Michał Jurecki kontuzja na Rio 2016
East News
Michał Jurecki doznał kontuzji podczas meczu z Egiptem. Czołowy polski piłkarz ręczny, lider reprezentacji i jeden z najbardziej doświadczonych polskich zawodników nie był w stanie zejść z boiska o własnych siłach. Wyglądało to na bardzo poważną kontuzję, która wykluczy go z igrzysk.

Czy Michał Jurecki zagra w Rio?

Kontuzja była bardzo pechowa. Na pięć sekund przed końcem meczu na Jureckiego upadł kolega z drużyny, Mateusz Kus. Tak niefortunnie, że rozgrywający uszkodził staw skokowy. Zniesiony za boisko po udzieleniu pomocy przez masażystów próbował wejść z powrotem, ale nie był w stanie. Polacy pewnie wygrali mecz z Egiptem 33:25 zachowując szanse na wyjście z grupy eliminacyjnej, ale wszyscy zadają sobie pytanie: Czy Michał Jurecki będzie mógł jeszcze grać w olimpijskim turnieju? O to samo zapytali Jureckiego dziennikarze.
– Nie jest tak źle, jak się na początku wydawało – powiedział w wywiadzie dla Sport.pl – W piątek będziemy oczywiście wiedzieć więcej, zobaczymy, czy pojawi się opuchlizna bądź krwiaki, ale mamy 48 godzin do meczu ze Szwecją i nie wykluczam, że w tym spotkaniu zagram. Zresztą lekarze robili wszystko, bym wrócił na parkiet już w tym meczu, z Egiptem, ale uznaliśmy, że nie ma to sensu.
Trzymamy kciuki, żeby popularny Dzidziuś mógł zagrać. Mecz ze Szwecją w nocy z soboty na niedzielę (godz. 00.50) polskiego czasu.
 
Polacy pewnie wygrali z Egiptem 33:25.
piłkarze ręczni Polska - Egipt igrzyska Rio 2016
East News