Party Stories
Doda z mężem Emilem Stępniem
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Respirator dla zielonogórskiego szpitala od Eobuwie.pl
Newsy

Respirator dla zielonogórskiego szpitala od Eobuwie.pl

Respirator dla zielonogórskiego szpitala od Eobuwie.pl

Eobuwie.pl ma siedzibę w Zielonej Górze, miejscu, gdzie zdiagnozowano pierwszą osobę w Polsce zakażoną koronawirusem. Od początku stanu zagrożenia epidemicznego eobuwie.pl regularnie wspiera Szpital Uniwersytecki im. Karola Marcinkowskiego. W wyniku specjalnej akcji, którą wspierała popularna aktorka Eva Longoria, firma przekazała szpitalowi nowy respirator.

W związku z zagrożeniem epidemicznym zielonogórski szpital - jak każdy w Polsce - powinien przygotować się na dowolny scenariusz. Wg. szacunków prognozowany szczyt zachorowań jest jeszcze przed Polską.

Każda forma wsparcia ma znaczenie, bo przełoży się na konkretną liczbę podstawowych narzędzi, w jakie wyposażeni zostaną lekarze i ratownicy medyczni. A to przecież oni są na pierwszej linii frontu w walce o ludzkie życie.

Eobuwie.pl co tydzień dostarcza z własnych zasobów niezbędne materiały higieniczne: maseczki, rękawiczki jednorazowe, mydła antybakteryjne, płyny do dezynfekcji. Jesteśmy w stałym kontakcie z przedstawicielami szpitala - mówi Marcin Grzymkowski, prezes eobuwie.pl SA.

By jeszcze aktywniej zaangażować się w przeciwdziałanie rozprzestrzeniania się epidemii, firma pozyskała wyjątkowego sojusznika, to sama Eva Longoria. - To nie tylko popularna aktorka, ale również aktywistka społeczna. Jako nasz partner biznesowy wspierała inicjatywę, informując o niej w swoich mediach społecznościowych. Wspólnie zdecydowaliśmy o przekazaniu 10% ze sprzedaży kolekcji Eva Longoria na wsparcie dla szpitala. Te środki pozwoliły sfinansować zakup respiratora w krótkim czasie.

To nie tylko popularna aktorka, ale również aktywistka społeczna. Jako nasz partner biznesowy wspierała inicjatywę, informując o niej w swoich mediach społecznościowych. Wspólnie zdecydowaliśmy o przekazaniu 10% ze sprzedaży kolekcji Eva Longoria na wsparcie dla szpitala. Te środki pozwoliły sfinansować zakup respiratora w krótkim czasie - dodaje M. Grzymkowski.

Urządzenie będzie wykorzystywane na oddziale ratunkowym Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze.

Respirator jest szczególnym urządzeniem wykorzystywanym do leczenia pacjentów z niewydolnością oddechową. Cieszy nas bardzo ten dar. Widzimy też, że firma eobuwie.pl jest jednym z podmiotów, który wspiera nas od początku walki z pandemią i to w sposób regularny. Dziękujemy! - mówi lek. med. Szymon Michniewicz, kierownik Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze.

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
	Tak Eobuwie.pl walczy z koronawirusem!
Eobuwie.pl/Instagram
Fleszstyle
Tak Eobuwie.pl walczy z koronawirusem!
Tak Eobuwie.pl walczy z koronawirusem!

