scan
Newsy

Rihanna jest... blondynką!

Niezwykła metamorfoza

Rihanna znana jest z tego, że lubi zmieniać wizerunek. Widzieliśmy ją już w różnych kolorach włosów. Był czarny, brązowy, nawet czerwony... a teraz przyszedł czas na blond. Gwiazda przefarbowała włosy specjalnie na potrzeby sesji dla brytyjskiego Vogue'a.


Jeśli dobrze śledziliście wszystkie metamorfozy Riri, na pewno pamiętacie, że w tym kolorze włosów już występowała w reklamie Armani Jeans. Tym razem jednak styliści postawili na look a'la Marylin Monroe. Czy opłaciło się? Efekty oceńcie sami.


chimera

Kobieta z długimi, jasnymi włosami uśmiecha się.
©puhhha/Fotolia.com
Fleszstyle
Olejowanie włosów – olej kokosowy, konopny, arganowy
Porowatość określa kondycję włosów. Zależnie od jej stopnia można dopasować olejek. Dla włosów o niskiej porowatości najlepsze będą: olej kokosowy, organiczny palmowy, babassu, lniany, masło kakaowe lub shea. Włosom z wysoką porowatością zaleca się olej konopny, ze słodkich migdałów, awokado, z krokosza barwierskiego, z wiesiołka.

Porowatość określa kondycję włosów. Zależnie od jej stopnia można dopasować olejek. Dla włosów o niskiej porowatości najlepsze będą: olej kokosowy, organiczny palmowy, babassu, lniany, masło kakaowe lub shea. Włosom z wysoką porowatością zaleca się olej konopny, ze słodkich migdałów, awokado, z krokosza barwierskiego, z wiesiołka.   Porowatość to cecha, która określa stan oraz kondycję włosów. Po sprawdzeniu, jaka jest porowatość naszych włosów, można skutecznie dobrać sposób ich pielęgnacji. Ułatwi to wybór odpowiedniego olejku odżywczego.   Jak sprawdzić porowatość włosów?   Włos jest zbudowany z nachodzących na siebie łusek, podobnie jak szyszka. Te łuski tworzą gładką powierzchnię, jednak mogą bardziej lub mniej ściśle do siebie przylegać. W zależności od kondycji włosa, łuski są zwarte lub bardziej rozszerzone. Włosy zdrowe mają ściśle przylegające do siebie łuski – są to włosy niskoporowate. Włosy o nieznacznie rozchylonych łuskach są średnioporowate, a mocno rozszerzone łuski są we włosach wysokoporowatych. Możemy sprawdzić w domowych warunkach, jaki jest stan naszych włosów. W tym celu należy umieścić włos w szklance letniej wody i odczekać około 5 min. Im bardziej włos opadnie na dno, tym większa porowatość. Jeśli włos utonie, oznacza to, że jego łuski są bardzo rozchylone – to włos wysokoporowaty. Włos, który nadal będzie unosił się na powierzchni jest niskoporowaty. Średnioporowaty będzie pływał pośrodku szklanki.   Jaki olej wybrać do swoich włosów?   Kiedy znamy już porowatość włosów , możemy dobrać do nich odpowiedni olejek, który je odżywi i zregeneruje. Nawet dla osób o niskoporowatych włosach, czyli w dobrym stanie, zaleca się używanie...

Dziewczyna z pocieniowanymi włosami
Flickr/Elise Muller/CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Fleszstyle
Pięć prostych kroków do nowej fryzury, czyli jak samodzielnie obciąć włosy
Domowym sposobem możesz obciąć włosy, wycieniować je i sprawić, że będą wydawały się gęstsze. Wszystko, czego będziesz do tego potrzebowała, to: grzebień lub szczotka, ostre nożyczki (najlepiej fryzjerskie) i cienka gumka do włosów. Ten sposób jest odpowiedni dla niemal każdego rodzaju włosów. Muszą być one na tyle długie, żeby można było zrobić z nich kucyk.

Domowym sposobem możesz obciąć włosy, wycieniować je i sprawić, że będą wydawały się gęstsze. Wszystko, czego będziesz do tego potrzebowała, to: grzebień lub szczotka, ostre nożyczki (najlepiej fryzjerskie) i cienka gumka do włosów. Ten sposób jest odpowiedni dla niemal każdego rodzaju włosów. Muszą być one na tyle długie, żeby można było zrobić z nich kucyk.   Jeśli masz już przygotowane narzędzia, możesz przystąpić do dzieła. Skrócenie włosów tym sposobem zajmie ci nie więcej niż 20 minut.   1. Stań przed lustrem i zastanów się, jak długie mają być warstwy włosów. Najkrótsza warstwa będzie stanowiła grzywkę, kolejne, równomiernie dłuższe, będą znajdowały się mniej więcej na wysokości twoich policzków i żuchwy. Dłuższe warstwy dobrze wyglądają przy twarzy okrągłej i kwadratowej, krótsze warstwy przy owalnej i trójkątnej. Długość warstw zależy od miejsca, w którym utniesz włosy, ale o tym za chwilę. 2. Jeśli już wiesz, jaki efekt chcesz uzyskać, umyj głowę i dokładnie rozczesz włosy. 3. Z wilgotnych włosów zrób kucyk na czubku głowy. Możesz to zrobić z głową spuszczoną w dół, wtedy włosy w naturalny sposób opadną i łatwiej będzie ci zrobić kucyk dokładnie na czubku głowy. Upewnij się, że kucyk nie jest przesunięty. Jeśli gumka nie znajdzie się dokładnie na środku głowy, warstwy wyjdą nierówne. 4. Przesuń gumkę do końcówek włosów. Gumka powinna znaleźć się w tym miejscu, do którego chcesz obciąć włosy. Jeśli chcesz, żeby warstwy były dłuższe, przeciągnij gumkę na odległość ok. 2-3 cm od końcówek włosów. Jeśli warstwy mają być krótkie, przesuń gumkę bliżej nasady włosa, maksymalnie na 5 cm od skóry. Jeżeli po raz...

uśmiechnięta blondynka
Image by LifetimeStock.com
Fleszstyle
Blond bez żółtych refleksów – jak ufarbować włosy na kolor platyny?
Platynowy blond to odcień zimny, najlepszy dla osób o chłodnej tonacji urody. Najtrudniejszym elementem w farbowaniu włosów na platynowy blond jest uzyskanie odcienia bez żółtych i miedzianych refleksów.

Platynowy blond to odcień zimny, najlepszy dla osób o chłodnej tonacji urody. Najtrudniejszym elementem w farbowaniu włosów na platynowy blond jest uzyskanie odcienia bez żółtych i miedzianych refleksów. Farbowanie ciemnych włosów na platynowy blond Decyzja o farbowaniu włosów na blond to poważny krok szczególnie dla osób o ciemnych włosach. Trzeba wiedzieć, że zmiana jest trwała i nie da się powrócić do naturalnego koloru włosa ponieważ podczas rozjaśniania ulegnie on utlenieniu . Naturalny kolor będą miały jedynie odrosty. Aby uzyskać platynowy blond na wcześniej zafarbowanych na ciemny kolor włosach należy najpierw poddać je zabiegowi dekoloryzacji, czyli zdejmowania koloru. Zabieg ten nie jest wskazany przy włosach suchych i nadmiernie zniszczonych. W przypadku naturalnych, brązowych lub czarnych włosów, aby móc uzyskać platynowy blond, najpierw należy je stopniowo rozjaśnić. Platynowy blond – najczęściej popełniane błędy w farbowaniu włosów na blond Ważne jest, aby podczas każdej koloryzacji włosów przestrzegać wskazówek zawartych w ulotce dołączonej do produktu. Oto kilka najczęściej popełnianych błędów , które mogą wpłynąć na uzyskanie efektu innego, niż oczekiwany: niewykonanie próby uczuleniowej; farbowanie włosów osłabionych, przesuszonych i zniszczonych, włosy takie są porowate, farba szybciej w nie wnika, ale też bardzo szybko się wypłukuje, poza tym utlenianie dodatkowo je osłabi; samodzielne mieszanie różnych odcieni farb bez wiedzy chemicznej; przygotowanie farby na długo przed koloryzacją, mieszankę należy zużyć od razu po przygotowaniu; owijanie włosów farbowanych folią, farba potrzebuje tlenu (proces utleniania) dlatego owijanie głowy folią lub ręcznikiem nie jest wskazane....

Nasze akcje
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner