... hmm, na co my jeszcze dzisiaj czekamy... Na pływaków czekamy. Po serii fatalnych startów na pływalni dzisiaj ma być lepiej. W wodzie zanurzy się Radosław Kawęcki i popłynie na plecach przed siebie.
 
17:10 - Wracamy na chwilę do sprawy dopingu Adriana Zielińskiego.
Twitter
 
16:57 - Nie będziemy opowiadać, że jest fajnie, emocjonująco i Polacy startują jak z nut. Bo niestety jest na odwrót.
 
16:54 - Na tatami w swojej drugiej walce o ćwierćfinał walczy Katarzyna Kłys.
 
I już nie walczy. Polka przegrała w najgorszy z możliwych w judo sposobów - przez karę shido, czyli taką za pasywność.
 
16:41 - Michał Kwiatkowski trzeci na mecie! Niestety wszyscy najlepsi czasowcy wciąż są na trasie.
 
16:33 - Polka nie dała rady mistrzyni olimpijskiej z Londynu Włoszce Di Francisce i odpadła z turnieju floreta. Walczyła dzielnie, dziękujemy.
 
Choć fajnie by było w końcu obejrzeć jakiś medal.
 
16:25 - Maciej Bodnar ruszył na trasę jazdy indywidualnej na czas. Polak w karierze dwa razy był w pierwszej dziesiątce mistrzostw świata w takiej jeździe.
 
16:23 - Włoszka wygrywa 3:8 i niestety nic już z tego nie będzie.
 
16:15 - Polka w opałach. 2:6 będzie ciężko wyciągnąć.
 
16:14 - Walczy Hania Łybczyńska. Łatwo nie ma, bo jej przeciwniczka jest bardzo utytułowaną Włoszką.
 
16:04 - Polka już więcej nie postrzela w Rio :(.
 
15:54 - Karina Lipiarska-Pałka rozpoczęła walkę w turnieju łuczniczek. Jej pojedynek z Turczynką nie jest łucznictwem na najwyższym poziomie, ale też na torze mocno wieje wiatr.
 
15:35 - Ile może zmienić się w 25 minut... W tym czasie polska dżudoczka Katarzyna Kłys wygrała swoją pierwszą walkę, a Adrian Zieliński został złapany na dopingu. Jedzie też Michał Kwiatkowski w jeździe indywidualnej na czas.
 
CO???!!!! Adrian Zieliński złapany na dopingu??
 
15:09 - Zaczynają walkę kolarze, a wśród nich Kwiatkowski i Bodnar. Aby poszło im lepiej niż dziewczynom.
 
15:07 - Hanna Łyczbińska pokonała bezradną Niemkę. Brawo, podobno to sensacja. Takie sensacje to my lubimy! :)
 
15:02 - Niemka walczy nie tylko z Polką, ale też z kontuzją.
screen TVP
 
15:00 -  W jeździe indywidualnej na czas wygrała Amerykanka o kolarsko brzmiącym nazwisku: Armstrong. Niewiadoma na 18, a Plichta 19 miejscu. Liczyliśmy na więcej.
 
14:46 - Polka walczy znakomicie. Zna-ko-mi-cie! 9:5 i minuta 25 sekund do końca walki z Niemką, która była uznawana za faworytkę.
 
14:46 - We florecie wszystko idzie dłużej, dlatego nie dziwi fakt, że po 10 minut jest jedynie 2:1 dla Polki. Ale też trzeba w to wliczyć przerwę, w której przeciwniczka Niemka była opatrywana.
 
I brawo, już 3:1. I 4:1! I 5:1. Szybko idzie!
 
14:36 - Pora na szermierkę. We florecie za chwilę ruszy do walki Hanna Łyczbińska.
 
14:30 - Kasia Niewiadoma póki co na piątym miejscu i trzeba to sobie głośno powiedzieć: spodziewaliśmy się, że będzie lepiej.
 
14:25 - To, jaki wysiłek towarzyszy zmaganiom kolarek, pokazuje krew, jaka popłynęła z nosa Amerykanki.
screen TVP
 
14:18 - Anna Plichta na mecie. Na razie jest pierwsza, ale długo to nie potrwa.
 
14:14 - Podejrzewamy, że tego przystanku nie było w planach holenderskiej kolarki.
screen TVP
 
14:11 - Po pierwszych kilometrach wiele wskazuje na to, że Polki nie odegrają ważnej roli w tej konkurencji. Na razie Anna Plichta odrobinę szybsza od Kasi Niewiadomej, ale obie bliżej końca niż początku.
 
14:02 - Na starcie pozostały jeszcze tylko trzy kolarki i za chwilę wszystkie będą na trasie (startują pojedynczo z odstępem czasowym).
 
13:53 - Z jednej strony emocje, ale z drugiej wiecie, one te kolarki tak tylko jadą samotnie na rowerze, więc trudno o większą ekscytację. Plichta przez jakiś czas była pierwsza na 10 kilometrze, ale już nie jest. A najlepsze zawodniczki jeszcze nie wystartowały.
 
13:44 - Nawet sędzia wyraźnie pokazuje (choć palcem to nieładnie): "To Kasia Niewiadoma, ona wygra!"
Katarzyna Niewiadoma
Screen TVP
 
13:42 - Katarzyna Niewiadoma na trasie! Zasuwaj, dziewczyno nim Twe szanse przeminą!
 
13:40 - Jak donoszą komentatorzy - zima w Brazylii nie zaskoczyła drogowców i dobrze przygotowali kolarską trasę.
 
13:36 - Tak wyglądała na starcie Anna Plichta. Pogoda pod psem, ale pamiętajmy, że w Rio jest teraz zima.
Twitter
 
13:31 - Nie startują wioślarze, ale startują kolarki, którym również przeszkadza fatalna pogoda. Leje i wiele, jak nad polskim morzem latem. Na trasie jazdy indywidualnej na czas jest już Anna Plichta. Katarzyna Niewiadoma wyruszy trochę później i będzie walczyć o medal.
 
13:30 - I wystartowali! Dzień dobry :). Zapraszamy na relację na żywo z kolejnego dnia igrzysk olimpijskich w Rio. Dzisiaj mieliśmy zdobyć medale w wioślarstwie, ale ich nie zdobędziemy. Fatalna pogoda w Rio zmusiła organizatorów do odwołania dzisiejszych zawodów.
 
Po dwóch kiepskich dniach, jakie zanotowała na igrzyskach w Rio Polska reprezentacja, dzisiaj powinno być lepiej. Parę minut po piętnastej o medal na torze wioślarskim powalczą dwie polskie osady. Nie bez szans są również nasi kolarze (Michał Kwiatkowski, Katarzyna Niewiadoma) na trasie jazdy indywidualnej na czas. Oprócz nich na korcie Agnieszka Radwańska będzie miała szansę powetować sobie niepowodzenie w turnieju singlistek. W mikście zagra w parze z Łukaszem Kubotem.

Występy Polaków podczas piątego dnia igrzysk olimpijskich Rio 2016. 10 sierpnia, środa

WIOŚLARSTWO
 
13.30: dwójka bez sternika kobiet, półfinały - Anna i Maria Wierzbowskie
13.50: dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet, półfinał - Weronika Deresz, Martyna Mikołajczak
14.20: dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn, półfinały - Miłosz Jankowski i Artur Mikołajczewski
15.00: ósemka mężczyzn, repasaże - Zbigniew Schodowski, Robert Fuchs, Krystian Aranowski, Mateusz Wilangowski, Mikołaj Burda, Michał Szpakowski, Marcin Brzeziński, Piotr Juszczak i Daniel Trojanowski
15.22: czwórka podwójna mężczyzn, finał A - Mateusz Biskup, Wiktor Chabel, Dariusz Radosz i Mirosław Ziętarski
15.34: czwórka podwójna kobiet, finał A - Monika Ciaciuch, Agnieszka Kobus, Maria Springwald, Joanna Leszczyńska 
 
KOLARSTWO
 
13.30: jazda indywidualna na czas kobiet, finał - Katarzyna Niewiadoma, Anna Plichta, Edyta Jasińska
15.00: jazda indywidualna na czas mężczyzn, finał - Maciej Bodnar, Michał Kwiatkowski
 
SZERMIERKA
 
14.35: floret kobiet, indywidualnie, 2. runda - Hanna Łyczbińska
16.00: floret kobiet, indywidualnie 1/8 finału - ew. Łyczbińska
17.00: floret kobiet, indywidualnie ćwierćfinały - ew. Łyczbińska
22.30: floret kobiet, indywidualnie półfinały - ew. Łyczbińska
00.20: floret kobiet, indywidualnie o brązowy medal - ew. Łyczbińska 
1.15: floret kobiet, indywidualnie, finał - ew. Łyczbińska
 
JUDO
 
15.21: judo, 70 kg, kobiety, eliminacje - Katarzyna Kłys
15.30: judo, 70 kg, kobiety, ćwierćfinały - ew. Kłys
20.30: judo, 70 kg, kobiety, repasaże - ew. Kłys
20.46: judo, 70 kg, kobiety, półfinały - ew. Kłys
21.40: judo, 70 kg, kobiety, o brązowy medal - ew. Kłys
22.00: judo, 70 kg, kobiety, finał - ew. Kłys
 
ŁUCZNICTWO
 
15.44: 1. runda turnieju indywidualnego kobiet - Karina Lipiarska-Pałka - Yasemin Ecem Anagöz (Turcja)
16.23 i 21.00: 2. runda turnieju indywidualnego kobiet - ew. Lipiarska-Pałka
 
TENIS
 
16.00: 1. runda (1/8 finału) gry mieszanej - Agnieszka Radwańska, Łukasz Kubot - Irina-Camelia Begu, Horia Tecau (Rumunia)
 
PODNOSZENIE CIĘŻARÓW
 
17.30: 69 kg kobiet - Patrycja Piechowiak
 
ŻEGLARSTWO
 
18.00: Laser mężczyzn, 5. Wyścig - Kacper Ziemiński
18.10: 470er kobiet, 1. wyścig - Irmina Mrózek-Gliszczyńska i Agnieszka Skrzypulec
19.25: Laser mężczyzn, 6. wyścig - Ziemiński
19.35: 470er kobiet, 2. wyścig - Mrózek-Gliszczyńska i Skrzypulec
 
PŁYWANIE
 
18.03: 100 m st. dowolnym kobiet, eliminacje - Katarzyna Wilk
18.27: 200 m st. grzbietowym mężczyzn, eliminacje - Radosław Kawęcki
3.12: 100 m st. dowolnym kobiet, półfinały - ew. Wilk 
3.28: 200 m st. grzbietowym mężczyzn, półfinały - ew. Kawęcki
 
SIATKÓWKA PLAŻOWA
 
21.30: grupa B: Piotr Kantor, Bartosz Łosiak - Alexander Brouwer, Robert Meeuwsen

Przeładuj

Roksana Węgiel robi sobie przerwę w karierze? Gwiazda jasno stawia sprawę!

zobacz 00:25