W obliczu epidemii COVID-19 firmy z dnia na dzień musiały dostosować się do nowych warunków pracy i przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo swoich pracowników. Eobuwie.pl, jeden z liderów sprzedaży butów online w Europie Środkowej, potraktowało zagrożenie bardzo poważnie, wprowadzając szereg ponadstandardowych procedur już w połowie marca. Dzięki temu zachowane jest bezpieczeństwo pracowników i klientów. Główna siedziba firmy znajduje się w Zielonej Górze, czyli miejscu, gdzie zdiagnozowano pierwsze w Polsce zakażenie wirusem. Od razu potraktowaliśmy sprawę bardzo poważnie. Z przedstawicielami szpitala oraz sanepidu konsultowaliśmy procedury, jakie należy wdrożyć w dobie takiego zagrożenia. Następstwem tego było wprowadzenie restrykcyjnych zasad bezpieczeństwa - mówi Marcin Grzymkowski, prezes eobuwie.pl S.A. Ponad 90% kadry biurowej zostało niezwłocznie oddelegowane do pracy zdalnej. Na tzw. home office przeniesiono niemal 500 osób, w niecałe 5 dni. Inne rozwiązania, mające na celu zminimalizowanie ryzyk, wprowadzono w logistyce. Część magazynowa jest regularnie dezynfekowana. Pracownicy dwa razy dziennie mają mierzoną temperaturę, osoby mające kontakt z paczkami pracują w rękawiczkach jednorazowych; osoby w dziale dostaw, dodatkowo w maseczkach. Zespoły podzielono na mniejsze, stałe teamy, by do absolutnego minimum ograniczyć kontakty międzyludzkie. Wszystkie niepokojące objawy: kaszel, osłabienie, ogólne złe samopoczucie, pracownicy mają obowiązek zgłaszać liderom. W ten sposób możemy jednocześnie zadbać o bezpieczeństwo, jak i zachować płynność procesów w naszej firmie. Pracownicy, wykonujący swoje obowiązki w ramach home office, szybko zaadaptowali się do nowych warunków i zadania realizują zgodnie z wcześniejszymi harmonogramami. Najważniejsze jest dla nas...

Koronawirus w Polsce
East News
Newsy
Koronawirus w Polsce: potwierdzono już 17 przypadków. Co nam grozi?
Dziś odbyła się kolejna konferencja dotycząca koronawirusa w Polsce. Zarejestrowano już 17 przypadków zachorowań.

Dziś odbyła się kolejna konferencja dotycząca koronawirusa w Polsce. Zarejestrowano już 17 przypadków zachorowań. Jeszcze pod koniec zeszłego tygodnia było to 5 osób zarażonych. Ile osób jest podjętych kwarantanną domową? Gdzie przebywają chorzy?  Zobacz także:   Cztery nowe przypadki koronawirusa w Polsce! Gdzie przebywają chorzy? Koronawirus w Polsce - jak wygląda sytuacja? Minister Zdrowia Łukasz Szumowski podczas dzisiejszej konferencji potwierdził kolejne przypadki zarażenia koronawirusem w Polsce. Na tę chwilę jest już 17 przypadków:  4 tys. osób jest podjętych kwarantanną domową. Cyfry rosną - powiedział dodając, że trzeba przygotować się na szybki wzrost zachorowań. Tuż po konferencji ogłoszono, gdzie przebywa siedemnasta zarażona osoba. Jest nią kobieta w wieku 50 lat, która trafiła do szpitala w Poznaniu w niedzielę. Jak informuje "Gazeta Wyborcza", jej stan jest poważny. Kobieta jest w śpiączce, podpięto ją pod respirator. Według dziennika 50-latka nie podróżowała za granicę, ale miała kontakt z osobą, która wróciła z Włoch.  W Szczecinie są dwie osoby zarażone wirusem COVID-19, w Ostródzie dwie, w Warszawie dwie, w Krakowie jedna, w Zielonej Górze jedna, w Raciborzu pięć oraz we Wrocławiu trzy. Każda z pięciu osób z koronawirusem była objęta wcześniej monitoringiem. To osoby, które przyleciały z Włoch, przyjechały z pacjentem zero i osoba, która miała kontakt rodzinny, objęta kwarantanną - powiedział szef resortu zdrowia Szumowski o pierwszych pięciu przypadkach w Polsce.  Dodatkowo zwrócił się do osób, które objęte są kwarantanną, aby nie opuszczały domów:  Ważne jest, żeby nie opuszczać miejsca...

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner