Mężczyzna po przeszczepie twarzy na okładce prestiżowego magazynu
SplashNews

To prawie cud! Temu mężczyźnie zrekonstruowali twarz. Został modelem

Mężczyzna po przeszczepie twarzy na okładce prestiżowego magazynu
SplashNews

Historia Richarda Lee Norrisa to gotowy scenariusz na film. Mężczyzna został 15 lat temu postrzelony. W wyniku tragicznego wypadku został pozbawiony bardzo dużej części twarzy - stracił nos, język, zęby oraz szczękę. Przez ten okres stracił nadzieję, że odzyska normalny wygląd. W 2010 roku ze wsparciem przyszli chirurdzy ze szpitala Vall d'Hebron w Barcelonie. 

Zobacz: "Pierwszy raz odczułam brak bezpieczeństwa mojego stanu zdrowia"


Zadanie zrekonstruowania twarzy Richarda określają jako największe wyzwanie życia. Na sukces trwającej 36 godzin skomplikowanej procedury pracowało ponad 100 specjalistów, którzy spędzili ponad dziesięć lat nad badaniami sponsorowanymi przez amerykańską armię. 

Przypadek Norrisa ma być pomocny przy rekonstrukcjach twarzy żołnierzy, którzy odnieśli obrażenia podczas wojny w Afganistanie - argumentował po operacji Departament Obrony USA.


Sam postrzelony wyznaje:

Ludzie gapili się na mnie z powodu mojego wyglądu. Przez 15 lat żyłem jak odludek, kryjąc się za maską i robiąc zakupy w nocy, kiedy niewielu mogło na mnie patrzeć. W końcu mogę wyjść z cienia - mówi Richard


Dziś jego twarz zdobi najnowsze wydanie prestiżowego magazynu dla mężczyzn "GQ", a współpracą z nim zainteresowały się amerykańskie agencje modelingowe.

Zobacz: Były Paulli poważnie choruje. To jedyny taki przypadek na świecie
 
Co poprawiają sobie gwiazdy? Najgłośniejsze w Polsce operacje plastyczne:

Przeładuj

Z okazji urodzin Party.pl Izabela Janachowska wybrała cztery najpiękniejsze suknie ostatnich czterech lat!

zobacz 01:53